Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 04 Ara 2020 11:40

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: EEA4
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2019 23:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
PelikaN, rica ederim ayrica foruma katkilarinizdan dolayi da sizi tebrik ederim.

Diger taraftan daha onceki paylasimlar ile ilgili; bu kadar cok verinin heba olmasina sebep olan olayin kim ne derse desin icinde bulundugumuz yillarda kabul edilebilir bir tarafi yok. Abartili soylemek gerekirse artik bakkallar bile verilerini yedekliyor, hangi yilda ve hangi teknolojik imkanlar icerisinde yasiyoruz....Ek olarak en cok kayipta EEA route ile ilgili, yani tamda Brexit olayinin gercege donusup Settlement Scheme in EEA ile ulkeye gelen binlerce EU citizen ailenin hayatina girmeye basladigi donem.

Yani artik yeni bilgiler edinip paylasmamiz gerekecek. Halihazirda ben, sadece EEA Family permit ile ulkede bulunanlarin (RC sahibi olmayanlarin) direkt olarak Settlement scheme basvurup basvurmayacaklarini arastiriyorum (EEA2 ye basvurmadan). Bu kadar zaman ve kafa patlatip burada paylasim yaptiktan sonra LUTFEN; kusura bakmayin kod hatasi oldu, yok birisi enter a basacagina delete e basti, vs. traji komik sebeplerden yine ucmasin guzelim degerli paylasimlar (hepimizin paylastiklari).

Daha oncede yazdim, bana bu forumdan kac kisi ulasti, kac aile ile saatlerce telefon konusmasi yaptik bir bilseniz, halihazirda bazilari ile UK da gorusuyorum zaten. Biz ailecek harcadigimiz zamandan hic sikayetci degiliz, hic tanimadigimiz insanlarla yepyeni dostluklar kurduk. Ama lutfen su detaya dikkat edin; bu insanlarin bazilari EU vatandasi yada esi ama hayatinda tek bir form bile doldurmamis insanlar ve burada paylastiginiz ufak bir detay bir ailenin hayatini degistirebiliyor.

O yuzden lutfen herkes edindigi guvenilir bir bilgi varsa paylassin, site yonetimi de bu bilgilerin guvenligini %100 sagliyacak bir yontem bulsun ve uygulasin.

Tesekkurler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: EEA4
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2019 21:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA Residence Card
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
imbik yazdı:
PelikaN, rica ederim ayrica foruma katkilarinizdan dolayi da sizi tebrik ederim.

Diger taraftan daha onceki paylasimlar ile ilgili; bu kadar cok verinin heba olmasina sebep olan olayin kim ne derse desin icinde bulundugumuz yillarda kabul edilebilir bir tarafi yok. Abartili soylemek gerekirse artik bakkallar bile verilerini yedekliyor, hangi yilda ve hangi teknolojik imkanlar icerisinde yasiyoruz....Ek olarak en cok kayipta EEA route ile ilgili, yani tamda Brexit olayinin gercege donusup Settlement Scheme in EEA ile ulkeye gelen binlerce EU citizen ailenin hayatina girmeye basladigi donem.

Yani artik yeni bilgiler edinip paylasmamiz gerekecek. Halihazirda ben, sadece EEA Family permit ile ulkede bulunanlarin (RC sahibi olmayanlarin) direkt olarak Settlement scheme basvurup basvurmayacaklarini arastiriyorum (EEA2 ye basvurmadan). Bu kadar zaman ve kafa patlatip burada paylasim yaptiktan sonra LUTFEN; kusura bakmayin kod hatasi oldu, yok birisi enter a basacagina delete e basti, vs. traji komik sebeplerden yine ucmasin guzelim degerli paylasimlar (hepimizin paylastiklari).

Daha oncede yazdim, bana bu forumdan kac kisi ulasti, kac aile ile saatlerce telefon konusmasi yaptik bir bilseniz, halihazirda bazilari ile UK da gorusuyorum zaten. Biz ailecek harcadigimiz zamandan hic sikayetci degiliz, hic tanimadigimiz insanlarla yepyeni dostluklar kurduk. Ama lutfen su detaya dikkat edin; bu insanlarin bazilari EU vatandasi yada esi ama hayatinda tek bir form bile doldurmamis insanlar ve burada paylastiginiz ufak bir detay bir ailenin hayatini degistirebiliyor.

O yuzden lutfen herkes edindigi guvenilir bir bilgi varsa paylassin, site yonetimi de bu bilgilerin guvenligini %100 sagliyacak bir yontem bulsun ve uygulasin.

Tesekkurler

Saygıdeğer imbik,

Öncelikle çok teşekkür ederim. Sizlerin paylaşmış olduğu bilgilerden yararlanan bireylerden ailelerden biride bizleriz.

Forumumuzdaki Tüm veriler daha önce yedeklenmiş olmasına rağmen kullanmış olduğumuz forum sisteminin en son yedeğimizi hiçbir şekilde bize tekrardan başarılı bir şekilde yüklenip sisteme doğru bir şekilde yansıtılamaması gibi bir azizliğe uğradık. Servis sağlayıcımızında bize otomatik yedek bulundurma konusunda yardımı dokunmadığından dolayı büyük bir veri kaybına uğradık.

Evet, bu veri kaybının en büyük azizliğini yaşayanlardan biri de ben oldum tabi diğer arkadaşlarımız gibi. EEA Residence Card başvurusu hazırlığına başladığımız dönemde tüm veriler kaybolmuş foruma erişim uzun bir süreyle bildiğiniz gibi kesilmişti. Sizler gibi yabancı kaynaklardan ve guideline ları araştırıp, okuyup ve ince eleyip sık dokuyarak gerekli başvurumu yapmış oldum ki çok şükür sıkıntısız BRP'mize kavuştuk. Şimdi bende elden geldiğince forumda yaşamış olduğumuz tecrübeleri paylaşarak tekrardan sizin bizlere yardımcı olduğunuz gibi diğer gelecek olan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyorum.

Belirtmek isterim ki Forumumuzu şuan alternatifleri çoğaltarak daha güvenli ve sistemli yedekler halinde, yedeklerin uygulanabilirliği test edilerek güvence altına almış bulunuyoruz.

Bu hususta sizlerinde o değerli paylaşımlarınızı sürdürmeniz, ingiltereye gelecek veyahut gelmiş olan bireylerin, ailelerin sizlerin yaşadığı tecrübeleri yaşayacak arkadaşlara destek sağlayacağı aşikardır..

İngiltereForuma ve bizlere vermiş olduğunuz tüm yararlı bilgiler ve katkılarınızdan dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum..

EEA2 QP + FP Başvuru: 30/01/2019 London
HO Acknowledgement E-mail: 31/01/2019
Bio Letter Received on: 15/02/2019 (Dated 12/02/2019)
Biometrics Enrolled on: 15/02/2019
COA With Work: 22/02/2019 (Dated 19/02/2019)
Resident Card Received on: 04/03/2019 (Dated 27/02/2019)
Sonuç: Olumlu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz