Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 04 Ara 2020 13:40

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2019 12:20 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EU Family Permit
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhabalar,

Ben Avrupa Birliği vatandaşıyım. İngiltere'de lisans ve yüksek lisans öğrenimi gördüm. Uzun zamandır İstanbul'da yaşıyorum. Eşim TC, kızım ise Avrupa Birliği vatandaşıdır. Ailece İngiltere'ye taşınmayı istiyoruz.

Bankada bir miktar birikimimiz var ancak eşim ve ben şu an çalışmıyoruz. Bu koşullarda (işimiz yokken) eşim için EU Family Permit vizesine başvurabilir miyiz? Sürekli bir gelirimiz olmadığından bunu beyan edecek bir durumumuz olmaması, red cevabı almamıza sebeb olur mu? Bu durum, müracaatımız için bir sorun teşkil ediyorsa, alternatif(ler)imiz ve başka çözüm önerileri var mı?

Mesela eşim turistik vize ile giriş yapıp sonrasında kalıcı oturum hakkımız mümkün olabilir mi?

Değerli önerileriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Sevgiler, saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2019 13:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: EEA Residence Card
Burcu: Aslan
Bluefish yazdı:
Merhabalar,

Ben Avrupa Birliği vatandaşıyım. İngiltere'de lisans ve yüksek lisans öğrenimi gördüm. Uzun zamandır İstanbul'da yaşıyorum. Eşim TC, kızım ise Avrupa Birliği vatandaşıdır. Ailece İngiltere'ye taşınmayı istiyoruz.

Bankada bir miktar birikimimiz var ancak eşim ve ben şu an çalışmıyoruz. Bu koşullarda (işimiz yokken) eşim için EU Family Permit vizesine başvurabilir miyiz? Sürekli bir gelirimiz olmadığından bunu beyan edecek bir durumumuz olmaması, red cevabı almamıza sebeb olur mu? Bu durum, müracaatımız için bir sorun teşkil ediyorsa, alternatif(ler)imiz ve başka çözüm önerileri var mı?

Mesela eşim turistik vize ile giriş yapıp sonrasında kalıcı oturum hakkımız mümkün olabilir mi?

Değerli önerileriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Sevgiler, saygılar.

Merhaba herhangi bir problem olmaz direk EEA Family Permite basvurunuzu yapabilirsiniz.. En kisa surede basvurunuzu gerceklestirmeniz dilegiyle..

EEA2 QP + FP Başvuru: 30/01/2019 London
HO Acknowledgement E-mail: 31/01/2019
Bio Letter Received on: 15/02/2019 (Dated 12/02/2019)
Biometrics Enrolled on: 15/02/2019
COA With Work: 22/02/2019 (Dated 19/02/2019)
Resident Card Received on: 04/03/2019 (Dated 27/02/2019)
Sonuç: Olumlu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2019 14:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Başak
Merhabalar,

Sitedeki bilgiler doğrultusunda EEA FP başvurumuzu aracısız olarak getçekleştirdik. Bütün forum yazarlarına sonsuz teşekkürler.

15 Mayısda başvurduk 2 haftada olumlu olarak sonuçlandı.

Vizemde family member to acc x. Xxxx (eşimin adı) ibaresinden dolayı Hava Alanında eşimi sordular. Benden 1 ay önce geldiğini söyledim. Yüzyüze görüşmek istedi benimle ilgilenen pasaport polisi. Eşime birimi soru sormuş ve pasaportunu da Kontrol ettikten sonra benim girişe izin verdi. Eğer eşim o sırada orda olmasaydı geri göndereceğini de belirtti.

Bu arada eea family permit başvurumuza sadece evlilik cüzdanlarımızı ve eski birkaç resim ekledik. Herhangi bir banka veya varlık ile ilgili belge eklemedik.

Saygılarımla
Selim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2019 14:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhabalar
EEa family permit ile yerleşmek için londraya geldik fakat sponsor olan avrupa birliği vatandaşı eşim 2 bebeğimizden dolayı uzun süre çalışamayacak ve sadece ben çalışacağım.Bu durumda 6 ay sonra vizemi uzatmak istediğimde sorun yaşarmıyız acaba bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

Şimdiden Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2019 22:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Pre Settlement
Burcu: Oğlak
cherieemily yazdı:
Merhabalar
EEa family permit ile yerleşmek için londraya geldik fakat sponsor olan avrupa birliği vatandaşı eşim 2 bebeğimizden dolayı uzun süre çalışamayacak ve sadece ben çalışacağım.Bu durumda 6 ay sonra vizemi uzatmak istediğimde sorun yaşarmıyız acaba bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

Şimdiden Teşekkürler

Merhabalar,

Mesajinizi yeni gordum,umarim yardimci olabilmisimdir.

Sevgiler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2019 12:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Öncelikle merhaba eşimin EEA2 Residence Card başvurusunu yapmanın arifesindeyiz. Ancak kafamızı karıştıran şöyle bir şey var site üzerinden direk online başvuru yapabiliyormuyuz diğer seçenekteki 100 sayfalık formu indirip fiziksel olarakmı doldurmamız gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada ben EU vatandaşıyım eşim nonEU vatandaşı yaklaşık 5 aydır süredir burdayız ve hali hazırda ikimizde çalışıyoruz
Şimdiden teşekkürler...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2019 13:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü: EU Family Permit
Karamanlı yazdı:
Merhabalar,

Sitedeki bilgiler doğrultusunda EEA FP başvurumuzu aracısız olarak getçekleştirdik. Bütün forum yazarlarına sonsuz teşekkürler.

15 Mayısda başvurduk 2 haftada olumlu olarak sonuçlandı.

Vizemde family member to acc x. Xxxx (eşimin adı) ibaresinden dolayı Hava Alanında eşimi sordular. Benden 1 ay önce geldiğini söyledim. Yüzyüze görüşmek istedi benimle ilgilenen pasaport polisi. Eşime birimi soru sormuş ve pasaportunu da Kontrol ettikten sonra benim girişe izin verdi. Eğer eşim o sırada orda olmasaydı geri göndereceğini de belirtti.

Bu arada eea family permit başvurumuza sadece evlilik cüzdanlarımızı ve eski birkaç resim ekledik. Herhangi bir banka veya varlık ile ilgili belge eklemedik.

Saygılarımla
Selim

Selim Bey merhabalar,

Başvurunuzda olumlu sonuç aldığınıza sevindim, tebrik eder, bol şanslar dilerim.

Size PM'den direkt bir mesaj gönderdim. Bir bakrsanız sevinirim.

Selamlar, saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2019 10:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Öncelikle merhaba eşimin EEA2 Residence Card başvurusunu yapmanın arifesindeyiz. Ancak kafamızı karıştıran bir kaç şey var online başvuruda EEA(QP) yoluyla başvurumu tamamlamaya çalışıyorum burada ilk kendi(EEA) bilgilerimi ve sonrasında eşimin(NON EEA) bilgilerini girdim.Sona geldiğimizde toplamda 149.20 pound bir ödeme ekranı çıkıyor (biometric verilerin ücretinide içeriyo) bu kısımda ödemeyi yapıp formu tamamladığımızda yine evraklarımızın orjinallerini posta yolu ile gönderebilecekmiyiz ve doğru bir yol mu izliyoruz. Yanlış bir şey yapmamak adına öncesinde sizlere danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2019 16:45 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: EU Pre-Settled
ozcanayyildiz yazdı:
Öncelikle merhaba eşimin EEA2 Residence Card başvurusunu yapmanın arifesindeyiz. Ancak kafamızı karıştıran bir kaç şey var online başvuruda EEA(QP) yoluyla başvurumu tamamlamaya çalışıyorum burada ilk kendi(EEA) bilgilerimi ve sonrasında eşimin(NON EEA) bilgilerini girdim.Sona geldiğimizde toplamda 149.20 pound bir ödeme ekranı çıkıyor (biometric verilerin ücretinide içeriyo) bu kısımda ödemeyi yapıp formu tamamladığımızda yine evraklarımızın orjinallerini posta yolu ile gönderebilecekmiyiz ve doğru bir yol mu izliyoruz. Yanlış bir şey yapmamak adına öncesinde sizlere danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

Neden direkt olarak EU settlement scheme e basvurmuyorsunuz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2019 17:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Araştırdığımız kadarıyla iki başvuru arasındaki avrupa serbest dolaşım farkı ve ülke giriş çıkışlarında yaşanabilen sıkıntılardan dolayı onu düşünmüyoruz ama yine bir yanlışımız varsa düzeltin lütfen sizce hangi yolda başvurmamız daha sağlıklı olur fikir belirtirseniz sevinirim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: