Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 08 Ara 2019 01:04

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3958 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 396  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2018 12:02 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
sinan1314 yazdı:
Merhabalar,
Turist vizesi için gideceğimiz tarihten en az şukadar önce başvurmanız gerekmektedir diye bir durum var mıdır? Haziranda gitmeyi planlıyorum, şimdiden vizeye başvurabilir miyim? Yoksa gitme tarihine 2-3 ay kala mı yapmak zorunlu?
teşekkürler

Haziran'da geleceksen 1 ay yada 20 onceden basvur bence eger seversen 6 aylik vizende tekrar gelirsin. Bize 15 is gunu demislerdi, 13 gun sonra geldi. ...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2018 13:21 
Kullanıcı avatarı
ekim devrimi ve karinca, cevap için teşekkür ederim. Ancak benim öğrenmek istediğim şu aslında.. Fransa veya Hollandaya giderken yaklaşık 4-5 ay öncesinden vizeye başvurmuştum ve verilen vizeler benim gitmek istediğim tarihten itibaren (3 ay ve 6 ay şeklinde verilmişti).
Abd'ye gitmek istediğimde ise yine yaklaşık 8 ay sonrasına planlama yapıp vizeye başvurmuştum ve Abd vizesi başvurduğum tarihten itibaren başlayıp 10 yıllık verilmişti.
Demek istediğim avrupa ülkeleri hangi tarihe planladıysam vizemi o tarih itibariyle başlatmasına karşın Abd başvurduğum tarih itibariyle vermişti.
Garantici ve fazla plancı olduğumdan ben şimdiden başvurmak istiyorum aslında. Ancak sanki bir ibare gördüm uk.gov'da (gideceğiniz tarihten en fazla 3 ay içinde başvuru yapılmalıdır gibi..) bu da kafamı karıştırdı. Yani benim anladığım Haziranda gitmeyi planlıyorsan en erken Mart itibariyle başvurabilirsin, Şubatta veya Ocakta başvuramazsın. Bu durumu sormak istemiştim aslında. Yanlış mı anladım yoksa doğru mu?
Ve İngiltere vizesi nasıl verilmekte? (Yukarıda bahsettiğim şekillerden; Avrupa gibi mi? Yoksa Abd gibi mi? Yani; gitmek istediğin tarih itibariyle vize tarihini başlatıp 6 ay mı (Avrupa)? Yoksa başvurduğun gün itibariyle vizeyi başlatıp 6 ay mı (Abd)?
Teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2018 19:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık bir saat önce kız arkadaşımla birlikte 2 yıllık ziyaretçi vizesi için formu doldurup, ödemesini yaptık.
Benim daha önce iki tane 6 aylık ziyaretçi, kız arkadaşımınsa 1 adet 6 aylık ziyaretçi ve 1 adet 6 aylık öğrenci vizesi bulunuyor. Aynı zamanda geçerli USA ve Schengen vizelerimiz de mevcut.

Yakın zamanda startupımız için İngiltere'de şirket kuracağız. Bu sebeple 6 aylık vizelerle uğraşmak istemeyip, uzun süreli vizeye başvurduk. Ancak başvuruyu yaptıktan sonra gördüğüm uzun süreli ziyaretçi vizesi şartlarını(Aile, arkadaş, tedavi vs.) karşılamıyoruz.

Şu an başvuruyu iptal edip 6 aylık mı başvursak diye düşüncelere girdik. Malum kişi başı 2.500 TL üzerinde ücret ödedik.
Destek olursanız çok sevinirim.

Not: Kuracağımız şirketi Türkiye'den yönetmeye devam edeceğimiz için Tier 1 vizelerine başvurmuyoruz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2018 19:13 
Kullanıcı avatarı
roadrunner1934 yazdı:
inx yazdı:
Merhaba

İşlemleriniz bitmiştir umarım vizenizi almışsınızdır. Ben de geçen hafta aldım vizemi, 6 günde vizem çıktı. Başka arkadaşlara referans olması açısından ben de cevaplayayım:

-Banka ekstresi (bankadan aldığım gibi Türkçe olarak verdim)
-İş yeri belgeleri (Sadece şirket yazısı İngilizceydi, geri kalan tüm belgeleri Türkçe verdim.)
-İkametgah belgesi (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Nüfus kayıt örneği (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Tapu (tapu koymadım, aracımın ruhsatını Türkçe ekledim)
-Evlilik cüzdanı (Tek gittiğim için vermedim, eşinizle gittiğiniz için vermişseniz Türkçe yeterli)

roadrunner1934 yazdı:
Merhaba;

Turist vizesi başvurusunu şahsen yapıtım. Randevu aldım. Fakat evrakları hazırlarken bir meselede takıldım. Randevum 2 gün sonra. Yakın zamanda vize almış arkadaşlardan birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Document Checklist'de belirtilen aşağıdaki belgeleri tercüme etmek gerekiyor mu.?

-Banka ekstresi
-İş yeri belgeleri
-İkametgah belgesi
-Nüfus kayıt örneği
-Tapu
-Evlilik cüzdanı

Başvurunuzu desteklemek için herhangi bir belgede gönderebilirsiniz ancak tüm belgeler İngilizce olmalıdır. diyor.

Bu sadece destekleyici belgeler için mi yoksa tüm belgeler mi İngilizce olacak.

Bu konuda yakın zamanda tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.
Merhaba.
Hayırlı olsun vizeniz.
Ben de 20 Eylül itibariyle vizemi aldım.
İşlem aşamalarını ayriyeten yazmak istiyorum. Forumun faydasını çok gördüm. Bizim de bir katkımız olsun isterim.
Herkese teşekkürler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mrb,

Turist vizesini yeni almış biri olarak şunu net bir şekilde söylemek isterim ki ingiltereden gelen davetiye yazısı dışında tüm evraklari Türkçe olarak verdim.
İngilizce olma şartı yok.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2018 07:56 
Kullanıcı avatarı
Merhabalar,

Biz 5 senelik erkek arkadaşımla, 13 Ocak'ta evlenip Şubat 1'de balayı olarak 1 haftalığına Londraya gitmek istiyoruz. Benim düzenli bir işim var ve pasaportumda 5 sene önce alınmış İngiltere turist vizesi var ama erkek arkadaşım freelance çalıştığı ne tür belgeler götürmeli (daha önce alınmış schengen vizesi var)? Ben ona sponsor olsam henüz evlenmediğimiz için kabul edilir mi? Evlendirme dairesinden bununla alakalı bir yazı aldık ama nasıl işe yarar bilmiyorum.
Bu arada İngiliz vatandaşı arkadaşlarımız var, davetiye için yardımcı olacaklar ama onlarda kaldığımızı mı göstermek daha mantıklı, hostel tutmak mı?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 16:13 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
sinan1314 yazdı:
ekim devrimi ve karinca, cevap için teşekkür ederim. Ancak benim öğrenmek istediğim şu aslında.. Fransa veya Hollandaya giderken yaklaşık 4-5 ay öncesinden vizeye başvurmuştum ve verilen vizeler benim gitmek istediğim tarihten itibaren (3 ay ve 6 ay şeklinde verilmişti).
Abd'ye gitmek istediğimde ise yine yaklaşık 8 ay sonrasına planlama yapıp vizeye başvurmuştum ve Abd vizesi başvurduğum tarihten itibaren başlayıp 10 yıllık verilmişti.
Demek istediğim avrupa ülkeleri hangi tarihe planladıysam vizemi o tarih itibariyle başlatmasına karşın Abd başvurduğum tarih itibariyle vermişti.
Garantici ve fazla plancı olduğumdan ben şimdiden başvurmak istiyorum aslında. Ancak sanki bir ibare gördüm uk.gov'da (gideceğiniz tarihten en fazla 3 ay içinde başvuru yapılmalıdır gibi..) bu da kafamı karıştırdı. Yani benim anladığım Haziranda gitmeyi planlıyorsan en erken Mart itibariyle başvurabilirsin, Şubatta veya Ocakta başvuramazsın. Bu durumu sormak istemiştim aslında. Yanlış mı anladım yoksa doğru mu?
Ve İngiltere vizesi nasıl verilmekte? (Yukarıda bahsettiğim şekillerden; Avrupa gibi mi? Yoksa Abd gibi mi? Yani; gitmek istediğin tarih itibariyle vize tarihini başlatıp 6 ay mı (Avrupa)? Yoksa başvurduğun gün itibariyle vizeyi başlatıp 6 ay mı (Abd)?
Teşekkürler..

Ben de internette çoğu yerde 3 ay sürüyor turist vizesinin çıkması diye okumuştum, ingiltere'de yaşayan bir arkadaşım o kadar sürmez en fazla 1 ay sürer demişti, ona güvendim onun dediği çıktı. 8 martta başvurdum 21 martta pasaportumu aldım. toplam 13 gün (9 iş günü) sürdü yani. Güvenemiyorsanız uçağı almayın rezervasyon yaptırın. Benim schengen ve rusya vizelerim de planladığım tarihten 1 gün önce başlatılmalı çıkmıştı ama ingiltere vizesi öyle değil.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 16:47 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

thearchitect89 yazdı:
Merhabalar,

Biz 5 senelik erkek arkadaşımla, 13 Ocak'ta evlenip Şubat 1'de balayı olarak 1 haftalığına Londraya gitmek istiyoruz. Benim düzenli bir işim var ve pasaportumda 5 sene önce alınmış İngiltere turist vizesi var ama erkek arkadaşım freelance çalıştığı ne tür belgeler götürmeli (daha önce alınmış schengen vizesi var)? Ben ona sponsor olsam henüz evlenmediğimiz için kabul edilir mi? Evlendirme dairesinden bununla alakalı bir yazı aldık ama nasıl işe yarar bilmiyorum.
Bu arada İngiliz vatandaşı arkadaşlarımız var, davetiye için yardımcı olacaklar ama onlarda kaldığımızı mı göstermek daha mantıklı, hostel tutmak mı?

Mutluluklar şimdiden. Aklıma iki seçenek geliyor, birincisi ikinizin de giriş çıkışları olduğu için vize alma olasılığınız yüksek, ayrı ayrı başvurun? eşinize ailesi sponsor olsun, ailesinin banka dökümleri, çalışıyorlarsa iş evrakları ve eşinizin masraflarını karşılayacaklarına dair mektup alması gerekir sadece.

ikincisi siz sponsor olun, dediğiniz evrağı koyun gidecek evraklara, artı ikinizin masrafını kendiniz karşılayacağınızı söyleyen ve balayı için gideceğinizi, düğün tarihinizi belirten bir mektup yazın, bankada ikinize de seyahat süresince yetecek kadar para olması lazım bir de.

Ben her zaman otel randevusunu davetiyeye tercih ettiğimi söylerim. Davetiye gönderen kişiden çok fazla belge isteniyor, otel daha pratik.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 16:55 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

thearchitect89 bir de otel rezervasyonunu balayı paketli yaparsanız inandırıcı olabilir, aklıma geldi de.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 00:35 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

thearchitect89 yazdı:
Merhabalar,

bir de internette şöyle bir yazı buldum, profesyonel birinin buna benzer bir soruya cevabı;

''Freelance çalışan kişiler çalıştıkları şirketlerden sözleşme alabilir, ancak sgk girişi olmadığı için birçok evrak eksik olacaktır. Yinede şirketin evraklarını başvurunuza ekleyebilirsiniz bunun yanında kendinize aileden birinci derece bir yakınınızı sponsor gösterebilirsiniz, kendi bankanızın yanında düzenli geliri olan bir kişinin sponsorluğunu görmek ister konsolosluk.''

alıntıdır.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2018 14:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Herkese merhaba foruma yeni üyeyim.
İngiltere turist vizesi için başvuru yapacağım ilkler yurt dışı seyahatim olacak tecrübeli erkadaşlardan cevap bekliyorum.
Mali müşavir olarak özel bir şirkette çalışıyorum maaş 6.000 net hesaba yatan kesintisiz 10 yıl sigorta kaydı hala devam etmekte 2 adet tapu üzerime kayıtlı 1 aracım var evliyim.kendim için 5 günlük gezi planı için hesabımda 15.000 var kaynağı maaştan kalan param.Bu şartlarda turist vizesi alabilir miyim? Ve izlemem gereken yol nedir?
Cevaplarsınız için şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3958 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 396  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: