Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 04 Ara 2020 14:23

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2020 10:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Herkese selamlar,
21 aralık'ta ikinci üç yıllık başvuruma hazırlanıyorum, bu süreçte bir önceki iki SEISS grantlarına başvurup üzerinden vergiye dahil olacak iki yardım aldım. Biliyorsunuz ki bugün itibari ile üçünkü self employment yardımları açıldı.

Açıkçası, bu süreçte hem SEISS hem de harcamaları biraz durdurarak kendimi korumuş oldum, ancak koronavirüsün içinde bulunduğum endüstriye (medya sektörü) daha ne kadar etkide bulunacağını kestirmek zor. Parayı da kolay kazanamıyoruz, üçünkü kez SEISS'e başvurmayı planlıyorum ama içimdeki korkak Ankara Anlaşmalı da (travmalar bol malum) dur yapma diyor. Vize uzatımında SEISS'leri görüp görüp problem çıkarırlar diye.

Eminim benzer süreçlerden geçenler vardır, sizler ne yapmayı planlıyorsunuz? Üçüncü grant'a başvurdunuz mu? Neler önerirsiniz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2020 13:58 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
citrineist yazdı:
Herkese selamlar,
21 aralık'ta ikinci üç yıllık başvuruma hazırlanıyorum, bu süreçte bir önceki iki SEISS grantlarına başvurup üzerinden vergiye dahil olacak iki yardım aldım. Biliyorsunuz ki bugün itibari ile üçünkü self employment yardımları açıldı.

Açıkçası, bu süreçte hem SEISS hem de harcamaları biraz durdurarak kendimi korumuş oldum, ancak koronavirüsün içinde bulunduğum endüstriye (medya sektörü) daha ne kadar etkide bulunacağını kestirmek zor. Parayı da kolay kazanamıyoruz, üçünkü kez SEISS'e başvurmayı planlıyorum ama içimdeki korkak Ankara Anlaşmalı da (travmalar bol malum) dur yapma diyor. Vize uzatımında SEISS'leri görüp görüp problem çıkarırlar diye.

Eminim benzer süreçlerden geçenler vardır, sizler ne yapmayı planlıyorsunuz? Üçüncü grant'a başvurdunuz mu? Neler önerirsiniz?

Selamlar,

Basvurmanizda ve parayi almanizda sorun olmaz onceden zaten 2 defa almissin 3. defa almana takilmayacaklardir. Devlet etkilendiniz ve bunun farkindayiz bu yuzden size %80 odeme yapacagiz diyor. Ben bugune kadar olanlari aldim. 3. ve 4. olani da alacagim. Devletin bende 1 kurusu kaldi mi istemeyi biliyor bende 1 kurusuna kadar alirim. ilk ikisini alip basvurumu yapmistim. Sorun olmadi. Zaten sana verecegi bu paranin vergisini devlete geri odeyeceksin. Sonuc itibari ile al gec takilma fazla. Muhasebeciler almayin cartt curt filan der ama onlar her zaman kendilerini guvenli tarafta tutmayi severler. Iyi oldu mu sansina iyi gelmis kotu olursa da ben sana demistim demek icin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: