Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 07:19

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2590 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 255, 256, 257, 258, 259
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2020 10:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
İlginize çok teşekkürler üstat. Dilerim herşey gönlümüzce olur. Esenlikler dilerim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2020 23:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
[quote="madestylee"]Merhaba,
AA'dan yararlanmak istiyoruz ben muhasebeciyim . basvuru yapacagım. potansiyel müsteri mektubu sorununu nasıl cozerim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2020 08:35 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
sakineada2 selamlar,
Dogrusu forum kurallarini delmeden nasil halledebiliriz emin degilim ama sanirim ozel mesajlasmaya izin var forum uzerinden.
Sozun ozu, siz o asamaya geldiginizde (business plan yazdiginizda) referans mektubu bu forum uzerinden bulabilirsiniz diye dusunuyorum. En azindan ben size potensiyel musteri mektubu tadinda bir sey yazmaya razi olurum.
Selamlar,

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2020 20:22 
Kullanıcı avatarı
Misafir yazdı:
merhaba türkiyeden başvuru sürecindeyim.

dependant durumumuz var. unmarried partner olarak. böyle bir başvuru yapan varsa, dependant için hangi evrakları eklediniz. Unmarried partner mi nişanlı kısmını mı sectiniz. İlişki ispatıyla ilgili sunduğunuz evrakları yazabilir misiniz rica etsem?

Dependants
If the applicant is coming to the UK with someone who has valid leave to remain as a Turkish ECAA businessperson, or a person who at the same time is being granted entry clearance as a Turkish ECAA businessperson they must be either the:
• dependent spouse
• civil partner
• unmarried partner
• child under 21
Paragraph 41 of HC510 states ‘The family should be regarded as consisting of the person’s wife, their children under 21, their other dependent children, and their dependants. Reference to ‘wife’ should be treated as including husband, civil partner, unmarried or same sex partner.
Page 16 of 97 Published for Home Office staff on 18 July 2019

Home office’in 2019da yayinladigi yukaridaki yazida unmarried partnerle ilgili detayli bir bilgi yok. 2 yildan fazla ayni yerde ikamet vs. gibi. Bu sekilde vize alan var mi bilgilendirebilir misiniz?

Merhaba, bu konuda daha önce deneyimlemiş biir var mı?
Unmarried olarak aslında aynı evde yaşamıyoruz ancak,geriye dönük aynı evde yaşadığımıza dair ikametgah kaydı alsak olur mu acaba?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2020 13:20 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Konuya dair cok bilgim yok ama benim tanidigim iki ayri basvuru sahibi cift basvurmadan once evlendiler.. Bunlardan birisi vizesini aldi geldi burada 2 yili askin suredir. Digerleri henuz basvuru surecindeler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2020 17:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar, ben de AA'ya başvurmak isteyenlerden biriyim öncelikle bir kaç hafta önce turist vizesi reddi almıştım umarım kötü bir etkisini görmem. Kendimden bahsedecek olursam. 2017 yılı turist rehberliği mezunuyum ama henüz profesyonel turist rehberi kokartım yok ve 2016 dan beri yoğunluklu olarak turizm sektöründe çalışıyorum(son 2 yıldır seyahat danışmanı olarak). Yaptığım işle ilgi olarak mezuniyet belgemden başka bir de üniversite de almış olduğum ingilizce yeterlilik belgesi var. Bunu dışında extra bir sertifikam yok. Aşağı yukarı hesabımda birikmiş 10.000 tl kadar var ayrıca 40.000 - 50.000 tl arası nakitim var. Kısaca özet bu şekilde olmakla birlikte bir kaç sorum olacak. Sertifika konusunda bir tavsiyeniz olur mu ? Mesela geçmişe dönük sertifika bulayım mı ? Ve elimdeki nakiti bankaya nasıl yatırmamı tavsiye edersiniz ? Bununla birlikte verebileceğiniz ekstra tavsiyeler de benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2020 18:52 
Kullanıcı avatarı
Sayın cengizhan elinizde ki nakiti hesaba aktarırken ispat etmeniz gerekir. Bahse konu nakit araç satışı sonucu mu ev satışı sonucumu yoksa birikimmi bunu ispat etmeniz gerekebilir. Yani hesaba atmadan önce nasıl ispat edebileceğinizi düşünüp ondan sonra hesaba geçin parayı

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2020 10:15 
Kullanıcı avatarı
Misafir yazdı:
Sayın cengizhan elinizde ki nakiti hesaba aktarırken ispat etmeniz gerekir. Bahse konu nakit araç satışı sonucu mu ev satışı sonucumu yoksa birikimmi bunu ispat etmeniz gerekebilir. Yani hesaba atmadan önce nasıl ispat edebileceğinizi düşünüp ondan sonra hesaba geçin parayı

Cevabınız için öncelikle teşekkürler. Peki bölümümle ilgili ne gibi sertifika alsam işime yarar ? Çünkü bölümümle ilgili hemen hemen her şeyin dersini aldım ve bu konuda mezuniyet belgem acaba tek başına iş görür mü ? En önemlisi bu konu üzerinden başvurmalı mıyım ? Turizm şu an İngiltere'de nasıl, orada olan biri bu konuda bilgi verebilir mi ? Doğru tercih mi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2020 19:56 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
Cevabınız için öncelikle teşekkürler. Peki bölümümle ilgili ne gibi sertifika alsam işime yarar ? Çünkü bölümümle ilgili hemen hemen her şeyin dersini aldım ve bu konuda mezuniyet belgem acaba tek başına iş görür mü ? En önemlisi bu konu üzerinden başvurmalı mıyım ? Turizm şu an İngiltere'de nasıl, orada olan biri bu konuda bilgi verebilir mi ? Doğru tercih mi ?

Hocam selamlar,
Covid turizmi de etkiledi tabii ki, ic turizm eminim nispeten (lockdown olmadigi zamanlarda) artmistir donemsel olarak en azindan. Ama Londra dunyanin en cok turist ceken yerlerinden biri. Ama buraya geldiginizde turizm uzerine ne is yapabilirsiniz, onu gercekten bilemiyorum. Zaten tam olarak da bu noktada is planinizin ayaklarinin yere basiyor olmasi gerekiyor. Ben bana soranlara hep bunu soyluyorum. Is plani sadece vize almak icin degil, eger elinizdeki parayi harcamaya gelmiyorsaniz (ve tabii yeterince de paraniz varsa) o zaman is plani sizin burada nasil gecineceginizin plani aslinda. Bu yuzden iyi bir market arastirmasi yapmaniz ve buraya geldiginizde is bulabileceginizi, buldugunuz isle gecinebileceginizi anlatmaniz gerekiyor.
Konuyu saptirdim biraz kusura bakmayin. Sertifika konusunda da, sektoru kesinlikle bilmiyorum ama genel olarak Turkiye'de okudugumuz okullar ve uluslararasi gecerliligi ve bilinilirligi olmayan sertifikalarin bir anlami oldugunu dusunmuyorum. Ben onun yerine potansiyel musteri mektuplari ya da saglam market arastirmasi ve calistiginiz yerlerden alacaginiz tavsiye mektuplarinin daha gecerli olacagini dusunuyorum. Bir de calistiginiz firmalar UK bacagi olan ya da uluslararasi firmalarsa onlarin da (benim gorusum) etkisi oluyor.

Kolayliklar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2020 08:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
aposto yazdı:
Misafir yazdı:

Hocam selamlar,
Covid turizmi de etkiledi tabii ki, ic turizm eminim nispeten (lockdown olmadigi zamanlarda) artmistir donemsel olarak en azindan. Ama Londra dunyanin en cok turist ceken yerlerinden biri. Ama buraya geldiginizde turizm uzerine ne is yapabilirsiniz, onu gercekten bilemiyorum. Zaten tam olarak da bu noktada is planinizin ayaklarinin yere basiyor olmasi gerekiyor. Ben bana soranlara hep bunu soyluyorum. Is plani sadece vize almak icin degil, eger elinizdeki parayi harcamaya gelmiyorsaniz (ve tabii yeterince de paraniz varsa) o zaman is plani sizin burada nasil gecineceginizin plani aslinda. Bu yuzden iyi bir market arastirmasi yapmaniz ve buraya geldiginizde is bulabileceginizi, buldugunuz isle gecinebileceginizi anlatmaniz gerekiyor.
Konuyu saptirdim biraz kusura bakmayin. Sertifika konusunda da, sektoru kesinlikle bilmiyorum ama genel olarak Turkiye'de okudugumuz okullar ve uluslararasi gecerliligi ve bilinilirligi olmayan sertifikalarin bir anlami oldugunu dusunmuyorum. Ben onun yerine potansiyel musteri mektuplari ya da saglam market arastirmasi ve calistiginiz yerlerden alacaginiz tavsiye mektuplarinin daha gecerli olacagini dusunuyorum. Bir de calistiginiz firmalar UK bacagi olan ya da uluslararasi firmalarsa onlarin da (benim gorusum) etkisi oluyor.

Kolayliklar

teşekkürler hocam

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2590 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 255, 256, 257, 258, 259

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: