Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 12 Kas 2019 22:31

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2019 13:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Herkese selamlar

ILR basvurumu gecen hafta yaptim, bugun Croydon'a appointmenta gidecegim. Fakat basvuru tarihiyle ilgili icime bir kurt dustu, sizlere danismak istedim.

Biliyorsunuz ILR icin 5 sene boyunca ECAA'da olma zorunlulugu araniyor. Ben 6 sene once Kasim 2013te geldim, fakat ilk vizem 1 senelik Tier 2 ICT idi. ECAA Turkish Worker'a Kasim 2014te basvurdum. ILR basvurusu yaparken de Turkish Worker vizesine basvurdugum tarihi, yani Kasim 2014u baz aldim. Buna gore onumuzdeki ay 5 senem doluyor, ILR hakki kazaniyorum.

Fakat police registration forma bakinca, ECAA Turkish Worker vizemin Mart 2015te onaylandigini gordum. Biliyorsunuz basvuru 5-6 ay kadar suruyor. Acaba ILR icin 5 seneyi hesaplarken basvuru tarihini degil de vizenin onaylanis tarihini, yani Mart 2015i mi esas alirlar bilemedim. Bununla ilgili kesin bir bilgisi olan var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2019 19:05 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
zeugma yazdı:
Selam zenga,

Eklemek degilde duzeltmek adina
*Post office'de degil UKVCAS randevu ofisinde parmak izi aliyorlar. Ayni sey degiller o yuzden yazma geregi duydum.

UK disarisinda gecirelecek gun konusunda ise hedeflerine gore degisiklik gosteriyor.

Ornegin ILR almak icin kural son 5 yil boyunca herhangi bir 12 ay suresinde toplam 180 gun UK disinda gecirmememiz. Ve 30 gunu asan araliksiz UK disinda oldugunuz donemler icin mazaret sunmaniz.

Ote yandan UK vatandasligi dusunuyorsaniz onun kurallarina gore hareket etmeniz daha mantikli.
-Son 5 yilda toplam UK disinda gecirilen sure 450 gunu asmamali
-Son 12 ayda toplam UK disinda gecirilen sure 90 gunu asmamali

@Zeugma

Gerçekten teşekkürler

Peki bu 30 günü aşan aralıksız süre için mazeret olarak sadece iş planında "iş amacıyla vb" şeklinde desek oluyor değil mi? Ayrıca mazeret olarak belirtmektense, şahıs işletmesi için, "iş için şu yerlere gittim" şeklinde işplanında rasgele bir yerdeki bir cümle yeter mi sizce ?

İkinci olarak, küçük bir detay, ama 30 işgünü değil mi? Haftasonları sayılmıyor (sanırım ekimde yayınlanan bir pdf'de okuduğuma göre böyleydi)

Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2019 04:21 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
grosvenorave yazdı:
Herkese selamlar

ILR basvurumu gecen hafta yaptim, bugun Croydon'a appointmenta gidecegim. Fakat basvuru tarihiyle ilgili icime bir kurt dustu, sizlere danismak istedim.

Biliyorsunuz ILR icin 5 sene boyunca ECAA'da olma zorunlulugu araniyor. Ben 6 sene once Kasim 2013te geldim, fakat ilk vizem 1 senelik Tier 2 ICT idi. ECAA Turkish Worker'a Kasim 2014te basvurdum. ILR basvurusu yaparken de Turkish Worker vizesine basvurdugum tarihi, yani Kasim 2014u baz aldim. Buna gore onumuzdeki ay 5 senem doluyor, ILR hakki kazaniyorum.

Fakat police registration forma bakinca, ECAA Turkish Worker vizemin Mart 2015te onaylandigini gordum. Biliyorsunuz basvuru 5-6 ay kadar suruyor. Acaba ILR icin 5 seneyi hesaplarken basvuru tarihini degil de vizenin onaylanis tarihini, yani Mart 2015i mi esas alirlar bilemedim. Bununla ilgili kesin bir bilgisi olan var mi?

Selam kardes,

Police registrationi neden karsitirdin anlamadim.
ECAA vize baslangic tarihi neyse onemli olan odur, basvuru degil, yada polis onayi vs degil.
Bildigim kadariyla baska vizeden ECAA gecince daha onceki sureler sayilmiyor ve 5 sene sifirdan basliyor.

Senin durumunla ilgisi yok ama online formda UKe giris tarihini soruyor ve 5 sene icin bu tarihin baz alincagini soyluyor. Ben ilk vize baslangicindan 3 ay sonra giris yaptim. Nolur nolmaz diyerek, 3 ay daha bekleyip oyle basvurdum ILRa. Belki sorun olmazdi ama risk almak istemedim, zaten bahane ariyor ...ler.

Normalde 5 seneyi hesaplarken, ILR in baslayacagi tarihten geriye 5 yil saymasi lazim, yani ILR basvuru tarihinden degil. Ortalama basvuru onayi 4 ay desek, senin basvuruya Mart basinda anca sira gelir. Eger ilk ECAA vizen 1 Martta basladiysa, tam ucu ucuna olur 5 sene.

Bence bu risk alinmaz; ilk is, Croydon randevuyu mumkun oldugunca oteye at derim.
Bildigim kadariyla biometrik icin 45 gun suren var. Sopra Steriadan bi teyit et.
Cunku Biometrik verilmeden ve evraklar kontrol edilmeden basvuru HO ya gitmiyor, yani yeni sistemde esas basvuru tarihi Sopra Steria nin submit ettigi tarih.
Bu sure zarfinda HO ile bi konus ve basvurunu 2-3 ay daha otelemeye calis.

Biliyorum iyi haber veremedim ama bence riskli bi durum. Karar senin.

Bol sans!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2019 04:45 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

zenga yazdı:
zeugma yazdı:
Selam zenga,

Eklemek degilde duzeltmek adina
*Post office'de degil UKVCAS randevu ofisinde parmak izi aliyorlar. Ayni sey degiller o yuzden yazma geregi duydum.

UK disarisinda gecirelecek gun konusunda ise hedeflerine gore degisiklik gosteriyor.

Ornegin ILR almak icin kural son 5 yil boyunca herhangi bir 12 ay suresinde toplam 180 gun UK disinda gecirmememiz. Ve 30 gunu asan araliksiz UK disinda oldugunuz donemler icin mazaret sunmaniz.

Ote yandan UK vatandasligi dusunuyorsaniz onun kurallarina gore hareket etmeniz daha mantikli.
-Son 5 yilda toplam UK disinda gecirilen sure 450 gunu asmamali
-Son 12 ayda toplam UK disinda gecirilen sure 90 gunu asmamali

@Zeugma

Gerçekten teşekkürler

Peki bu 30 günü aşan aralıksız süre için mazeret olarak sadece iş planında "iş amacıyla vb" şeklinde desek oluyor değil mi? Ayrıca mazeret olarak belirtmektense, şahıs işletmesi için, "iş için şu yerlere gittim" şeklinde işplanında rasgele bir yerdeki bir cümle yeter mi sizce ?

İkinci olarak, küçük bir detay, ama 30 işgünü değil mi? Haftasonları sayılmıyor (sanırım ekimde yayınlanan bir pdf'de okuduğuma göre böyleydi)

Teşekkürler

Arkadaslar neden boyle cevabi basit mevzulara takiliyorsunuz anlamiyorum dogrusu.

30 gunluk mazeret vs sunma diye bisey yok kitapcikta.
Sadece her hangi 12 aylik bi zaman diliminin 6 ayini disarda gecirdiysen ama asagidaki mazeretin varsa bu gerekli.

https://assets.publishing.service.gov.u ... 1.0ext.pdf

Absences from the UK
Applicants applying for ILR are able to have up to 180 days of absence from the UK
in a 12 month period during each year of the qualifying period.
When calculating whether the individual has had 5 years’ unbroken residence in the
UK, the following factors must be considered:
• the applicant must not have been absent from the UK for more than 180 days
during any 12 month period during the continuous period
o however, any absence from the UK which is for the purpose of assisting with
a national or international humanitarian or environmental crisis overseas
shall not count towards the 180 day limit
o it is for the applicant to provide sufficient evidence to satisfy the Secretary of
State that their absence from the UK was for this purpose

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2019 13:34 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Londonboy yazdı:
grosvenorave yazdı:
Herkese selamlar

Merhaba, linkteki dokumanda soyle bir ifade var, belki isine yarar..

Calculating the specified continuous period
Applicants can submit a settlement application up to 28 days before they would
reach the end of the specified period.
You must calculate the relevant qualifying period by counting backward from
whichever of the following is most beneficial to the applicant:
• the date of application
• the date of decision
• any date up to 28 days after the date of application
UK Ancestry applicants have different requirements covering application dates, see:
UK Ancestry.

https://assets.publishing.service.gov.u ... 9.0ext.pdf

Selam kardes,

Police registrationi neden karsitirdin anlamadim.
ECAA vize baslangic tarihi neyse onemli olan odur, basvuru degil, yada polis onayi vs degil.
Bildigim kadariyla baska vizeden ECAA gecince daha onceki sureler sayilmiyor ve 5 sene sifirdan basliyor.

Senin durumunla ilgisi yok ama online formda UKe giris tarihini soruyor ve 5 sene icin bu tarihin baz alincagini soyluyor. Ben ilk vize baslangicindan 3 ay sonra giris yaptim. Nolur nolmaz diyerek, 3 ay daha bekleyip oyle basvurdum ILRa. Belki sorun olmazdi ama risk almak istemedim, zaten bahane ariyor ...ler.

Normalde 5 seneyi hesaplarken, ILR in baslayacagi tarihten geriye 5 yil saymasi lazim, yani ILR basvuru tarihinden degil. Ortalama basvuru onayi 4 ay desek, senin basvuruya Mart basinda anca sira gelir. Eger ilk ECAA vizen 1 Martta basladiysa, tam ucu ucuna olur 5 sene.

Bence bu risk alinmaz; ilk is, Croydon randevuyu mumkun oldugunca oteye at derim.
Bildigim kadariyla biometrik icin 45 gun suren var. Sopra Steriadan bi teyit et.
Cunku Biometrik verilmeden ve evraklar kontrol edilmeden basvuru HO ya gitmiyor, yani yeni sistemde esas basvuru tarihi Sopra Steria nin submit ettigi tarih.
Bu sure zarfinda HO ile bi konus ve basvurunu 2-3 ay daha otelemeye calis.

Biliyorum iyi haber veremedim ama bence riskli bi durum. Karar senin.

Bol sans!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2019 18:38 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Londonboy

Merhaba. Başvuruda, "ingiltere dışında vakit geçirdiniz mi?" şeklinde soru var. 1 gün bile olsa, evet diyoruz. Ama evet diyince, ingiltere dışında geçirilen zaman hakkında detay vermeyi zorunlu kılıyor, ve yine aynı zamanda "tatil ve kısa seyahat hakkında detay vermenize gerek yok" diyor... Boş bırakmaya da izin vermiyor.

Detay, ama bu kısımda aslında bir anlamda hesap soruyor. Ve garip olan nokta, 1 gün bile dışarda olsam, hem "tatil vs yazma" diyor, ama 1 gün dışarda geçirdiğim için, illaki bir açıklama yazacaksın diyor.. Bu kısmı nasıl doldurabiliriz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2019 20:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
zeugma

Teşekkürler. Belgeleri de yine bu yardımcı kuruluşun sitesine yüklüyoruz değil mi? gov.uk uzantılı (üye olunan ve bilgileri doldurduğumuz siteden) yükletmiyor çünkü. İlk olarak, gov.uk'den başvuruyu submit edip, sonrasında sanırım bir email/ veya başvuru bitiş ekranındaki linklerden bizi yardımcı kuruma yönlendiriyor, ve o yardımcı kurumun sitesine kendi taradığımız dosyaları jpg olarak yüklüyoruz değil mi?

Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019 02:16 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

zenga yazdı:
Londonboy

Merhaba. Başvuruda, "ingiltere dışında vakit geçirdiniz mi?" şeklinde soru var. 1 gün bile olsa, evet diyoruz. Ama evet diyince, ingiltere dışında geçirilen zaman hakkında detay vermeyi zorunlu kılıyor, ve yine aynı zamanda "tatil ve kısa seyahat hakkında detay vermenize gerek yok" diyor... Boş bırakmaya da izin vermiyor.

Detay, ama bu kısımda aslında bir anlamda hesap soruyor. Ve garip olan nokta, 1 gün bile dışarda olsam, hem "tatil vs yazma" diyor, ama 1 gün dışarda geçirdiğim için, illaki bir açıklama yazacaksın diyor.. Bu kısmı nasıl doldurabiliriz?

Ben hepsine Holiday diyip gectim, zaten baska ne yazabilirsin ki extra bi durum yoksa.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019 02:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

zenga yazdı:
zeugma

Teşekkürler. Belgeleri de yine bu yardımcı kuruluşun sitesine yüklüyoruz değil mi? gov.uk uzantılı (üye olunan ve bilgileri doldurduğumuz siteden) yükletmiyor çünkü. İlk olarak, gov.uk'den başvuruyu submit edip, sonrasında sanırım bir email/ veya başvuru bitiş ekranındaki linklerden bizi yardımcı kuruma yönlendiriyor, ve o yardımcı kurumun sitesine kendi taradığımız dosyaları jpg olarak yüklüyoruz değil mi?

Teşekkürler

Aynen oyle kardes.
200+ sayfayi tek tek tarayip, yukledim. Resmen iskence...
Ucret karsiligi basvuru merkezinde de yapiyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2019 16:03 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Londonboy

Merhaba, ve Teşekkürler

1) Dediklerinizden şunu anladım: dosya yükleme sınırı kesinlikle yok. 500 dosya olsa, tarayıp yüklemeye izin veriliyor. Doğru mudur?

2) Yurtdışında geçirilen zaman kısmına 1 günde olsa, 30 günde olsa tek tek giriş çıkış kaydınızda görünen tüm günleri yazdınız mı? Yani, soru sadece "dışarda zaman geçirdin mi" diyip bırakıyor. Demek ki, tek tek bütün günleri yazmak gerek değil mi?

3) Dosya yükleme sitesinde (ukvcas), dosyaları yükleme esnasında dosyalar kategorik olarak ayrılıyor mu? Misal: "şu kısma işplanı yükleyin", "şu kısma faturaları yükleyin" diye ? Eğer ayrılıyorsa, başvurunuzda hiçbir kategoriye uymayan ama siteye yüklemek istediğiniz bir dosya oldu mu? Ör: cv istemiyor (kategorik olarak belirtmemiş), ama ben yüklemek istiyorum. Veya eklemek istediğim bir reklam ilanı vs...

Tekrar Teşekkürler

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: