Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : [email protected]

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2021 00:11

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2049 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 201, 202, 203, 204, 205
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2021 12:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
(eski mesajlarımı göremiyorum arkadaşlar o yüzden tekrardan sonuç detaylarımı yazayım dedim belki birinin işine yarar)

Başvuru: 16 Aralık
Biometric: 12 Ocak
Onay mektubu: 1 Haziran

4 buçuk ay gibi bir sürede ikinci üç seneliğimi aldım.

Danışmansız başvurdum ve tüm işlemleri kendim yaptım. Tüm dosyam eksiksizdi sadece pandemi döneminde bir vakfın parçası olarak topladığımız belli gelirlerden yüzdeler almıştık, onun açıklamasını belirttiğim bir personal statement yazmıştım. Hatta cover letter'ı ilk dosyalar arasına koymuştum sonlara bakmamazlık yapıp kaçmasın diye.

Medya ve müzik prodüksiyonu üzerine sole trader'ım. Mülakata vs de çağrılmadım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2021 12:48 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar merhaba

ikinci 3 yillik uzatmamiz icin bugun mail geldi
04.05.2021 parmaz izi
13.08.2021 oturum maili geldi
Herkese biran once cikmasini temenni ederim.

2 depent ile lT sektorunden basvuru yaptik

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2021 20:51 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Herkese selam,ben ILR başvurusu yaptım.

Başvuru tarihim ; 8 Nisan 21,
Biometrik ise ; 27 Nisan 21,

Görevli biometrikleri vermemin ardından “her şey tamam. Şimdi tuşa basınca bütün her şey iç işleri bakanlığına gidecek. Onaylıyor musun?” demişti. Bende ok dedim. Bu yüzden 27 Nisan biometrik verdiğim günü,home office’in değerlendirmeye aldığı ilk gün olarak değerlendiriyorum. Benim şuan itibariyle 16 hafta,yani hafta sonları dahil 112 gün oldu. Bir mesaj yukarıda ki arkadaş ise 140 günde olumlu sonuç almış. O’nun başvuru üzerinden bakarsam/ baz alırsam eğer benim sonuç almama 28 gün kalmış. Ki genelde bu forumda ILR başvuruları daha çabuk sonuçlanıyor diye yazıyordu. Ama sanırım artık öyle bir şey yok.

Riski göze aldım ve çocuk doğumu,salgın derken 2 seneden beridir Türkiye’ye gidemediğimiz için 1 Temmuz 2021’de Türkiye’ye geldik. Bu yüzden başvurumu her gün oturum kartım ile UK’de çalışabilir miyim? diye sorgulama yapabildiğimiz gov. uk sitesinden kontrol ederek bakıyorum. Malum ILR aldığım an şuan ki geçerli vizem iptal olacağından,öyle bakıyorum veya avukatıma mail atıyorum ara ara. Şu ana kadar bir şey çıkmadı. Eğer ILR verdilerse ve ev adresime gönderdilerse bilemiyorum.

10-15 gün içerisinde sarı liste ülkelerden birisinde 11 gün kalıp,12. gün ingiltere’ye döneceğim diye plan yaptım. Sanırım döndüğümde her şey daha da netleşir diye tahmin ediyorum.

Herkese sağlıklı günler/hayatlar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2021 08:04 
Kullanıcı avatarı
Merhaba,

Vatandaslik basvurusu disindaki vize basvurulari degerlendirme asamasinda ulkeden cikilmasi durumunda basvuru iptal ediliyor deniliyor.

Ben ilk basvurumu yaptim ve 1 senedir de sonuc bekliyorum. Esimin TR`ye gitmesi gerekiyor. ama vizeyi bekledigimiz icin gidemiyor. Ankara anlasmasi sahibi benim. Esim TR ye gitse benim burda kalmam durumunda bir sikinti ile karsilasirmiyiz. Kagit uzerinde evet ama gercekte bu sorun oluyor mu bunun cevabini bulamadik. Sizin daha oncesinde danistiginiz insalar bu konuda bir yorumda bulundular mi?

isadasuk yazdı:

Görevli biometrikleri vermemin ardından “her şey tamam. Şimdi tuşa basınca bütün her şey iç işleri bakanlığına gidecek. Onaylıyor musun?” demişti. Bende ok dedim. Bu yüzden 27 Nisan biometrik verdiğim günü,home office’in değerlendirmeye aldığı ilk gün olarak değerlendiriyorum. Benim şuan itibariyle 16 hafta,yani hafta sonları dahil 112 gün oldu. Bir mesaj yukarıda ki arkadaş ise 140 günde olumlu sonuç almış. O’nun başvuru üzerinden bakarsam/ baz alırsam eğer benim sonuç almama 28 gün kalmış. Ki genelde bu forumda ILR başvuruları daha çabuk sonuçlanıyor diye yazıyordu. Ama sanırım artık öyle bir şey yok.

Riski göze aldım ve çocuk doğumu,salgın derken 2 seneden beridir Türkiye’ye gidemediğimiz için 1 Temmuz 2021’de Türkiye’ye geldik. Bu yüzden başvurumu her gün oturum kartım ile UK’de çalışabilir miyim? diye sorgulama yapabildiğimiz gov. uk sitesinden kontrol ederek bakıyorum. Malum ILR aldığım an şuan ki geçerli vizem iptal olacağından,öyle bakıyorum veya avukatıma mail atıyorum ara ara. Şu ana kadar bir şey çıkmadı. Eğer ILR verdilerse ve ev adresime gönderdilerse bilemiyorum.

10-15 gün içerisinde sarı liste ülkelerden birisinde 11 gün kalıp,12. gün ingiltere’ye döneceğim diye plan yaptım. Sanırım döndüğümde her şey daha da netleşir diye tahmin ediyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2021 15:10 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
okayaturan yazdı:
Merhaba,

Vatandaslik basvurusu disindaki vize basvurulari degerlendirme asamasinda ulkeden cikilmasi durumunda basvuru iptal ediliyor deniliyor.

Ben ilk basvurumu yaptim ve 1 senedir de sonuc bekliyorum. Esimin TR`ye gitmesi gerekiyor. ama vizeyi bekledigimiz icin gidemiyor. Ankara anlasmasi sahibi benim. Esim TR ye gitse benim burda kalmam durumunda bir sikinti ile karsilasirmiyiz. Kagit uzerinde evet ama gercekte bu sorun oluyor mu bunun cevabini bulamadik. Sizin daha oncesinde danistiginiz insalar bu konuda bir yorumda bulundular mi?

isadasuk yazdı:

Bizim +3 yıllık uzatmamızın bitimine daha en az 1.5 sene var. Elimizde ki oturumlar hala geçerli. Eğer ben seyahat yapamayacaksam ne diye oturumumu ve pasaportumu başvurusu sırasında almıyorlar da bana geri iade ediyorlar?

Ayrıca red verseler bile sizin oturumuzunu iptal ediyorum demedikleri sürece bizim dediğim gibi 1.5 yıllık daha oturumumuz var. Bize en fazla şu sebepten red verdik,düzeltin tekrar başvurun derler. Dediğim gibi oturum iptali bam başka bir konu,red vermeler bam başka bir konu.

Mesela / doğal olarak ilk 3 yıllığa başvursaydık malumunuz 1 yıllık bittiği için sonuç çıkana kadar sade pasaport elimizde ingiltere’de bekliyor olacaktık.

Bu arada bizde ailecek ankara anlaşmalıyız.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2021 20:35 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Arkadaslar 2. +3 yillik uzatmaya basvuracagiz tam olarak bilmedigim pasaportu yine alip o basvuru suresi boyunca onlarda mi kaliyor?

Soyle bir durum var pasaportu verdigimiz gun gecerliligi alti 6 kalmis olacak. Simdi uzatmak istesem bizim konsolosluk 6 aydan faz suresi var diye uzatma islemi yapmiyor. Garip gureba isler!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2021 15:58 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
mrevros yazdı:
Arkadaslar 2. +3 yillik uzatmaya basvuracagiz tam olarak bilmedigim pasaportu yine alip o basvuru suresi boyunca onlarda mi kaliyor?

Soyle bir durum var pasaportu verdigimiz gun gecerliligi alti 6 kalmis olacak. Simdi uzatmak istesem bizim konsolosluk 6 aydan faz suresi var diye uzatma islemi yapmiyor. Garip gureba isler!

ben de benzer durumdaydım pasaport sizde kalıyor beklerken pasaportunuzu değiştiriyorsunuz zaten elinize uzatma vizesi gelirse tekrar OVROya gideceksiniz (Londradaysanız) orada polis yeni pasaportunuzun kopyasını alıyor ve güncelliyor sistemden

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2021 15:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: Akrep
Arkadaslar merhaba, Ankara anlasmasi uzatma basvurusunda 6 ay dan uzun suredir sonuc bekleyenler olarak bir petition baslattik.

Magduriyetimizin fark edilebilmesi adina, forumdaki arkadaslardan ricam asagidaki petition imzalayip cevrenize paylasmaniz. Maalesef elimizde baska bir cozum kalmadi ve muhatap bulamiyoruz.

https://petition.parliament.uk/petitions/597035

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2021 18:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
moco yazdı:
Arkadaslar merhaba, Ankara anlasmasi uzatma basvurusunda 6 ay dan uzun suredir sonuc bekleyenler olarak bir petition baslattik.

Magduriyetimizin fark edilebilmesi adina, forumdaki arkadaslardan ricam asagidaki petition imzalayip cevrenize paylasmaniz. Maalesef elimizde baska bir cozum kalmadi ve muhatap bulamiyoruz.

https://petition.parliament.uk/petitions/597035

Tesekkurler

evet

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2049 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 201, 202, 203, 204, 205

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: