Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Ara 2019 12:30

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2019 03:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
zenga yazdı:
Londonboy

Merhaba, ve Teşekkürler

1) Dediklerinizden şunu anladım: dosya yükleme sınırı kesinlikle yok. 500 dosya olsa, tarayıp yüklemeye izin veriliyor. Doğru mudur?

2) Yurtdışında geçirilen zaman kısmına 1 günde olsa, 30 günde olsa tek tek giriş çıkış kaydınızda görünen tüm günleri yazdınız mı? Yani, soru sadece "dışarda zaman geçirdin mi" diyip bırakıyor. Demek ki, tek tek bütün günleri yazmak gerek değil mi?

3) Dosya yükleme sitesinde (ukvcas), dosyaları yükleme esnasında dosyalar kategorik olarak ayrılıyor mu? Misal: "şu kısma işplanı yükleyin", "şu kısma faturaları yükleyin" diye ? Eğer ayrılıyorsa, başvurunuzda hiçbir kategoriye uymayan ama siteye yüklemek istediğiniz bir dosya oldu mu? Ör: cv istemiyor (kategorik olarak belirtmemiş), ama ben yüklemek istiyorum. Veya eklemek istediğim bir reklam ilanı vs...

Tekrar Teşekkürler

Selam kardes,

Ben kendimi detayci bilirdim ama sen baska bi ligdesin:)

1- Sayi siniri yok ama bir evrak max 6MB diye hatirliyorum. 5 yillik banka statementalrini yillara bolmek baya zaman aldi...

2- Pasaportta UK damgasi olan butun giris cikislari yaziyosun; giris-cikis tarihi ve amaci.

3- Kafana yatan kategorinin altina ekliyorsun. Extralari, Others a ekliyosun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2019 17:16 
Kullanıcı avatarı
Londonboy yazdı:

Selam kardes,

Police registrationi neden karsitirdin anlamadim.
ECAA vize baslangic tarihi neyse onemli olan odur, basvuru degil, yada polis onayi vs degil.
Bildigim kadariyla baska vizeden ECAA gecince daha onceki sureler sayilmiyor ve 5 sene sifirdan basliyor.

Bol sans!

Cevap verenlere tesekkurler. Police registration formundan bahsettim, cunku ECAA vize baslangic tarihiyle ilgili elimdeki tek bilgi o formda. Residence permit kartlarini vize basvurusunda geri gonderdigimiz icin elimde ilk ECAA vizemin ilk hangi tarihte basladiginin bilgisi yok, ama police registration formuna yazmislar sagolsunlar. 25 Mart 2015te baslamis, bu da demek oluyor ki bundan +5 yil -28 gun sonra, yani 25 Subat 2020de ILR'a hak kazanmis oluyorum.

Sonradan aynen sizin de bahsettiginiz gibi bu 'date of decision' notunu gordum, evraklari versem ufak da olsa bir sans vardi ama bu risk alinmaz ben de ona karar verdim. £100luk rezervasyon ucreti yandi, reschedule etmediler.

Sonra ECAA ILR terms and conditions'ina baktim, dokumanlarini gondermeyen ve parmak izi vermeyenlerin basvurulari gecersiz kabul edilir ve basvuru ucretleri iade edilir diyor. Dokumanlari gondermeyerek ucreti iade alip 2020de yeni bir basvuru yapacagim. Dokumanlar icin 2 ay sure vermisler, 25 Aralik son gun diyor. Ucret iadesinde ugrastirmazlar insallah. Biraz stresli olacak ama neyse ki dokumanlari gondermeden once farkettim. Gondermis olsam iptal etmenin yolu yoktu, ret bekleyecektim. Gelismeleri yazarim yine buraya.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2019 17:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Londonboy yazdı:

Selam kardes,

Police registrationi neden karsitirdin anlamadim.
ECAA vize baslangic tarihi neyse onemli olan odur, basvuru degil, yada polis onayi vs degil.
Bildigim kadariyla baska vizeden ECAA gecince daha onceki sureler sayilmiyor ve 5 sene sifirdan basliyor.

Bol sans!

Londonboy tesekkurler. Police registration formundan bahsettim, cunku ilk ECAA vizemin baslangic tarihiyle ilgili elimdeki tek bilgi o formda. Residence permit kartlarini vize basvurusunda geri gonderdigimiz icin elimde o ilk vizenin ilk hangi tarihte basladiginin kaniti yok, ama police registration formuna yazmislar sagolsunlar. 25 Mart 2015te baslamis, bu da demek oluyor ki bundan +5 yil -28 gun sonra, yani 25 Subat 2020de ILR basvurusuna hak kazanmis oluyorum.

Sonradan aynen sizin de bahsettiginiz gibi bu 'date of decision' notunu gordum, evraklari versem ufak da olsa bir sans vardi ama bu risk alinmaz ben de ona karar verdim. Ret gelse £2400luk vize basvuru ucreti yaniyor cunku. Sopia sterianin £100luk rezervasyon ucreti yandi, reschedule etmediler.

Biraz arastirdim, ECAA ILR terms and conditions'ina baktim, dokumanlarini gondermeyen ve parmak izi vermeyenlerin basvurulari gecersiz kabul edilir, basvuru ucretleri iade edilir, kisi basi £25 admin fee kesintisi yapilir diyor. Okuyunca allah admin feenizden razi olsun dedim. Dokumanlari gondermeyerek ucreti iade alip 2020de yeni bir basvuru yapacagim. Dokumanlar icin 2 ay sure vermisler, 25 Aralik son gun diyor. Ucret iadesinde ugrastirmazlar insallah. Biraz stresli olacak ama neyse ki dokumanlari gondermeden once farkettim. Gondermis olsam iptal etmenin yolu gov.ukdeki vize basvurusu iptal formu, o da ucret iadesi yapmiyor. El mecbur ret bekleyecektim, ya da yalvar yakar mektup yazacaktim falan. Gerci yine de ugrastiracaklar gibi geliyor ama bakalim. Gelismeleri yazarim yine buraya.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2019 19:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Londonboy

Yorumunla beni tebessüm ettirdin kardeşim sağol :) Evet, bunu diyen ilk kişi değilsin, ama sende az gözlemci değilsin yani; 2-3 mesajdan hemen profili döktün ortaya... :)

İki sorum var, yardımcı olursanız memnun olurum.

1) Bildiğin kadarıyla, ukvcas sitesinde "account summary" şeklinde ayrı bir kategori bulunuyor mu (yıllık para kazancını-giderleri vs yazdığımız)? (bu kısım bende iş planına ekli oldugu icin soruyorum...)

2) Hatırladığın kategoriler var mı? ("extra/others" dışında mesela "personal expenditures", "business expenditures", "advertisement screenshots" vs...)

Tekrar Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2019 17:47 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

zenga yazdı:
Londonboy

Yorumunla beni tebessüm ettirdin kardeşim sağol :) Evet, bunu diyen ilk kişi değilsin, ama sende az gözlemci değilsin yani; 2-3 mesajdan hemen profili döktün ortaya... :)

İki sorum var, yardımcı olursanız memnun olurum.

1) Bildiğin kadarıyla, ukvcas sitesinde "account summary" şeklinde ayrı bir kategori bulunuyor mu (yıllık para kazancını-giderleri vs yazdığımız)? (bu kısım bende iş planına ekli oldugu icin soruyorum...)

2) Hatırladığın kategoriler var mı? ("extra/others" dışında mesela "personal expenditures", "business expenditures", "advertisement screenshots" vs...)

Tekrar Teşekkürler.

Hala asiri detay:)

1- Onlari basvuru formunda yaziyorsun. Giderlerin gelirlerini asmasin ve harcamalar icin mantikli rakamlar kullan.

2- Genel kategorigeler; Finansal evraklar vs.

Bunlara takilma basvurunca gorursun, kaygilanacak bisey yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2019 18:03 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

ILR kartim 15 Kasim da geldi cok sukur arkadaslar :)
Yaklasik 2 ay gibi kisa bir surede gelmesine bende sasirdim.

Extra bir odeme vs soz konusu degil, normal surec neyse o sekilde basvurdum.
Onemli tarihler ve verdigim evraklar asagidaki sekilde;

-12 Eylul de online basvuruyu yolladim.
-02 Ekim de biometrik verdim.

Detaylara fazla takilmayin, sadece basvuruda belirtilen basliklari destekleyecek evraklari yollayin yeter.
Herkese bol sans!!!

Londonboy yazdı:
Evraklari bugun teslim ettim. Insallah bu son olur...
Gonderdigim evraklari buraya yaziyorum, belki birine faydasi olur;

Evidence to prove my involvement in my business over the 5 year period:

• Business Account Statements for the last 5 years since the account opening.

• Business Invoices for the last 5 years to confirm the payments.

• HMRC Online Tax Accounts to show current tax balances and payments for the last 5 years since the accounts opening.

• Business Profit and Loss Accounts for the last financial year.

• P60 Certificates of ended tax years to show my continuous involvement in the business.

Evidence to prove my majority share of the business:

• Companies House Certificate of Incorporation and Company Information prints.

Other Documents:

• Police Registration Certificate.
• Life in the UK Test pass notification.
• English Language Certificate.
• Personal Bank Account Statement.
• Mortgage Account Statement.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2019 18:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar,

Akliniza takilan pekcok sorunun cevabi bu baslik altinda var, lutfen once hepsini okuyup sonra soru soralim ki baslik gereksiz yere uzamasin.

Cevabi olmayanlari da daha onceki bir mesajda paylastigim kitapciktan bulabilirsiniz.
Yeterli ingilizcesi olmayanlar, anlayamadiklari yerleri sorabilir tabi.

Korkulacak bir surec degil. Dedigim gibi detaylara fazla takilmayin, kritik noktalara odaklanin.
Sadece basvuruda belirtilen basliklari destekleyecek evraklari gonderin, gereksiz evrak sadece sureci uzatir bence.

Herkese kolay gelsin ve bol sans !!!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2019 12:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Londonboy hayirli olsun, senin adina cok sevindim.. ozellikle kisa surede cikmasi cok iyi olmus zira burasi onceki gibi tutarli bir ulke olmaktan git gide uzaklasiyor..

Sana bi sorum olacak, sanirim uzun sure foruma bakmazsin artik ama baktiginda cevaplarsan faydasi olur..

Evraklarin disinda bi cover letter yazdin mi? Ve yazdiysan bana ILR lazim isimi devam ettirecem, buyutecem falan gibi seyler yazdinmi? yani vize uzatma basvurunu sebeplendirdin mi?

Sevgiler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2019 13:41 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
ILR basvurum olumlu sonuclandi. Vize surecinde olan herkese sabir diliyorum.

Online Basvuru : 22 Ekim 2019
Parmak izi ve Croydon'dan basvuruyu submit etme : 23 Ekim 2019
ILR nin olumlu sonuclandigini gosteren mektubu adresime ulasim tarihi : 23 Kasim 2019

30 gun icerisinde vizenin olumlu sonuclanmasi beni ayrica mutlu etti. Bir onceki 2. 3 yillik uzatma basvurumu neredeyse 5 ay beklemistim.

Vize basvurusunda herhangi bir danisman kullanmadim, cover letter yazmadim. Ingilizcesi iyi seviyede olan herkesin basvuruyu kendisinin yapabilecegini dusunuyorum.

Evraklari taramasi biraz uzun suruyor ama istenen cogu belgeyi muhasebecinizden PDF olarak alabilirsiniz.

Evrak tarama isini hizlandirmasi icin asagidaki printer/scanner i oneririm. Ustten kagit besleme ozelligi ile sirali olarak evraklarinizi tarayabilirsiniz.

https://www.argos.co.uk/product/2813824

ILR surecinde olan herkese basarilar dilerim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2019 10:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
lndn123 yazdı:
ILR basvurum olumlu sonuclandi. Vize surecinde olan herkese sabir diliyorum.

Online Basvuru : 22 Ekim 2019
Parmak izi ve Croydon'dan basvuruyu submit etme : 23 Ekim 2019
ILR nin olumlu sonuclandigini gosteren mektubu adresime ulasim tarihi : 23 Kasim 2019

30 gun icerisinde vizenin olumlu sonuclanmasi beni ayrica mutlu etti. Bir onceki 2. 3 yillik uzatma basvurumu neredeyse 5 ay beklemistim.

Vize basvurusunda herhangi bir danisman kullanmadim, cover letter yazmadim. Ingilizcesi iyi seviyede olan herkesin basvuruyu kendisinin yapabilecegini dusunuyorum.

Evraklari taramasi biraz uzun suruyor ama istenen cogu belgeyi muhasebecinizden PDF olarak alabilirsiniz.

Evrak tarama isini hizlandirmasi icin asagidaki printer/scanner i oneririm. Ustten kagit besleme ozelligi ile sirali olarak evraklarinizi tarayabilirsiniz.

https://www.argos.co.uk/product/2813824

ILR surecinde olan herkese basarilar dilerim.

Cok sevindim lnd123, darisi basimiza,

Kesinlikle katiliyorum, bende basvurumu kendim yaptim, simdi de kendim yapacagim..

Cover letter cevabin icin ayrica tesekkurler...

Tekrar hayirli olsun..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: