Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Kas 2020 10:34

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2020 13:38 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 6
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ILR
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
Selam.Fransa ne zaman acacak vize yerini haberi olan var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2020 21:44 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 31
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Selamlar,
Bu aksam aciklama yapmis Fransa sanirim. Yarin (15'inden) itibaren sinilarini aciyormus Fransa UK'den gelecek turistler icin. Oyle saniyorum ki vize merkezlerinin acilisi da buna paralel cok gecikmeyecektir.

https://www.express.co.uk/travel/articl ... day-latest

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2020 21:54 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Vize Türü: ILR
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
aposto yazdı:
Selamlar,
Bu aksam aciklama yapmis Fransa sanirim. Yarin (15'inden) itibaren sinilarini aciyormus Fransa UK'den gelecek turistler icin. Oyle saniyorum ki vize merkezlerinin acilisi da buna paralel cok gecikmeyecektir.

https://www.express.co.uk/travel/articl ... day-latest

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2020 15:19 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Suan sadece Almanya acik bende evraklari hazirliyorum bir kac gun icinde basvuracagim. Basvurudan sonra haber veririm.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 10:19 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 23
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
Tekrar herkese merhaba, kusura bakmayın gelişmeleri yazamadım. İspanya evden başvuru olayına başvurmuştum önceden söylediğim gibi, 1 gün içinde arayacağız diye mesaj gelmişti 3 gün bekledim aramadılar ben de 12 haziran’da mail attım. Virüsten dolayı vize departmanının kapalı olduğunu, evden başvurunun da buna dahil olduğunu yazdılar. Ben virüsten dolayı bu evden başvuru seçeneğini koydular sanmıştım halbuki. Neyse bunu okuduktan sonra biraz beklemeye karar verdik Çünkü baktığım bazı ülkelerin sitesinde 15’inde açılabileceğine dair bilgilendirmeler vardı. Bu sürede hiçbir şey yapmadık zaten arabamızda bir sorun çıktı parça gelsin diye bekledik. Daha da gelmedi parça, Almanya’dan geçerken birkaç gün kalır yaptırırız dedi eşim bilemiyorum belki de bu bir hayaldir :D

alalabia yazdı:
Sonuclaninca paylasirsaniz sevinirim. Facebook ta okudum. Evlilik cuzdani yanlarinda olanlari geciriyolarmis. Ama riske edilemez. Schengen in olmasi kafa rahatligi olur birde kac ulkeden gecilerek gidiliyor.

Teşekkürler, evlilik cüzdanı olayını bilmiyordum. Dediğim gibi tanıdığımız bir aile (biri ingiliz vatandaşı, diğeri değil) çocuklarıyla çıktı yola schengensiz, hollanda’dan geçirmişler pasaportunda eski schengen vizesi var diye, şu an Türkiye’deler. Bir de başka tanıdığımız bir aile birkaç gün önce çıktı yola, onların ikisi de buranın vatandaşı değil, schengenleri de yok. Ne yaptılar bilmiyorum ama sorar buraya yazarım. İşte biz de öyle risk alıp çıkacaktık, hem birimiz ingiliz vatandaşı olduğu için bence avantajlıyız da, eğer arabada sıkıntı çıkmasaydı.

Ve aposto ve ruinded verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 10:30 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Bu arada isadasuk, nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama pasaport iptal olsa bile vize, üzerindeki tarih geçene kadar devam ediyor ondan eminim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 11:19 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar iskoçya’dan başvurmak için baktığımda Edinburgh Alman Konsolosluğu’ndan randevu alın diyor. Alman Konsolosluğu’nun sitesinde de Schengen için visametric diye bir aracıya yönlendirdi beni ve şimdi visametric’in sitesinde karşılaştığım bir yazıda, eu vatandaşı eşle birlikte seyahat edilecekse ve UK Residence permit ınız varsa schengen’e gerek yoktur diyor. Doğru mu bu nasıl yani? Biz neden schengen almaya çalışıyoruz madem?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 11:43 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Evet oyle bir sey var ama bir cok gorevlinin bile haberi yok, gidilen her yerde zorluk cikartiyorlar diye biliyorum. Eger eslerden birisi EU vatandasiyla diger ese ucretsiz ve uzun sureli vize alinabiliyor diye biliyorum. Ugrasmamak icin basvurulabilir, Esin vatandasi oldugu EU konsolosluguna basvurulmasi gerekiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 11:50 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

ruinded Eu demişim çok özür dilerim eea yazacaktım. Çok teşekkürler, o zaman başvuralım en iyisi risk almadan hem vizemiz olmuş olur virüs giderse inşallah gezeriz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 13:49 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
EEA'da bizim icin tam dogru degil biz ECAA vizesine sahibiz. EEA ile EU neredeyse ayni seyler,

Eger ailede birisi EU degilse, ECAA icin Schengen almaktan baska caremiz yok maalesef :(

Gectigimiz yil Schengen de bir kac noktayi biraz degistirip iyilestirdiler, ayni ulkeden birden fazla Schengen alinmissa her seferinde sureyi biraz daha uzatiyorlar. bun simdiye kadar 10 tane felan almisimdir en uzun verdikleri 6 aylikti, artik 3. kere ayni ulkeden basvurursam ve sartlarim uygunsa 1 yil yada daha uzun alabilecegim.

Yanilmiyorsam son 5 yil icinde alinmis bir Schengen vizeniz varsa basvuru ofisine sahsen gitmenize gerek yok, sizin yerinize bir baskasi basvuruda bulunabilir. Danismanlik sirketleri ucret karsiliginda yapiyorlar yada ailenizden birisi gidip tum aile icin basvurabilir.

Kolay gelsin.

Countries that belong to the EEA include Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, and Sweden.

ekimdevrimi yazdı:
ruinded Eu demişim çok özür dilerim eea yazacaktım. Çok teşekkürler, o zaman başvuralım en iyisi risk almadan hem vizemiz olmuş olur virüs giderse inşallah gezeriz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: