Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 30 Eki 2020 04:17

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2020 21:02 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 22
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
Herkese merhaba,

Eşi UK vatandaşı olup virüsten sonra schengen vizesi başvurusu yapan var mı acaba aramızda, ne gibi değişiklikler var veya yüzyüze görüşme hala var mı mesela bilen varsa lütfen yazabilir mi?

Eşimle birlikte arabayla Türkiye’ye gitmeyi planlıyoruz. Fransa schengen vizesine baktım ama zaten fransa’ya giriş çıkış kapalıymış vize alımlarını da durdurmuşlar o yüzden Hollanda üzerinden gideceğiz. Aracısız başvurmak istiyorum, Hollanda vizesi official firması vfs global sanırım, şu an orayı araştırmaktayım.

Sitede bir çok schengen vize hakkında bilgi mevcut ama corona sonrası için ayrı başlık açmayı uygun gördüm bu aralar gidecekler de faydalansın diye. Hatalıysam lütfen kusura bakmayın. Herkese şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2020 23:14 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 57
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Balık
Şuan vize başvuruları yapılıyor mu ki acaba ? Emin değilim ben.
Arabayla Türkiye'ye gitmek benimde hayalim bu arada :)
Sonra tecrübelerinizi ve ne kadar sürdüğünü yazarsanız sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2020 23:27 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Hollanda vizesi sayfasında vize verimleri durduruldu diye bir yazı göremedim sanırım yapılıyor. Vfs’ye kayıt oldum randevu alma bölümüne geleceğim şimdi ama evraklarımın tam olduğundan emin olunca alacağım sanırım randevuyu. Cevabınız için teşekkürler, tabi yazarım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2020 23:50 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Şimdi sık sorulan sorular kısmına girdim ve maalesef randevu merkezlerinin kapalı olduğunu öğrendim :( daha sonra randevu alma kısmına girdim ve acı gerçekle karşılaştım :D randevu alınamıyor. ve ne zaman açılacağı belli değilmiş. Eylül’e kadar baktım ama yok. Bu arada uçak bakarsanız uçuşlar Temmuz’dan başlıyor genelde, bu ay yok. Temmuz’dakiler de kesin değil ya neyse.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2020 01:35 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Birkaç güncelleme paylaşayım.

İspanya vizesine baktım, online başvuru mevcut, belgeleri pasaportu her şeyi postayla yollayıp alıyorsunuz ama ücretli. £178 kişi başı alıyorlar ve sanırım bazı ekstraları da var. Sayfalarında her şey yazıyor. Eşim alalım diyor ama bana ücretsiz alabileceğim vizeye o kadar para vermek saçma geliyor bu yüzden eşim bensiz gidecek arabayla.

Bir de şunu paylaşayım; Tanıdığımız bir aile iki gün önce araçla yola çıktı, dün Hollanda’ya varmışlar ve Arkadaşımınızın karısının hollanda vizesi yokmuş ama pasaportunda tarihi geçmiş başka bir hollanda vizesi olduğu için geçirmişler. İlginç geldi bunu nasıl yapabilirler, vizesiz ülkeden birini nasıl geçirebilirler gerçekten çok ilginç. Sanırım virüsten dolayı her şey bi tuhaflaştı ve belki de transit geçiş diye pek önemsemediler. Dönerken herhalde vize alması gerekecek araçla gelecekse.

Kısacası Şu an her şey karışık ve yola çıkmak da pek akıl karı değil ama insan iş güç yokken bari ailemle türkiye’de olayım diyor işte...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2020 19:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
Peki Uk oturumun varsa esinle beraber Turkiyeye arabayla giderken acaba sorunsuz gidebilirmiyiz yoksa schengen vuizesi mi almak lazim.Bilgisi olan varmi arkadaslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2020 03:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

engin40bg Evet schengen alınmalı.

Bu arada ben araştırmalarım sonucu bulduğum ve yukarıda bahsettiğim online ispanya vizesine başvurdum, kapıya gelip alıyorlarmış evrakları falan özel sistem. Formu doldurdum ve Tüm belgeleri de hazırladım bakalım nasıl olacak. Arayacaklarmış gün içinde sanırım eve gelmek için tarih belirleyeceğiz ama emin değilim, her şey belirsiz. Yazarım gelişmeleri.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2020 16:39 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: eea permit family
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: Yengeç
Sonuclaninca paylasirsaniz sevinirim. Facebook ta okudum. Evlilik cuzdani yanlarinda olanlari geciriyolarmis. Ama riske edilemez. Schengen in olmasi kafa rahatligi olur birde kac ulkeden gecilerek gidiliyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2020 22:40 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
ekimdevrimi yazdı:

Bir de şunu paylaşayım; Tanıdığımız bir aile iki gün önce araçla yola çıktı, dün Hollanda’ya varmışlar ve Arkadaşımınızın karısının hollanda vizesi yokmuş ama pasaportunda tarihi geçmiş başka bir hollanda vizesi olduğu için geçirmişler. İlginç geldi bunu nasıl yapabilirler, vizesiz ülkeden birini nasıl geçirebilirler gerçekten çok ilginç.

Kara yolları için geçerli mi bilemiyorum ama Hollanda ve bir çok AB ülkesi hava yolu ulaşımında Türk pasaportlarımıza transit geçişlerde vize uygulamıyorlar. Eğer bu garanti bir yol , yöntem ise her Türk pasaportu olan Türkiye'ye Şengen Vizesi almadan pasaport + ingiltere oturumunu gösterip,Türkiye'ye araba ile gidebilir. Keza Türkiye'dende İngiltere'ye gelebilir.

Bunun haricinde bende bir şey sormak istiyorum.Benim pasaportumun kullanım süresi Nisan 2021'de bitiyor.Ve ben şu an Şengen Vizesine başvursam ve bana 2.5 yıllık Şengen Vizesi verseler ve 1 sene sonra pasaport kullanım süresi bittiği için yeni pasaport çıkartsam,işte o almış olduğum Şengen Vizeme ne olur?

Bir yerde şöyle bir şey okumuştum ; "eski pasaportunuza iki delik açıp,iptal ediyorlar ve size geri teslim ediyorlar.Fakat AB'ye seyahat edeceğinizde yeni aldığınız pasaportunuzun yanında hali hazırda eski,süresi bitmiş fakat Şengen Vizenizin olduğu pasaportuda gümrük görevlilerine gösterdiğinizde,Şengen Vizenizin bitiş tarihine daha süre olduğu için o vize ile AB ülkelerine giriş sağlıyabiliyorsunuz" diye yazmışlar. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2020 23:38 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 27
Vize Türü:
Burcu: -
isadasuk yazdı:
Bunun haricinde bende bir şey sormak istiyorum.Benim pasaportumun kullanım süresi Nisan 2021'de bitiyor.Ve ben şu an Şengen Vizesine başvursam ve bana 2.5 yıllık Şengen Vizesi verseler ve 1 sene sonra pasaport kullanım süresi bittiği için yeni pasaport çıkartsam,işte o almış olduğum Şengen Vizeme ne olur?

Bir yerde şöyle bir şey okumuştum ; "eski pasaportunuza iki delik açıp,iptal ediyorlar ve size geri teslim ediyorlar.Fakat AB'ye seyahat edeceğinizde yeni aldığınız pasaportunuzun yanında hali hazırda eski,süresi bitmiş fakat Şengen Vizenizin olduğu pasaportuda gümrük görevlilerine gösterdiğinizde,Şengen Vizenizin bitiş tarihine daha süre olduğu için o vize ile AB ülkelerine giriş sağlıyabiliyorsunuz" diye yazmışlar. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Selamlar isadasuk,
Sanirim eski pasaportunuzda gecerli vize oldugunu belirtmeniz durumunda delik acmadan pasaportun bos sayfalarina gecersiz olduguna dair damga basiyor olmalilar. Vizenizin oldugu sayfaya bu damgayi basmiyorlar ki vizeniz gecerliligini kaybetmesin. Bu sekilde iki pasaportunuzu da yaninizda tasiyarak sinirdan gecebiliyor olmalisiniz. Benim bilgim 2012 yilina dayaniyor dogrusu, uygulama o gunden bugune degismis midir cok emin degilim. Bu arada pasaporta delik dahi acsalar sanirim suresi dolmamis vizeniz delinmedigi surece gecerliligini koruyor. Surada oyle bir bilgi okudum: https://www.vizemerkezi.com/italya/pasa ... ur-mu.html

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: