Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 May 2019 13:50

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Vize red geldi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019 22:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
Merhaba arkadaşlar ben ingiltere turist vizesine başvurdum red verdiler gereken tüm evraklar eksiksizdi iş yerinde izin dilekçem banka dökümanlar bir gerekli paranın hesabımda olması paranın kaynağı otel rezervasyon nu uçak bileti gidiş dönüş hepsi tmm dı red sebebi şöyle ifade etmişler benim Türkiye dealdıgım maaş. Orda bir hafta harcayacağım para burda 4 5 ay calışmama tekabül ediyor muş yani ben onlara inandırıcı gelmemişim. Gidip orda Kalacağımı anlamışlar. Ben ikinci başvurumu ne zaman yapmalıyım nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizin yorum larınız benim icin çok iyi olur teşekkürler

Eklentiler:
D71BBF65-3263-4A8D-8785-28CE8D7D3192.jpeg
D71BBF65-3263-4A8D-8785-28CE8D7D3192.jpeg [ 120.39 KiB | 1011 kere görüntülendi ]
321EB3C9-44CA-40DD-93AC-C3E6117F8B85.jpeg
321EB3C9-44CA-40DD-93AC-C3E6117F8B85.jpeg [ 120.39 KiB | 1011 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Vize red geldi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019 22:47 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 8
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
Durust olmak gerekirse vize red konularina cok nadir yorum yapiyorum, ama red sebebini biraz yanlis anlamis ve kendine UK da bir sekilde yeni bir yasam kurmak isteyen genc bir arkadas oldugunu tahmin ederek;

Oncelikle vize memurunun red sebebi olarak gosterdigi asil sey aldigin maas ve/veya bunun UK daki turistik harcamalarina yetip yetmeyecegi degil. Hesabinda maasinla elde edilemeyecek bir miktarda para olmasi, basvuruna yakin zamanda arabani satmis ve kredi cekmis olman sebebiyle, memur UK ya turist olarak girip kalma planin oldugu kanaatine varmis.

Simdi, bu iyi birsey degil, ayni zamanda eksik evrak vs gibi klasik red sebeplerinden birisi de degil. Eger UK ya bir sekilde gelip kalmak amaci ile vize almak istiyorsan iyi bir danismandan yardim almani oneririm, zira bu red sebebi ile olusan onyargiyi kirman gerekecegini dusunuyorum.

Bununda otesinde diyelim ki bir sekilde geldin, nasil kalacaksin burada, bir planin var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 02:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
Son anda bankaya yuklu para girmemeniz gerektigini bilmeniz gerektirdi aslinda ama sorun yok, umarim bu hesap maasinizin yattigi hesap degildir. Eger o hesap ise, bunu hesap dokumlerinde gozukecek olan 6 ay boyunca yuklu para girisi yapmadan normal giris cikarlarin ve maasin duzenli yattigini gosterecek sekilde ayarlayip tekrar basvuru yapabilirsiniz. Eger maasinizin yattigi hesap degilse bu, baska banka hesabiniz varsa sadece onun hesap dokumleriyle tekrar basvuru yapabilirsiniz. Ama bu durumda en iyisi biraz zaman gecmesini beklemek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 20:40 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Teşekkürler yorumlarınız icin benim aslında dayım orda bana davetiye gonderecekti ama göndermedi bu sebeple bende otel rezervasyon yaptım. Benim acenta demiştim maaş hesabımda bir birikimim yok ama iki arabam var birini satacam onlarda bu şekilde başvuru yaparız dediler bende turist vizesi onayladığın da Ankara antlaşmalı başvuracak tım Londra da çalışacaktım iş hazırdı kaçak olarak taki vize onaylanana kadar olmadı ben 7 ay sonra tekrar baş vuru yapcam bu sebeple benim maaş daha fazla yatacak ve ben maaş hariç her ay hesabi ma para aktaracak. Girdi çıktı yapcak yani ortalama aylık gelirim 7 bin geçecek şekilde ve maaş tan birikim yapacak

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 20:46 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar birde Ankara antlaşmalı vize başvurusu yapsak hangi iş daha çok onaylanır ben aşçıyım Aşcı çok varmış kolay kolay onaylanmıyor diyorlar dogru eyer doğrusu ben inşaat sektöründe mesela boyacı yada fayans ustası sertifika alsam. Ek iş desem yapıyorum evlere gidip hem o maaş hariç heseba koyduğum para ordan geliyor desem. Sizce mantıklı olurmu. Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 22:08 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
Turist vizesiyle gelip ankara anlaşmasına başvurabilirsiniz ama ankara anlaşmalı olup kaçak çalışmayı anlamadım açıkçası. Anlaşmaya başvurunca eğer onaylanırsa zaten 1 yıllık vizeniz oluyor. 1 sene sonra uzatmaya gidiyorsunuz.

Aylık gelirinizi fazla göstermenize gerek yok. Kaynağı belli olmayan para girişi de yapmasın kimse hesabınıza. Kaynağını söylemeniz gerekir. Maaşınız normal yatsın siz de diğer geliri kendiniz hesaba yatırın. Eğer sorarlarsa da ders veriyorum birine vs diyin evrak göstermeye gerek olmayacak bir bahane bulun.

İş alanı konusunda ürün getirip satacağım diyebilirsiniz, berberim, ders vereceğim vs diyebilirsiniz. Bu tarz şeyler onaylanır.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2019 17:48 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Alitoprak7 yazdı:
Arkadaşlar birde Ankara antlaşmalı vize başvurusu yapsak hangi iş daha çok onaylanır ben aşçıyım Aşcı çok varmış kolay kolay onaylanmıyor diyorlar dogru eyer doğrusu ben inşaat sektöründe mesela boyacı yada fayans ustası sertifika alsam. Ek iş desem yapıyorum evlere gidip hem o maaş hariç heseba koyduğum para ordan geliyor desem. Sizce mantıklı olurmu. Teşekkürler

Size kim söyledi aşçıların onay almadığını sırf ben biliyorum 3 tanesi onay aldı hatta biri hiç gelmeden İstanbul dan başvuru yaparak. Burada önemli olan nitelikli yani CV si dolu diplomalı SSK dökümünde düzenli çalışmış; parası yeterli ve parasının kaynağı belli bir adaymısınız. Aşçı çok falan yok yani başka bir şey araştırmanıza hiç gerek yok koşulları fazlasıyla karşılayın yeter

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2019 22:53 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ankara antlaşmalı vize onayı gelene kadar dedim boş durmamak icin kaçan calışacam hesaba maaş hariç bir ek gelir gostermem lazım red sebebi maaş yetersiz kaldıgında finalsal durumun onlara inandiricı gelmemiş benim. Bu önümüzdeki 6 ay süreçte nasıl bir yol izlemem lazım ne kadar aylık gelir gostermem lazım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2019 22:57 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bir arkadaş söyledi Aşcı çok diye aslında yurtdışında gecerli aşcılık sertifikam var diyelimki aşcılık la başvuru yaptık bunun icin ne kadar para gerekli hesapta nasıl bir yol izlemeli orda iş yerimi acmalı peki ankara antlaşması aşçılık sertörüne nasıl bir yol gösteriyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2019 12:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Alitoprak7 yazdı:
Bir arkadaş söyledi Aşcı çok diye aslında yurtdışında gecerli aşcılık sertifikam var diyelimki aşcılık la başvuru yaptık bunun icin ne kadar para gerekli hesapta nasıl bir yol izlemeli orda iş yerimi acmalı peki ankara antlaşması aşçılık sertörüne nasıl bir yol gösteriyor.

Self employed chef olacaksanız serbest çalışan yani iş yeri falan açmanıza gerek yok özel ders menü dizayn cost control vs ekleyeceksiniz iş planınıza 2.500 pound civarı sermaye 6 aylık da gideceğiniz bölgeye göre yaşam ücreti ekleyeceksiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: