Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 04 Ara 2020 13:38

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2020 02:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Herkese merhaba yaklasik 1.5 ay once L ehliyete basvurmak icin kimligimi DVLA'a gonderdim ehliyetim geldi fakkat kimligim hala gelmedi arayip sordugumda ise gelmediyse kaybolmustur yenisine basvurmaniz gerekiyor dediler benim suan icin nasil bir yol izlemem gerekiyo bilen arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim simdiden tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2020 07:43 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
nesliii yazdı:
Herkese merhaba yaklasik 1.5 ay once L ehliyete basvurmak icin kimligimi DVLA'a gonderdim ehliyetim geldi fakkat kimligim hala gelmedi arayip sordugumda ise gelmediyse kaybolmustur yenisine basvurmaniz gerekiyor dediler benim suan icin nasil bir yol izlemem gerekiyo bilen arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim simdiden tesekkurler.

DVLA bu ulkede encok dokuman kaybi yasanan departman. Yillik milyonlarca posta aliyor (gunluk 100 bin uzerinde). Asagida bu konuya ornek olacak bir aciklama var incelemek isteyenler icin;

https://assets.publishing.service.gov.u ... e_DVLA.pdf

Ayrica DVLA ya acilmis bir suru dava (cok ciddi dokuman kayiplari ,vs soncu) suruyor. En buyuk sorun kisinin postayi royal mail ile gonderdip elinde track number oldugu ve delivery i takip edebildigi halde, zarfin icindekileri kanitlayamamasi oluyor ( ki bu da cogu zaman DVLA nin kendini savunmasini sagliyor).

Sizin durumunuz aslinda cok daha avantajli, cunku ehliyetiniz gelmis yani belgeleriniz DVLA ya kesin ulasmis, bu durumda yapmaniz gereken DVLA resmi sitesindeki adrese posta yolu ile bir mektup yazarak (size ve olaya ait tum detay ve tarihleri belirterek) kayip belgenin arastirilmasini istemek, ayrica asagidaki complaint procedure u izleyerekte bunu yapabilirsiniz;

https://www.gov.uk/government/organisat ... -procedure

Bu arada size kim kaybolmustur dedi bilmiyorum ama, resmi olarak ID kartinizin hic mi geri postalanmadigini yada postalandiysa posta sirketinde mi kayip oldugunu da sormalisiniz.

Kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2020 17:39 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Pre Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Oğlak
nesliii yazdı:

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun,naçizane tavsiyem hiç zaman kaybetmeden https://www.gov.uk/biometric-residence- ... en-damaged girip BRP kartınızı kayıp olarak bildirin ve yenisi için başvurunuzu yapın.Ben birkaç ay önce cüzdanımı kaybettim ve BRP kartım dahil herşeyim içindeydi.Hemen ilk iş bu işlemi yaptım,iyi ki yapmışım çünkü bulan kişi benim kartımı kullanıp kendine telefon hattı çıkarmış ve 1 ay sonra eve fatura geldi posta ile.Aradım Vodafone’u durumu anlattım belgeler ve tarihler ile destekledikten sonra 1 hafta içinde adıma açılan hattı ve faturayı iptal ettiler.Sizin durumunuz farklı böyle birşey yaşama ihtimaliniz olmayabilir ama işi şansa bırakmamak lazım :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2020 12:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Terazi
oncelikle cok tesekkur ederim yardimci oldugunuz icin. bu iki secenekten hangisini yapmam daha uygun olur acaba daha kolay ve dogru olan yol hangisi bir bilginiz var mi acaba ?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: