Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 06:55

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1890 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 15:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
aposto
Aynen, en dogrusu böyle demekki. Peki medical info kategorisi altına bir döküman eklediniz mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 20:04 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
aposto yazdı:
zenga yazdı:
aposto
*Bu arada sizin sorunuza cevap vereyim: eski ticket, veya erişiminizin olmadıgı kontrat götürmenize gerek yok. Bunları zaten yüklediniz. (bunu forumlarda okumuştum)

Medical info soruma ek olarak: bir önceki sayfada bahsettiğiniz; invoice'lari pdf olarak gruplamayı nasıl yaptınız? Bir app veya windows için software kullanıyor musunuz? Pdfleri yıllık bölerseniz, boyut 6mb'dan daha cok olmaz mı?

Teşekkürler

Selamlar zenga,
IT Contractor oldugumdan ayda 1-2 fatura anca kesiyorum, dolayisiyla senelik fatura adedim 15-19 arasi oluyor ve 6Mb'i gecmedi boyut hic.
Eger gruplamak istediginiz dosyalari (jpg ve diger gorselleri) sirasiyla topluca secip sag tiklayip Print dediginizde pdf olarak print ediyor Windows. Ben o sekilde yaptim gruplamalari.
Eger dokumanlariniz kisisel bilgi icermiyorsa dilerseniz combinepdf websitesini (ve muadillerini) kullanabilirsiniz.

Valla Accountant'im da "bugune kadar kimseden dokuman falan istemediler gorusmeye gittiklerinde, siz de yaninizda BRP'niz, pasaportunuz, police registration'unuz ve randevu kagidinizla gidin yeter" demis. Ben yanimda hazir olan dokumanlari da (bank statementlar vs.) alacagim, ama ek olarak cikti almayi dusunmuyorum (sadece OVRO'dan aldigim police registration travel document update'lerinin durdurulduguna dair yaziyi ciktilayacagim).

Kolayliklar,

Merhaba
Progress report tan ayrı olarak bir de Cover letter yüklediniz mi?

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018
İkinci 3 Yıllık Uzatma Basvuru : 26 Eylül 2020
Biometric : 14 Ekim 2020

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 23:48 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
esraersal yazdı:
aposto yazdı:
zenga yazdı:
aposto
*Bu arada sizin sorunuza cevap vereyim: eski ticket, veya erişiminizin olmadıgı kontrat götürmenize gerek yok. Bunları zaten yüklediniz. (bunu forumlarda okumuştum)

Medical info soruma ek olarak: bir önceki sayfada bahsettiğiniz; invoice'lari pdf olarak gruplamayı nasıl yaptınız? Bir app veya windows için software kullanıyor musunuz? Pdfleri yıllık bölerseniz, boyut 6mb'dan daha cok olmaz mı?

Teşekkürler

Selamlar zenga,
IT Contractor oldugumdan ayda 1-2 fatura anca kesiyorum, dolayisiyla senelik fatura adedim 15-19 arasi oluyor ve 6Mb'i gecmedi boyut hic.
Eger gruplamak istediginiz dosyalari (jpg ve diger gorselleri) sirasiyla topluca secip sag tiklayip Print dediginizde pdf olarak print ediyor Windows. Ben o sekilde yaptim gruplamalari.
Eger dokumanlariniz kisisel bilgi icermiyorsa dilerseniz combinepdf websitesini (ve muadillerini) kullanabilirsiniz.

Valla Accountant'im da "bugune kadar kimseden dokuman falan istemediler gorusmeye gittiklerinde, siz de yaninizda BRP'niz, pasaportunuz, police registration'unuz ve randevu kagidinizla gidin yeter" demis. Ben yanimda hazir olan dokumanlari da (bank statementlar vs.) alacagim, ama ek olarak cikti almayi dusunmuyorum (sadece OVRO'dan aldigim police registration travel document update'lerinin durdurulduguna dair yaziyi ciktilayacagim).

Kolayliklar,

Merhaba
Progress report tan ayrı olarak bir de Cover letter yüklediniz mi?

Yuklemedim dogrusu.. aklima da gelmedi, cok gerek varmis gibi de gelmiyor bana. Sanirim biraz bunaldim bu evraklara surekli gir cik kontrol et bir seyler daha ekle vs.den.
Ornegin her yila adres kaniti ekleyeyim dedim (BT Bill ya da NHS, HMRC letter gibi resmi yazismalar kendi adima, esimin adina ve hatta cocugun adina).. her yila 3-4 adres kaniti ekledim guya ama simdi o da yetmez mi acaba falan diye kurcalaniyorum.
Bence yeterince abarttim, onca dosya birlestirerek yuklememe ragmen yine de toplamda 500 kusur dosya yuklemisim : )

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2020 03:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
aposto esraersal
Bende nhs ile ilgili bir belge yok. Sizce alternatif ne yükleyebilirim? Ya da sorun olur mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2020 08:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Arkadaşlar herkese selamlar. Biz önümüzdeki hafta ilk üç yıllık başvurusu yapıcaz kısmetse. Benim sorum şu. Bu belgeleri iphonela tarayan var mı? O şekilde tarayıp websitesine yüklesek sorun olur mu acaba? Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2020 09:10 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ddmarslan, £30a scanner li printer'lar var ustad. Argos'tan aldiydim ben ama Amazon'da da vardir eminim. Bence hizlisindan alin bir scanner'li printer, riske girdiginize degmez derim, ve taramaniz gereken dokuman sayisi gercekten (isinize de bagli tabii) cok fazla, o yuzden iphone ile ugrasmaniza degmeyebilir.

@zenga, NHS number'inizin gorundugu bir letter var ise eger onu koyabilirsiniz. Yoksa da "mandatory" dokumanlar arasinda degil bu dokuman sonuc itibariyle. Isinizin basarisini vs gosteren de bir dokuman degil. Ben cok muhim oldugunu dusunmuyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2020 11:39 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Selam dostlar,
Bu sabah 8'de Croydon'da biometriclerimizi verdik ikinci 3 yillik uzatma icin. Surecte (onceki postlarim harici) ogrendiklerim su sekilde:
1- 5 yasindaki cocuk icin de parmak izi aliyorlar (fotograf daha once de cekilmisti, 2 yasindayken de). Bu hayli zor oldu, hatta tam veremedi parmak izini cocuk, basvurumuzu alan gorevli not yazmak zorunda kaldi dosyamiza.
2- Sabah kapi onunde sira oluyor saat 8 randevulari icin. Sonra sirayla aliyorlar iceriye. Cok gecikmeden gidin ama icerisi hayli genis ve rahat.
3- UKVCAS website'si yuklediginiz dokumanlari "submit" etmeniz icin opsiyon veriyor size normalde. Dosya yuklediginiz sayfanin altinda bir tiklenecek kutucuk cikiyor, istenen dokumanlarin tamamini yukledim diye. Ben en son gece bank statement'larin gorsellerini alip yukleyeyim diye (HMRC'e tax odemem de gorunsun diye) beklediydim. Gordum ki aslinda o box randevunuza 48 saat kala gorunmez oluyormus. Yani eger kendiniz submit etmek isterseniz dosyalarinizi bunu randevunuza 48 saat kaladan once yapin.
Bunun bir eksisi olmadi bizim icin. Gorevli dokumanlari tekrar sormadi, yanimda hazirdi pek cok dokuman (ama ozellikle cikti almadim). Sadece herseyimizi (parmak izi, fotograf ve pasaport scan'leri) verdikten sonra "basvurunuzu submit etmemi ister misiniz" diye sordu. Sanirim sadece buydu degisen sey.

Son olarak.. UKVCAS'taki randevunuza:
1- Randevu onay formunun ciktisini mutlaka goturun, kapida saatine ve adresine bakiyorlar.
2- Pasaportlarinizi mutlaka goturun (mevcutta aktif olan pasaport, onceki gecersiz pasaportlara gerek yok).. Pasaportunuzu scan'liyorlar.
Biz bunun disinda BRP'lerimizi ve Police Registration'larimizi da aldik yanimiza. Ne olur ne olmaz diye.. sormadilar.

Yine de UKVCAS sayfasinda verilen tavsiye, dosyalarinizi yuklediyseniz bile asillarini randevunuza getirin, gorevli gormek isteyebilir... Bizden istemedi..

Herkese Kolayliklar...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2020 08:03 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tekrar Selam,
Daha once eminim paylasilmistir ama henuz forumda aratamadim.. hizlica sorayim istedim.

Biz biometric leri verdik gectigimiz Persembe. Basvurumuzu alan gorevli eve posta gelecegini (basvuru alindigina dair) vs soyledi ama, biliyor musunuz oncesinde bir email vs geliyor mu?

Cunku UKVCAS'in sistemine baktigimda ornegin, hala daha belge yukleyebiliyorum gibi gorunuyor. Basvuru durumunu gorebilecegimiz bir yer ya da en azindan "aldik degerlendiriyoruz" bildirimi vs yok mudur?
((Gerci sanirim ucretli bi SMS hizmeti vardi UKVCAS'in basvuru durumunda ilerleme oldugunda SMS gonderelim mi falan diyordu ben satin almadiydim, ondan mi acaba gostermiyo bu adamlar...))

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2020 20:05 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Koç
ne mail geliyor nede posta.. biometrigi verdikten sonra dosyalar home office gidiyor.. ondan sonra ekleme cikarma yapmaniz birseyi degistirmiyor..

ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; Tahmini 12 Ekim 2020

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2020 13:58 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: Ankara Antlaşması
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
aposto yazdı:
Tekrar Selam,
Daha once eminim paylasilmistir ama henuz forumda aratamadim.. hizlica sorayim istedim.

Biz biometric leri verdik gectigimiz Persembe. Basvurumuzu alan gorevli eve posta gelecegini (basvuru alindigina dair) vs soyledi ama, biliyor musunuz oncesinde bir email vs geliyor mu?

Cunku UKVCAS'in sistemine baktigimda ornegin, hala daha belge yukleyebiliyorum gibi gorunuyor. Basvuru durumunu gorebilecegimiz bir yer ya da en azindan "aldik degerlendiriyoruz" bildirimi vs yok mudur?
((Gerci sanirim ucretli bi SMS hizmeti vardi UKVCAS'in basvuru durumunda ilerleme oldugunda SMS gonderelim mi falan diyordu ben satin almadiydim, ondan mi acaba gostermiyo bu adamlar...))

Benim konuştuğum birkaç kişiye başvuru sonuçlandığında email gelmiş, sonrasında da 7 gün sonra posta ile BRP'ler.

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018
İkinci 3 Yıllık Uzatma Basvuru : 26 Eylül 2020
Biometric : 14 Ekim 2020

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1890 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Zagor001 ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: