Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Eyl 2017 02:44

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2016 11:04 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
GenHope yazdı:
GenHope yazdı:
cmon34 yazdı:
LondiniumEgitim yazdı:
Merhaba cmon34

Sinavin genel yapisiyla ilgili bilgileri asagida sizin icin paylasiyorum.

Yüz Yüze Yapılan Konuşma ve Dinleme Sınavı - IELTS LIFE SKILLS

Sınava bir sınav görevlisi ve başka bir aday ile gireceksiniz. IELTS Life Skills sınavında yapılması gereken görevler İngilizce konuşulan bir ülkede gerçek hayatta geçebilecek günlük konuşma becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. Sizden günlük konularda kısa konuşmalar yapmanız beklenecektir. Bu konulara aşağıdakiler dahil olabilir;

* kişisel bilgiler / deneyimler
* aile ve arkadaşlar
* alışveriş
* iş
* sağlık
* eğitim
* ulaşım

IELTS Life Skills sınavının odağı

Her seviyede sınav, dinleyip yanıt verme, söylemek istediğinizi net bir şekilde ifade etme ve diğer insanlarla konuşma becerileriniz değerlendirecektir.

Sizden;

* basit anlatımlar, ifadeler, sorular, tek adımlık yönlendirmeler dahil olmak üzere konuşulan dili dinlemeniz ve tepki vermeniz,

*bilindik konularda basit bilgiler iletmeniz, duygu ve düşüncelerinizi ifade etmeniz ve bilindik bir konuda diğer kişiyle konuşmanız beklenecektir.

Olası görevler:

- tanım yapma
- fikir beyan etme
- kişisel bilgi verme
- tercih belirtme
- yorum yapma
- bilgi ve tanım alma
- hemfikir ya da ayrı fikirde olma
- açıklama yapma, neden verme ve haklı çıkartma
- karar verme
- öneride bulunma
- seçim yapma

IELTS Life Skills – A1 Konuşma ve Dinleme : 16–18 dakika

Bol sanslar !

teşekkürler LondiniumEgitim , verdiğin bilgiler benim için değerli, belirtmiş olduğun konulara ileri seviye olmasada hakim sayılırım inş. sınav iyi geçerde stresinden kurtulurum :(

GenHope yazdı:
cmon34 yazdı:
Merhaba, yakın zamanda bu sınava giren arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz, sınav genel olarak nasıl geçiyor kaç dakika ve genelde nasıl sorular soruluyor, ve sınav öncesi ve sırasında tavsiyeleriniz nelerdir,

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Daha önceden okulda ingilizce eğitimi almış olanlar için çok basit sınav; kursa vs. gidip girenler için değişken bence; birlikte girdiğiniz kişi etkileyebilir bence... Benim sınava girdiğim kişinin seviyesi bana göre çok düşüktü; dolayısıyla ben sınava girmeden 2 sn (fotoğraf vs. çekilirken hemen yaşını ve ingilizceyi nerede, nasıl öğrendiğini ve ne kadardır bildiği sorum) bir-iki soruyla seviyesini anlayınca; karşılıklı konuşmalarda çok alt seviyeden soru sordum; diğer türlü sanırım geçemezdi karşılıklı yaptığımız bölümü :) o da geçti sınavı bu arada...

İlk gittiğinizde, parmak izi, ses kaydı, fotoğraf alıyorlar. Devamında içeri 2 kişi giriyorsunuz; içeride video kaydı alıyorlar; sınavı yapan kişi siz yönlendirerek oturtuyor (1 masa, 2 sandalye şeklinde). What is your name?, where are you from? falan 1-2 soru, sonra diğer adaya. Sonra, her 2 adaya da 1-2 soru soruyor. Devamında, 2 adaya da sırayla ayrı parçalar dinletip tek soru (dinlediğiniz parça hangi zaman diliminde geçiyor?, şıkları veriyorlar). Sonra bize dinlettiklerini çapraz değiştirdi; tekrar dinletip 1 veya 2 soru sordu. En son ikimize de bir konu ve biraz düşünme süresi verip, bu konuyla ilgili birbirimize sorular sormamızı istedi.

GenHope verdiğin bilgiler için sanada teşekkürler, internette yer alan videoları izliyorum genelde söylediklerinle dahada rahatladım, evet dediğin gibi karşıdaki kişide önemli inş. benim seviyemde biri olur karşımda :D

karşılıklı konuşma için size verdiği konuları hatırlıyormusun son olarak idp mi britishcouncil ile mi girdin sınava.ve sınav kaç dakika sürdü

buarada benim sınavım haftaya perşembe :D

British Council; sanırım 20 dakika falan... Ben ona nerede yaşadığını sordum yani eviyle ilgili; işte kiminle yaşıyorsun?, kaç kişiniz?, arkadaşlarınla evde nasıl zaman geçiriyorsunuz?, vs. O da bana yaşadığım şehirle ilgili bir şeyler sordu; nerede yaşıyorsun, neler yapıyorsun vs. gibi...

Sınavında başarılar... Bence kesinlikle 1-2 sn de olsa sınava girdiğin adaya sor ne kadar biliyor ve sen de söyle ona. Ben gerçekten bayağı indirgedim kendimi; karşımdaki aday zorlanmasın diye :) onun 2. girişiydi ve bir süre kursa gidip gelmişti...

GenHope teşekkürler sınavı geçtim :D söylediğiniz gibi çok zor bir sınav değil,bence temel seviyede eğitim alan herkes geçebilir, sınav merkezine erken gittim ve birlikte sınava gireceğim kişi ile konuşma fırsatım oldu girecek arkadaşlara tavsiyem mutlaka konuşun diğer aday ile faydalı oluyor...
sınav ile ilgili sorusu olanlara yardımcı olabilrim..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: