İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ağu 2018 17:08

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 16:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 6
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
yambaxx Vay be ne buyuk yorum ama. Czech esini de alip Turkiyeye tasinsana ekonomide iyiymis madem.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 16:30 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 50
Aldığı teşekkür: 51
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Ben diyorum ankara... ama millet hala baska havalarda...
Konuya bagli yorum yapma kapasitesi olmayanlara bundan sonra verecek cevabim yoktur zamanim onu hakedebilecek zeka seviyesindekilere aittir.
Gidin az otede debelenin...

Kalin saglicakla...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 16:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
yambaxx Cikin yuzun yazdiklarinda ki sacmalik sergilenince ortaya cikti.Yuzun biraz olsun kizamadi mi? Istersen yaz boyunca yazdigin o sacma ekonomik tahminleri sil. Sil ki daha fazla rezil olmayasin. Dost tavsiyesi sana.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 17:34 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 50
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
3 mesajin var 3 u de bana senin trol yuzunu ortaya koymakta bu durum digeri icinde ayni gecerlilikte...
neyse konuya donelim bana onumuzdeki aya kadar olan sterlin seyir tahminini sebepleriyle soyle bakalim ay sonunda senin tahminlerine nasil yorumlar yapacagiz...
Hem sizin ekonomi bilginizide gormus olalim...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 17:49 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Burcu: Koç
konu burada biraz kisisellesmis arkadaslar,yonetim mudahale etmeli bence herkes fikrini yazabilir kimse hakli cikicak diye bisey yok yada herkes ayni seyi dusunucek diye kanunda yok yani demokrasi cogunluk demektir,bende dusuncelerimi yazdim mutlaka dogrudur diye inat etmeyecegim,ama goruntu bu turkiyede amerika ile vize gelismeleri avrupada noel tatili olmasi yaklasan yeni yil hediye alisveris ortami dovizi biraz asagiya cekti ama direnc noktasi su anda cok fazla asagiya gelmez nedeni ise kis aylarindayiz ozellikle bu aylarda dovizde ciddi bir inis olmaz
euro sterlin paritesine ise ingiltere merkez bankasi aciklamalarini dikkatle okuyun,gecenlerde imf de acikladi ingilterede brexit cikisi buyumeyi engelliyor diye raporlari var buda sterlinin euro karsisinda deger kazanmasini engelliyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 17:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mkar cok mantikli ve dogru yazmissin. Ne yazik ki TL'de bir dusus var ve gercek sebepler bulandiriliyor. Nasil ki Poundaki dusus Brexitten dolayi ise Turkiyenin icinde bulundugu ekonomik nedenlerden dolayi TL'nin dustugu idsanlarin artik gormesi lazim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 18:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yambaxx Bu post acildigindan beri ( Temmuz2018) Pound soyle dustu TL boyle yukseldi gibi gerceklikle alakasi olmayann sacma yorumlarini zaman gosterdi. Senin hic bir tahiminin ciddiye alinir yani yok. Amacin burada algi politikasi yaratmak. Yemezler.

Birde utanmadan yazdigin sacmaliklari elestirenlere agresif bir sekilde bilgiclik tasliyorsun.

Kendine de bize de bir iyilik yap git ingilizce ogren ve ekomomiyi saygi duyulan finansal kaynaklardan oku . Cakma sitelerden degil.

Capish?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 18:09 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sterlin 5200 araligindan 5100 lere geldi bu cok buyuk bir inis degil yani 4700 lere inseydi bende derdim gercekten buyuk bir rakam var ortada ama degil,yine yaziyorum buraya ulkemizdeki siyaset baskisi,yuksek cari acik ve finansman yetersizligi dovizi yukari tasimada kolay isaretlerdir ozellikle kis bu aylarda yiksek inis beklemeyin derim,evet ulkemiz % 11 buyudu bu su demektir yilin 3 ceyregi temmuz,agustos ve eylul aylari zaten bu aylarda her zaman yuksek buyume cikar,sunuda hatirlayin 2001 yilinda turkiyede devaluasyon oldugu zamanda yine 3 ceyrek turkiye buyumustu gazetelerde su haber vardi vay be caktirmadan buyuduk ha gibi yazilar vardi basinda,yilin geri kalan kisminda ekim kasim ve aralik bu kadar buyume cikmaz niye?cunku turizm oteller kapandi turist azaldi tuketim dusunce buyumede duser ve dovize baski yapar kurlar yukari cikar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 18:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mkar 2014'de beri Turist sayisi inalimaz dercede dustu Turkiyeye gelen milyonlarca turish Ispanya'ya ve Yunanistana akiyor .

Yuzde 11'lik bir ekomomik buyumenin istihdam getirmesi gerekiyor ama yok. issizlik seviyesi hicbir sekilde dusmuyor. Bu da akkilara su soruyu getiriyor. Bu nasil bir ekonomik buyume ki istihdam yok,

Dolarin TL karsinda deger kazanmasi zaten herseyin dolara endeksli oldugu bir ulkede insanlarin kazanclarinin ve alim guclerini kiriyor.

Uyanip kahvenin kokusunu alma zamani.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 18:32 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ustadim 2016 ve 2017 yilinda turist sayisinda ciddi dususler oldu avrupada basin masallah sanki her gun bomba patliyor algisi ile insanlari gozunde bir korku olustu ve turist ispanya ve yunanistana yoneldi,ama 2018 yili icin yunanistan ve ispandaya %30 dusus bekleniyor su demektir thomas cook 600 bin ek kapasite,tui 100 bin jet 2 yine 100 bin ek koltuk ekledi,easy jet yeni rotalar aciyor,ryanair 2018 olmazsa 2019 da bu pazari kacirmaz eminim,yuksek buyumeyi zaten piyasalar ciddi gorseydi doviz %10 gibi dusus olurdu olmadi,yani yuksek sezon buyumesi diyorum buna ben
yine sterlin euro paritesine bakarsak brexit onemli nasil bir anlasma olucak buna gore 2018 de yonunu cizicek eski yorumlarimda var merkez bankasi ingiltere nasil bir pozisyon alicak belli degil faizlerde bir miktar artis oldu ama devami gelicekmi belli degil
ulkemize donersek herseyin bastan asagi degismesi lazim,vergi,hukuk, ve sosyal alanda tamamen yenilenme olmadigi surece bir devlet dairesine gittigimiz zaman memur o kanun degisti kalkti sizin haberiniz yokmu masalindan bikmis birisi olarak soyluyorum ulkemizin duzelmesi mantiksiz geliyor bana bugun haberlerde var bakiniz asagari ucret 1600 lira oysa vatandasin cebine 2100 lira girmesi lazim hersey vergi,dunyada asgari ucretten vergi alan tek ulke cennet turkiye,yani doviz bir asagi bir yukari cikar cunku sureklilik yok saglam ekonomimiz yok sagliksiz buyume etkiliyor

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: