Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Oca 2021 19:18

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2020 12:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Merhaba arkadaşlar, eşim ab vatandaşı ve 31 Aralıktan önce ingiltere'ye gitmeyi planlıyor, ben de başvuru yapacağım family permit için. Ama aldığımız bir bilgiye göre o tarihten önce orda olduğunu kanıtlamak için işe girmiş olması ve üstüne fatura vs bir şey olması gerekiyormus. Malum 14 günlük karantina da var ve sonrasında belki hemen iş bulamaz birkaç haftasını alabilir bu durum. Ayrıca airbnb vs gibi bir evde kalmayı düşünüyoruz çünkü 1 sene kalacağız en fazla ingilterede. Bu durumda bizim bu fatura ve işe girme durumları sorun yaratacak mıdır acaba? Sanırım ocak gibi işe girebilir ve üstümüze bir fatura olacağını sanmıyorum bu tarz evlerde.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2020 12:59 
Kullanıcı avatarı
Merhaba,

Ise baslamis olmasi sart değil, asagidaki belgelerden bir kacini temin edip başvurabilir diye düşünüyorum.( Ornegin, uçak biniş karti, havalimaninda mutlaka pasaportuna giriş damgasi vurdursun(normalde EU vatandaslarina giriş muhuru vurmuyarlarmis, memurdan rica etsin bence). Tabi asagidaki evraklardan ne kadar cok temin edebilirse o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

Evidence that covers shorter periods of time

These documents count as evidence for 1 month if they have a single date on. They can be used to cover a longer period of time if they have a start and end date covering longer than a month.
•bank statement showing payments received or spending in the UK
•payslip for a UK-based job
•water, gas or electricity bill showing a UK address
•landline or mobile telephone, TV or internet bill showing a UK address
•domestic bill, such as for home repairs, vet’s services or insurance, and evidence of payment
•card or letter from your GP, hospital or other healthcare professional confirming appointments you have made or attended
•letter from a government department, public service or charity that show you dealt with them on a particular date or for a particular period (for example Job Centre Plus or Citizens Advice)
•passport stamp confirming entry at the UK border
•used travel ticket confirming you entered the UK from another country
•invoice for work you have done in the UK and evidence of payment

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2020 05:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba,

hskayhan Beyin de belirttiği gibi oturum almak için mükafatlı işlemlere gerek yok. Gittiğiniz gibi herhangi bir yerel marketten veya bayiden 2 adet telefon numarası alın. Sonra monzo veya revolut'a kaydolun(online bankalar) ve airbnb üzerinden kiraladığınız adresi ikameti olarak gösterip, banka hesabı açtırın. Başvuru sonrası tahmini 2-7 gün arası kartlarınız gelir. Gelen kartlarınız üzerinden 5-6 market alışverişi yapıp bank statement almanız ve oturum başvurusundan bunları kullanmanız yeterli olacaktır. ekstra olarak ingiltere varışlı uçak biletlerinizi de başvuruya eklemeniz yararınıza olabilir. Biz bu yöntemler ile aldık, iyi şanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2020 07:53 
Kullanıcı avatarı
[quote="contaltdel"]Merhaba,

Verdiginiz degerli bilgiler için cok teşekkürler. Pre-settle basvurusunu ne zaman yapmıştınız acaba ve ne kadar sürede cevap aldınız? Ben (non eu member) , oğlum(5 yasında ve eu member) ve esim(eu member) 31/12/2020 den once 2 haftaligina gelip Pre settle basvurusunu yapip akabinde TR ye donup , Mart-Nisan 2021 gibi temelli UK'e tasinmayi planlıyoruz. 2 haftalik süreçte başvuru sonucu gelirmiyi kestirmeye calisiyorum acikcasi, bir avukatla görüşmeme istinaden EU memberlari için başvuru yaptıktan sonra sonuç almadan UK disina seyahat etsende başvurunu etkilemez diye cevap verdi ama tabi genede bir tedirginlik var, cikis yapmadan sonuç gelirse cok iyi olur.Non EU olarak ben başvurumu seneye yapmayi planlıyorum tabi tekrar Family Permit'e başvurmam gerekicek.( Esim ve oğlumun Pre-Settlement onayi alacagini varsayiyorum)

Cevabiniz için simdiden teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2020 14:36 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: İkizler
hskayhan yazdı:
contaltdel yazdı:
Merhaba,

Verdiginiz degerli bilgiler için cok teşekkürler. Pre-settle basvurusunu ne zaman yapmıştınız acaba ve ne kadar sürede cevap aldınız? Ben (non eu member) , oğlum(5 yasında ve eu member) ve esim(eu member) 31/12/2020 den once 2 haftaligina gelip Pre settle basvurusunu yapip akabinde TR ye donup , Mart-Nisan 2021 gibi temelli UK'e tasinmayi planlıyoruz. 2 haftalik süreçte başvuru sonucu gelirmiyi kestirmeye calisiyorum acikcasi, bir avukatla görüşmeme istinaden EU memberlari için başvuru yaptıktan sonra sonuç almadan UK disina seyahat etsende başvurunu etkilemez diye cevap verdi ama tabi genede bir tedirginlik var, cikis yapmadan sonuç gelirse cok iyi olur.Non EU olarak ben başvurumu seneye yapmayi planlıyorum tabi tekrar Family Permit'e başvurmam gerekicek.( Esim ve oğlumun Pre-Settlement onayi alacagini varsayiyorum)

Non eu iseniz ilk once esiniz buraya gelecek size turkiye bisa alacaksiniz sonra buraya gelip eu pre settle basvuru yapacaksiniz ama eu vatandasilari hemen laiyor non eu belliyorum cok bilgin olsun

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2020 13:53 
Kullanıcı avatarı
Valla artık son dönemeç, bundan sonra gider ve ailenizi götürmek isterseniz dil şartı, yüklü kayıt parası, daha güçlü gelir göstermeniz gerekecek. Biz son fırsatları kullandık, iyi ki de yapmışız. Bir de artık bu saatten sonra hata şansı yok, sonuçlar 31 aralıktan sonra gelecek, düzelteyim başvurayım ihtimali kalmadı.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2020 17:47 
Kullanıcı avatarı
askim127 yazdı:
hskayhan yazdı:
contaltdel yazdı:
Merhaba,

Verdiginiz degerli bilgiler için cok ........( Esim ve oğlumun Pre-Settlement onayi alacagini varsayiyorum)

..... cok bilgin olsun

insanın eksik bilgisi olabiliyor, uzmanına danışmanız gerekir bence. Forumlar her zaman %100 bütün ayrıntıları veremiyor. Zaten zaman az ve çok önemli bir konu... Biz hallettik rahatladık, size de öneririrm.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020 19:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Boğa
Selamlar
İnsurance number, monzo statement ve kira sözleşmesi ile ( hiç fatura yok) SS’a başvurup alınabilir mi sizce?
Birde monzo hesabını teferans göstererek en kolay hangi bankadan hesap açabilirim sizce?

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020 20:10 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: İkizler
yanardag35 yazdı:
Selamlar
İnsurance number, monzo statement ve kira sözleşmesi ile ( hiç fatura yok) SS’a başvurup alınabilir mi sizce?
Birde monzo hesabını teferans göstererek en kolay hangi bankadan hesap açabilirim sizce?

Teşekkürler.

Su anda nerdesin uk or tr

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020 17:27 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü: