Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 04:27

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2590 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 255, 256, 257, 258, 259  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2020 07:03 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 25
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Hocam selam,
Email usulu ben sorulara cevplari ve yorumlari “//“ arasina yazdim. Siz yine akliniza takilan seyleri hem forumu tarayarak hem sorarak devam edin. Ben ilk basvurumu bu forumu okuyarak kendim yaptim.
Kolayliklar..

Muraat1 yazdı:
Merhaba,

Eşim ve ben yaklaşık 10 senedir ithalat-ihracat yapan firmaların satış departmanlarında çalışıyoruz. Ankara Anlaşmasına başvurmak için hazırlıklara başladık, fiyatlar nedeniyle danışman ile çalışamayacağız, evrakları kendimiz hazırlıyoruz.

Ambalaj ithalat ve ihracatı yapan bir firma kurmak istiyoruz.
// Dikkat etmeniz gereken bir nokta, “bu isi neden UK de yapmak istiyorsunuz, neden Turkiye den yapmiyorsunuz” sorusunun yanitini market arastirmalariyla destekleyerek aciklamak is planiniz icerisinde//
Benim yöneticilik tecrübem daha fazla, işimizi düzene oturtana kadar benim iş bulma ihtimalim daha yüksek olduğu için onun üzerinden başvuru yapıp beni dependent olarak göstereceğiz.
// Bence dogru yapiyorsunuz //
Takıldığımız bir kaç konu var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

- En az kaçar adet referans ve potansiyel iş mektubu gerekiyor?
// Bu kesin zorunluluk degil, olsa iyi olur bir sey. Ben 2 potansiyel musteri mektubu (ki onlar da “bununla calisiriz” degil de “bu CV ile burada is yapabilir” diye yazdilar). Onun disinda referans mektubu 4-5 tane koymustum, bu insanlardan Linkedin recommendation da alip onlarin da gorsellerini eklemistim.//
- Referans mektubu aynı zamanda potansiyel iş mektubu olabilir mi? Mesela daha önce beraber çalıştığımız, İngiltere’ye gittiğimizde de çalışmaya devam edeceğimiz kişiler hem geçmişte yaptığımız iş ile ilgili referans olup hem de İngiltere’de ticaretimiz devam edecektir diyebilir mi?
// Bence bir mahsuru yok. Burada bu mektuplari alirken dedigim gibi bu isi neden UK den yapacaksiniz o zaman diye sormalarina yol acmamaya calisin. Eger oyle bir risk goruyorsaniz kendilerini direk potansiyel musteri mektubu olarak koyabilirsiniz.//
- Birikmiş bir miktar paramız var, ailemizden de yardım alacağız. Hesap dökümleri ve niyet mektubu yeterli olacak mı yoksa parayı hesabımıza hemen aktarmaları gerekiyor mu?
// Gelirken inventory olarak baslangic yatirimi olarak gostereceginiz miktarin hesabinizda bulunmasi gerekiyor. Eger hesabiniza yuklu para girisi olacaksa bunun kaynagini aciklamaniz gerekecek (ben bunudokumanin uzerine not ekleyerek yapmistim). Eger hibe aliyorsaniz hibe aldiginiz kisinin hesap dokumunu ve hibe olduguna dair imzali yazisini da eklemelisiniz. Paranin aktariminin zamanlamasi basvurunun hemen oncesinde olmasa olur ama bunun tam bir kisiti yok bildigim kadariyla. 6 aylik hesap dokumu vereceksiniz o sure zarfinda yuklu girislerin hepsini aciklamaniz gerekiyor.//
- Şu anda dönüş süresi yaklaşık ne kadar?
// guncel durumu bilmiyorum. Duyum alirsam yazarim ayrica //
- Eğer onay gelirse arabayı ve evdeki eşyaları satacağız. Forumda daha önce yazılmış bu konu, arabayı onay geldikten sonra satacağım diyen bir arkadaşa ret gelmiş. Bu konuda başka izlenebilecek bir yol var mı?
// Benim hesabimda yeterince para vardi ama is planima benim arabam da var aksi bir durum olursa onu da satip parasini acil durum fonu olarak kullanabilirkm diye yazmistim. Siz de bu yolu izleyebilirsiniz. Ama araba ve satacaginiz esyalarin para tutari basvuru sirasinda hesabinizda yoksa o tutari envanter gibi gosteremezsiniz.//
- Gitmeden önce bireysel emeklilik sigortalarımızı da bozduracağız, bunu nasıl gösterebiliriz?
// ayni sekilde para hesabinizda olmali. Yuklu giris olacagi icin bireysel emeklilige dair dokumanlari da para buradaydi buraya geldi seklinde (money laundering olmadigini kanitlar sekilde) anlatmalisiniz//
- Referans mektubu, potansiyel iş mektubu ve cover letter örnekleri paylaşmanız mümkün müdür?
// Bi kismi zaten Ankara Anlasmasi Onemli Dosyalar diye bir baslikta paylasilmisti. Referans mektubu ve cover letter ornegi var elimde 3-5 gune eklemeye calisacagim o basliga. //
- E-devlet'ten alınan evrakların İngilizce'ye çevrilmesi gerekmediğini okumuştum. Bu bilgi doğru mudur?
// bunu ben de duyuyorum. Ben ceviri yaptirmadim. Gerekli gordugum aciklanmasi gereken dokumanlarin uzerlerine ingilizce aciklamalar yazdim ilk basvurumda. Sorun olmadi. Uzatma basvurumda cocugun dogum belgesini inatla cevirttirtti danisman ama bence ona da gerek yoktu.//

Teşekkürler,

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2020 07:42 
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar merhaba,

dün danışmanım telefon etti bu hafta ingiltereye geldiğini ve pandemiden sonra yapılan başvurularla ilgili neredeyse yüzde 90-95 oranında ret alındığını ve bu yüzden paramı iade etmek kaydıyla artık sürece devam edemeyeceğini belirti. Paranın kaynağı belli olup, Makine mühendisiyim ve yaklaşık 5 yılık proje deneyimim vardı form vs doldurduğumda çok büyük ihtimal yüzde 99 bu işin çıkacağını da yazılı olrak belirtmişt. Buna ilaveten yıl sonu biticek olması nedeniyle de artık bu işe fazla ehemiyet gösterilemdiğini de kendisi belirtti. AA ya bundan sonra başvuracaksanız ve yüklü para verecekseniz bilginiz olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2020 07:53 
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar merhaba,

dün danışmanım telefon etti bu hafta ingiltereye geldiğini ve pandemiden sonra yapılan başvurularla ilgili neredeyse yüzde 90-95 oranında ret alındığını ve bu yüzden paramı iade etmek kaydıyla artık sürece devam edemeyeceğini belirti. Paranın kaynağı belli olup, Makine mühendisiyim ve yaklaşık 5 yılık proje deneyimim vardı form vs doldurduğumda çok büyük ihtimal yüzde 99 bu işin çıkacağını da yazılı olrak belirtmişt. Buna ilaveten yıl sonu biticek olması nedeniyle de artık bu işe fazla ehemiyet gösterilemdiğini de kendisi belirtti. Sanırım bir dönem rtık sona erdi ingiltere anlamında AA ya bundan sonra başvuracaksanız ve yüklü para verecekseniz bilginiz olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2020 09:43 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
arkadaşlar merhaba,

dün danışmanım telefon etti bu hafta ingiltereye geldiğini ve pandemiden sonra yapılan başvurularla ilgili neredeyse yüzde 90-95 oranında ret alındığını ve bu yüzden paramı iade etmek kaydıyla artık sürece devam edemeyeceğini belirti. Paranın kaynağı belli olup, Makine mühendisiyim ve yaklaşık 5 yılık proje deneyimim vardı form vs doldurduğumda çok büyük ihtimal yüzde 99 bu işin çıkacağını da yazılı olrak belirtmişt. Buna ilaveten yıl sonu biticek olması nedeniyle de artık bu işe fazla ehemiyet gösterilemdiğini de kendisi belirtti. Sanırım bir dönem rtık sona erdi ingiltere anlamında AA ya bundan sonra başvuracaksanız ve yüklü para verecekseniz bilginiz olsun.

Merhaba,
Danismaniniz kadar basvuran ve sonuc alan kisi gordugumu sanmiyorum ancak benim hem cevremden hem internette attigim kisa bir turdan gordugum kadariyla Haziran sonu Temmuz basi basvurularina (TR'den yapilan) su an donus yapiliyor (Mart'tan da donus bekleyen var deniyor gerci), ve olumlu donus alan kisiler var. Haziran sonrasi basvurup 4-5 olumlu sonuclanan gordum/duydum, olumsuz henuz goremedim hatta.
Su anki basvuru degerlendirme suresinin 50 ila 80 gun arasinda oldugu soyleniyor.
Eger gelmek istiyorsaniz ve burada AA kosullariyla mutlu, mesut yasayip gecinebileceginizi dusunuyorsaniz kendiniz basvurun derim.
Danismaninizin dedigi seyi ben de ikinci, ucuncu derece cevremden duydum ama dedigim gibi bazen ret haberleri kulaktan kulaga aktarilirken cogalabiliyor.

Umarim herkes diledigi sonucu hizlica alir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2020 17:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Balık
Arkadaşlar merhabalar, şuanda başvuru formu dolduruyorum. Ancak aklıma bir soru takıldı. Formda bir yakınımın İngiltere'de yaşayıp yaşamadığı soruluyor (normalde yaşıyor) Ama bu soruya evet veya hayır verme hususunda tereddüt yaşıyorum. Öneri ve yardımlarınıza ihtiyacım olacak.

Aklıma gelen detaylar şöyle ki; Benim bu duruma evet dediğim halde kardeşimin pasaport numaraları ne tip bir vizeye sahip olduğu gibi detaylar soruluyor. Bu durumda onun da AA ile geldiğini gördüklerinde birbirlerine fatura kesebilirler mi gibi bir durum düşünürler mi?

Veya bunun tam tersi bir senaryo hayır dediğimizi düşünelim. Bu sefer olduğu farkedilirse yanlış bilgi vermekten başım derde girer mi?

Teşekkür ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2020 22:32 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ilkanonat yazdı:
Arkadaşlar merhabalar, şuanda başvuru formu dolduruyorum. Ancak aklıma bir soru takıldı. Formda bir yakınımın İngiltere'de yaşayıp yaşamadığı soruluyor (normalde yaşıyor) Ama bu soruya evet veya hayır verme hususunda tereddüt yaşıyorum. Öneri ve yardımlarınıza ihtiyacım olacak.

Aklıma gelen detaylar şöyle ki; Benim bu duruma evet dediğim halde kardeşimin pasaport numaraları ne tip bir vizeye sahip olduğu gibi detaylar soruluyor. Bu durumda onun da AA ile geldiğini gördüklerinde birbirlerine fatura kesebilirler mi gibi bir durum düşünürler mi?

Veya bunun tam tersi bir senaryo hayır dediğimizi düşünelim. Bu sefer olduğu farkedilirse yanlış bilgi vermekten başım derde girer mi?

Teşekkür ederim

Selam hocam,
Detaylarina cok girmeden ve profesyonel olmayan gorusum sudur.. Basvuru formunda da, surecinde de, buraya gelirseniz geldikten sonraki surecte de olabildigince durust olun. "Olabildigince" diyorum cunku hepimiz kimi zaman naylon faturalara basvuruyoruz tamamen zorunluluktan. Ama bahsettiginiz soruya ben olsam acikca dogru yanit verirdim. Onlarin ne dusuneceginden bagimsiz yanlis bilgi vermeniz bana daha riskli gorunuyor.

Kolayliklar,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2020 12:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Kardesinizin burada olmasi sorun olacak bir durum degil, ayrica siz sirket kurup is yapmaya geliyorsunuz, eger gercekten birlikte is yapiyoraniz, kardesiniz ile bir birinize fatura kesmenizde de bir sorun yok, ticaret bu kimle isterseniz onunla yaparsiniz. Sadece uzatmalarda vs faturalarinin karsiliginin gercekten yapildigini ispatlamalisiniz, is yaparken fotograf vs cekip dokumante edersiniz, LinkedIn, facebook, Instagram hesaplarinda paylasirsiniz,

ilkanonat yazdı:

Teşekkür ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 10:42 
Kullanıcı avatarı
Herkese hayırlı günler bol şanslar dilerim arkadaşlar. 32 yaşındayım evliyim ve 3 yaşında bir kızım var. Bir kamu kurumunda iyi denilebilecek bir kadroda çalışmaktayım. Memuriyet evvelinde özel sektörde hatırı sayılır derecede büyük ölçekli bir firmada bölge pazarlama yöneticiliği yaptım. Özel sektör kariyerim oldukça iyi durumda. Akabinde 9 yıllık bir memuriyet tecrübem var. Hala memuriyete devam etmekteyim. Malumunuz olduğu üzere monoton memur yaşantısı beni her geçen gün daha da rahatsız etmeye başladı. Monotonluğun yanında aldığım ücretin gösterdiğim eforun karşılığı olmaması da cabası. Belirttiğim sebeplerden ötürü temmuz ayı itibariyle ailemle birlikte Ankara anlaşmasına başvurma kararı aldık. Eylül 15 itibariyle Ankara başvuru merkezinde parmak izi ve imzalarımızı verip başvurumuzu tamamladık. Bu süreçte bir danışmanlık şirketinden yardım aldık. Başvurduğum iş alanı özel sektör tecrübelerimden de anlaşılacağı gibi pazarlama sektörü üzerine. Amacım kısa vadede İngiltere de ikamet edeceğim şehirde faaliyet gösteren türk dükkan ve mağazalarına risk analizi, piyasa araştırması, pazarlama stratejileri, yatırım danışmanlığı yapmak. Uzun vadede eğer mümkünse müşteri portföyümü artırıp pazarlama alanında bölgesel bazda tanınan bir şirket haline getirmek. Hali hazırda bana referans mektubu ve potansiyel müşteri mektubu yollayan 5 tanıdığım var. Şirket kurulumu ve yaşam maliyetlerimizi karşılayacak tutar eşim adına kayıtlı bulunan gayrimenkulün satışı sonucunda elimize geçti. Fakat biz gayrimenkul satışından sonra parayı eşim ve benim adıma kayıtlı bulunan toplamda 4 hesapta vadesiz altın alarak değerlendirdik. ( Önce A Bankası, sonra A Bankasından B Bankasına havale oradan tekrar vadesiz altın alımı, Sonra o bankadan benim adıma kayıtlı bulunan C Bankası gibi). En son tutarı gbp yaparak şahsi hesabıma çektim. Bahsettiğim hesap aynı zamanda memur maaş ödememi aldığım bankanın hesabı. Dolayısıyla para kaynağı olarak maaş birikimi desem bile sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Başvurumuzu yapalı bugün itibariyle 1 hafta oldu. Sonucu merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Lakin aklıma takılan bir husus var. Benimle aynı durumda olan yada daha önce böyle bir durumu duyan birisinin mutlaka forumda mevcut olduğunu ve bana yardımcı olabileceğini düşünerek yazıyorum. Bahsettiğim üzere halen bir kamu kurumunda devlet memuru olarak çalışmaktayım. Ankara anlaşması kapsamında vizemizin gelmesi durumunda memuriyet hakkımı kaybetmemek ve bu süreci en az riskle karşılamak amacıyla memuriyetten istifa etmeyi düşünmüyorum. Bu sebeple ilk 1 yıl ücretsiz izin almak istiyorum. 1 yıl sonunda oluşacak konjonktüre göre ya yeni bir çocuk sahibi olmak suretiyle 2 yıl daha ücretsiz izin talebinde bulunacağız, ya herşey yolunda gidecek madden ve manen aradığımızı bulmamız neticesinde memuriyetten istifa edeceğim, yada olmasını isteyeceğim en kötü ihtimal ; başaramayıp geri dönecek ve kaldığım yerden memurluğa devam edeceğim. Neyse asıl soruya geleyim. 657 Sayılı Kanuna göre memur kişi ücretsiz izin alsa bile halen memurluğun gerektirdiği bazı hallere uymakla mükelleftir. Dolayısıyla ücretsiz izin kapsamındayken İngiltere de şirket kurmam ve yönetmem 657 Sayılı kanuna aykırı ve memuriyet açısından kademe ilerlemesinin durdurulması cezasıyla cezalandırılmam olası. Ancak bunun tespit edilebilirliği konusunda net bir bilgim yok. Türk Hükümeti ihbara dayalı olmaksızın vatandaşının yurtdışında açmış olduğu şirketten haberdar olabilir mi? Değerli yorum ve önerilerinizi bekliyor olacağım. Saygılar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 11:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: İkizler
[quote="Misafir"]arkadaşlar merhaba,

dün danışmanım telefon etti bu hafta ingiltereye geldiğini ve pandemiden sonra yapılan başvurularla ilgili neredeyse yüzde 90-95 oranında ret alındığını ve bu yüzden paramı iade etmek kaydıyla artık sürece devam edemeyeceğini belirti. Paranın kaynağı belli olup, Makine mühendisiyim ve yaklaşık 5 yılık proje deneyimim vardı form vs doldurduğumda çok büyük ihtimal yüzde 99 bu işin çıkacağını da yazılı olrak belirtmişt. Buna ilaveten yıl sonu biticek olması nedeniyle de artık bu işe fazla ehemiyet gösterilemdiğini de kendisi belirtti. AA ya bundan sonra başvuracaksanız ve yüklü para verecekseniz bilginiz olsun.[/quote=
Verilen bilginin doğruluğundan şüpheliyim.

Herkese hayırlı günler bol şanslar dilerim arkadaşlar. 32 yaşındayım evliyim ve 3 yaşında bir kızım var. Bir kamu kurumunda iyi denilebilecek bir kadroda çalışmaktayım. Memuriyet evvelinde özel sektörde hatırı sayılır derecede büyük ölçekli bir firmada bölge pazarlama yöneticiliği yaptım. Özel sektör kariyerim oldukça iyi durumda. Akabinde 9 yıllık bir memuriyet tecrübem var. Hala memuriyete devam etmekteyim. Malumunuz olduğu üzere monoton memur yaşantısı beni her geçen gün daha da rahatsız etmeye başladı. Monotonluğun yanında aldığım ücretin gösterdiğim eforun karşılığı olmaması da cabası. Belirttiğim sebeplerden ötürü temmuz ayı itibariyle ailemle birlikte Ankara anlaşmasına başvurma kararı aldık. Eylül 15 itibariyle Ankara başvuru merkezinde parmak izi ve imzalarımızı verip başvurumuzu tamamladık. Bu süreçte bir danışmanlık şirketinden yardım aldık. Başvurduğum iş alanı özel sektör tecrübelerimden de anlaşılacağı gibi pazarlama sektörü üzerine. Amacım kısa vadede İngiltere de ikamet edeceğim şehirde faaliyet gösteren türk dükkan ve mağazalarına risk analizi, piyasa araştırması, pazarlama stratejileri, yatırım danışmanlığı yapmak. Uzun vadede eğer mümkünse müşteri portföyümü artırıp pazarlama alanında bölgesel bazda tanınan bir şirket haline getirmek. Hali hazırda bana referans mektubu ve potansiyel müşteri mektubu yollayan 5 tanıdığım var. Şirket kurulumu ve yaşam maliyetlerimizi karşılayacak tutar eşim adına kayıtlı bulunan gayrimenkulün satışı sonucunda elimize geçti. Fakat biz gayrimenkul satışından sonra parayı eşim ve benim adıma kayıtlı bulunan toplamda 4 hesapta vadesiz altın alarak değerlendirdik. ( Önce A Bankası, sonra A Bankasından B Bankasına havale oradan tekrar vadesiz altın alımı, Sonra o bankadan benim adıma kayıtlı bulunan C Bankası gibi). En son tutarı gbp yaparak şahsi hesabıma çektim. Bahsettiğim hesap aynı zamanda memur maaş ödememi aldığım bankanın hesabı. Dolayısıyla para kaynağı olarak maaş birikimi desem bile sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Başvurumuzu yapalı bugün itibariyle 1 hafta oldu. Sonucu merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Lakin aklıma takılan bir husus var. Benimle aynı durumda olan yada daha önce böyle bir durumu duyan birisinin mutlaka forumda mevcut olduğunu ve bana yardımcı olabileceğini düşünerek yazıyorum. Bahsettiğim üzere halen bir kamu kurumunda devlet memuru olarak çalışmaktayım. Ankara anlaşması kapsamında vizemizin gelmesi durumunda memuriyet hakkımı kaybetmemek ve bu süreci en az riskle karşılamak amacıyla memuriyetten istifa etmeyi düşünmüyorum. Bu sebeple ilk 1 yıl ücretsiz izin almak istiyorum. 1 yıl sonunda oluşacak konjonktüre göre ya yeni bir çocuk sahibi olmak suretiyle 2 yıl daha ücretsiz izin talebinde bulunacağız, ya herşey yolunda gidecek madden ve manen aradığımızı bulmamız neticesinde memuriyetten istifa edeceğim, yada olmasını isteyeceğim en kötü ihtimal ; başaramayıp geri dönecek ve kaldığım yerden memurluğa devam edeceğim. Neyse asıl soruya geleyim. 657 Sayılı Kanuna göre memur kişi ücretsiz izin alsa bile halen memurluğun gerektirdiği bazı hallere uymakla mükelleftir. Dolayısıyla ücretsiz izin kapsamındayken İngiltere de şirket kurmam ve yönetmem 657 Sayılı kanuna aykırı ve memuriyet açısından kademe ilerlemesinin durdurulması cezasıyla cezalandırılmam olası. Ancak bunun tespit edilebilirliği konusunda net bir bilgim yok. Türk Hükümeti ihbara dayalı olmaksızın vatandaşının yurtdışında açmış olduğu şirketten haberdar olabilir mi? Değerli yorum ve önerilerinizi bekliyor olacağım. Saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2020 10:22 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hocam selam,
Hayli uzun post olmus elinize saglik.. oncelikle basvurunuz ve sonucunuz cok uzatmadan hizlica gelir ve gonlunuzce olur umarim.
Buraya yerlestiginizde konsolosluga adres bildirimi yapmaniz bekleniyor, oy vermek icin bu zorunlu, bir de sanirim Turkiye'de odemeniz gereken vergilerden muaf olmamiz icin de bu gerekiyordu (bu kismindan emin degilim). Onun disinda gec bildirimde bulundugunuzda bir cezai yaptirim var miydi hatirlamiyorum. Muhtemelen konsoloslugun sayfasinda anlatilmistir bunlar.
Yurtdisinda acmis oldugunuz sirketten ozellikle haberlerinin olmasinin baska yolu oldugunu cok dusunemedim ben. Oturup birileri sizi google'da search ederse tabii ki mumkun. Eger konsolosluga gidip burada oldugunuzu bildirmezseniz ya da pasaport yenileme, noter vs islerine girmezseniz zannetmiyorum bir sikinti olacagini.
Hayirlisi...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2590 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 255, 256, 257, 258, 259  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: