Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Nis 2021 09:27

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10799 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1076, 1077, 1078, 1079, 1080
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2021 11:51 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
Misafir yazdı:
merhaba arkadaslar
ankara ant ile irl basvuracaktim ama subat 2020'den beri turkiyede kalmak zorunda kaldim, yeni dondum, yani son 1 yıldaki 180 gun kuralini cignemis oldum. biraz arastirinca pandemiye hususi bazi istinaslar oldugunu fark ettim. bir sebep gosterip yine de irlye basvurabilir miyim sizce? bahsettim dosya bu adreste https://assets.publishing.service.gov.u ... 2.0ext.pdf

Su kosullara uygunsaniz basvurabilirsiniz

To be eligible the person must be abroad and all of the following must apply:
• they left the UK before 17 March 2020
• their leave expired and they were unable to return to the UK before its expiry
due to COVID-19 travel restrictions
• they intend to return to the UK once confirmation they are eligible is given by
UKVI, not less than 21 calendar days’ notice of their date of travel, unless
either:
o they cannot travel because travel restrictions remain in place
o they choose not to travel due to a COVID-19 risk to themselves or their
family, for example, showing symptoms, a requirement to self-isolate or
being high-risk and unable to travel

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018
İkinci 3 Yıllık Uzatma Basvuru : 26 Eylül 2020
Biometric : 14 Ekim 2020

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2021 11:55 
Kullanıcı avatarı
tesekkur ederim esra hanim. aslinda son maddeyi birkac somut veriyle HO'e kanitlarsam bir sorun yasamayacagini dusunuyorum, yine de buradan sorup emin olmak istedim. belki benim gibi baska arkadaslar da vardir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2021 10:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Misafir yazdı:
tesekkur ederim esra hanim. aslinda son maddeyi birkac somut veriyle HO'e kanitlarsam bir sorun yasamayacagini dusunuyorum, yine de buradan sorup emin olmak istedim. belki benim gibi baska arkadaslar da vardir

bu sayfa pek aktif degil. ben de benzer bir durumdayim, 2 sayfa kadar once de durumumu acikladim. asagiya yine yaziyorum.

2020 covid doneminde mart ayinda TR'ye gidip orada Agustos sonun kadar kaldim. 17 Marttan 12 Hazirana kadar sinirlar kapaliydi. Dondugumde de son 12 ayda UK disinda kaldigim sure 210 gun olmustu. ILR gereksinimlerinden olan herhangi bir 12 ayda 180 gunu gecmemek durumu sikintiya girdi. Lakin 22 Ekim tarihinde home office yeni immigration guideline'inda soyle bi ibare eklendi:

CR 2.3. When calculating the 180 days in CR 2.1. or CR 2.2. any period spent outside the UK
will not count towards the 180-day limit if the absence was for any of the following reasons:
(a) the applicant was assisting with a national or international humanitarian or
environmental crisis overseas, providing if on a sponsored route their sponsor agreed
to the absence for that purpose; or
(b) travel disruption due to natural disaster, military conflict or pandemic; or

Yani travel distruption'in oldugu tarihler (yaklasik 85 gun) 180 gun hesabina eklenmeyecek.

Bundan sonra da Aralik ayinda Home Office Covid destek sayfasinda ECAA hakkinda soyle bir aciklama ekledi:

If you’re applying for indefinite leave to remain (ILR) under Appendix ECAA and have been absent from the UK for more than 180 days in any one year because of coronavirus

If you have been absent from the UK for more than 180 days as a result of either coronavirus illness and/or travel restrictions associated with coronavirus, that absence may be justified as a ‘serious or compelling reason’ and result in indefinite leave being granted outside the rules.

You must provide evidence in the form of a supporting letter which outlines your absence, including:

dates you were ill or in quarantine
details of the compelling reason for the absence
any supporting documents, for example medical certificate or evidence of disruption to travel arrangements where available

Burada benzer durumda olan ILR basvurusunda bulunan veya bulunacak kimse var midir? Boyle bir aciklama mektubu yazmis veya yazacak olan var midir diye sormak istedim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2021 12:58 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Ankara Anlaşması kalktığı için olsa gerek kimse artık kolay kolay bu forum ile ilgilenmiyor. Bunda Admin / Adminlerinde suçu olduğunu düşünüyorum.

Koskoca Tapatalk sorununu dahi 1.5 senedir çözemeyen bir admin var. Gerçi dahasıda varda neyse..

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 17 Şubat 2020
+3 yıllık bio başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

ILR başvuru tarihi ; 8 Nisan 2021
ILR bio başvuru tarihi ; 27 Nisan 2021
ILR oturum onayı ; Allah Kerim!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2021 20:11 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 61
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Balık
Hocam selam,
Vaktin ve bilgin varsa ozelden konusabiliriz.
Benim vaktim, bilgim ve konuya ayiracak maddi bollugum da olmadigindan bahsettigin problemleri cozumleyemiyorum.
Hatta dilersen yeterli emek verebileceksen sitenin adminliginin devrini de bedelsiz yapabiliriz.

Gercekten siteye hak ettigi ilgiyi gosteremedigimin farkindayim ama dedigim gibi buna ayiracak maddi durumum da bilgim de yok.

Dedigim gibi ozelden yazisabiliriz dilersen.
Siteye gosterdigin ilgi icin de ayrica tesekkurler.

Selamlar
isadasuk yazdı:
Ankara Anlaşması kalktığı için olsa gerek kimse artık kolay kolay bu forum ile ilgilenmiyor. Bunda Admin / Adminlerinde suçu olduğunu düşünüyorum.

Koskoca Tapatalk sorununu dahi 1.5 senedir çözemeyen bir admin var. Gerçi dahasıda varda neyse..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2021 07:23 
Kullanıcı avatarı
admin selam,

isinize kariismak gibi olmasin ama milyoner olmadiktan sonra zaten tek basina tum zamani ayirip ilgilenmen zor. bircok baslikta ayni insanlari goruyorum, kimisi cok eski, aralarindan bazilarini moderator yapip surdurlebilirligi arttirabilirsin. bircok insan gonullu danisman olarak sayfalarca yaziyor eminim boyle bir yetkide kendi siteleri gibi cekip cevireceklerdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2021 10:18 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Hocam selam,
Estagfirullah, isime karisin istiyorum bilakis. Ben ozelden bir kac arkadasa ulasip moderatorluk teklifinde bulunmustum daha once, sitede aktif oldugunu gordugum, siteyle ilgilenmek isteyeceklerini dusunduklerime ulastim.
Kaldi ki, sanirim isadasuk'un bahsettigi eksiklikler:
(1) Konularin, sorularin aktif takip edilmemesi, bu noktada moderator olmak isteyecek kisilerin katilimi, daha da aktiflesmesi cozum saglayabilir
(2) Sitenin altyapisindaki problemler, bu noktada moderatorlerin ozel admin'lik yetkileri alarak sitenin arkasinda calisan sistemde guncelleme, duzenleme yapmasi gerekecek. Bu eger gonullu olacaksa bile guvene dayali bir is olabilir ancak, tahmin edebileceginiz turlu sebeplerden. Tabii teknik yeterlilik su bu da gerekiyor.

Sozun ozu, moderator olmak isteyen kisiler bana yazabilirler, ben bu konuda siteye duyuru da asabilirim. Deriz ki aralarindan en pozitif geri donus almis (en cok tesekkur almis) ilk 3 kisiye verecegiz moderatorlugu. Ve bu moderatorler destek olamayacaklarini belirttiklerinde tekrar duyuru cikilir vs.

Ama bu sitedeki teknik problemlerin cozumu icin yeterli olmayacaktir. O noktada da gonulluluk usulu yardimci olmak isteyen olursa yine email ile ya da forum uzerinden mesaj ile bana ulasabilir. Dedigim gibi elimden geldigince vakit ayirmaya calisiyorum ama son 4-5 aydir turlu sebeplerden uyku disinda pek zamanim kalmiyor kendime ayirabildigim.

Tekrar desteginiz ve vaktiniz icin tesekkurler arkadaslar.
Selamlar,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2021 10:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Nacizane fikrim forumun bu haliyle devam etmesi bile mucize :)
Zaten son tahlil'de kac kisi kaldi ki bu AA vize islerinde 10bin? 20 bin? 3-4 sene sonra bugun var olandan daha mi cok trafik olacak forumda? Hic sanmam !
Ayni zamanda nihai sonuca ulasan kac kisi bu foruma gelip bir paylasimda bulunacak, bulunuyor?

Bence su anda bu adresin olmasi bile buyuk tesekkuru hak ediyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2021 23:13 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mrevnos selam,
Hocam eyv takdirlerin icin. Yanlis hatirlamiyorsam forumun domaini icin odemeyi 2 ya da 3 yillik yaptiydim. Yani bir sure daha buralarda kalacak bu adres ve forum.
Ben siteyi aldigimdan bu yana danismanlik sirketlerinden tanidiklarimi siteye davet ettim, inanin hic birinden olumlu yanit alamadim. Bilmiyorim belki yogunlar belki baska seyler var.
Onun disinda da vaktim oldugunca diger user imla login olup yardimci olmaya yanit vermeye calisiyorum ama dedigim gibi uyumak disinda aileme bile ayirdigim zaman cok cok kisitli iken bu da cok mumkun olmuyor.
Sitenin eksiklerinin giderilmesitoe ilgili bir arkadasimla da gorustum zamaninda ama o da ben de yogun tempoya gecince kaldi o is de.
Sozun ozu vakit ayirmayinca boyle olmasi normal saniyorum.
Belki biraz daha vakit ayirabilecegim gunler gelir ama tek basima cok bir fark yaratacagima inanmiyorum.
Selamlar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10799 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1076, 1077, 1078, 1079, 1080

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 33 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: