Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 07 Ara 2019 23:52

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2019 13:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: eea permit family
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
basvuru 24/10/2019

basvuruyu yaptım. nasıl yaptım detaylı anlatayım.

gov.uk de apply bölümünden öncelikle başvuru forumunu doldurdum. çok detaylı bir form. ben tr vatandasıyım eşim ve 2,5 yasındaki kızım hem tr hem bg vatandası.

forumu doldurduktan sonra bazı evraklar istiyor.
bunlar,
evli olduğunuza dair belgeler,
evinize , kiranıza dair fatura gibi örnekler
pasaportlar ve kimlik kartları
formu doldururken eğer güncel bir vizeniz olduğunu beyan ettiyseniz o vizeyi görmek istiyorlar.
ben formu doldururken birlite gideceğiz demiştim ki eşim zaten tr de. ucak bilet rezervasyonunu istediler.

benim pasaport kopyası
eski pasaportumda başka ülkelere aldığım vizeler vardı. tabi süreleri dolmuş ama onlarında kopyasını ekledim.

tc kimlik kartı
eşimin tc kimlik kartı
eşimin bg kimlik kartı
eşimin bg pasaportu
eşimin isim denklik belgesi noter ingilizce tercümeli aposttilli
doğum belgesi
kızımın tr kimlik kartı
pasaportu ve doğum belgesi
nufus kayıt örneği apostiili hem aile hem anne baba ben kendim tercüme ettim
formül b dedikleri evlilik belgesi apostilli
bg evlilik cüzdanı - yeminli tercüman cevirisi
ev tapusu
evimizdeki faturalar
benim banka dökümlerim
birde 10 adet fotoğraf derledim. wordte su tarihte cekildi. örneğin benim doğum günümdü . kutladık vs vs gibi acıklamalı.
ve eşim ve benim diplomalarımız
thy den rezervasyon yaptım mailime gelen bigilerin word e aktarıp cıktı aldım.

formu tamamladıktan sonra application formun cıktısı alıyorsunuz. sonra sizi tls nin sayfasını randevu almaya gönderiyor. ben 2 hafta sonrasına randevu aldım. belgeleri anca hazırlarım hemde emin olmak için biraz daha okurum forumları diye. bu arada telefonla butun evrakları taradım. tls nin sayfasında bu dökümanları tek tek yüklüyorsunuz. acıyorsunuz bakıyorsunuz bu kısım cok zahmetli bayagı sürüyor. tamamladıktan sonra cıktı almanız gerekiyor.

tls ye parmak izi ve foto icin gittiğimde fotoğraf istemediler. hic bir evrağı almadılar. zaten sisteme yüklediniz dediler. ama application form ve yüklediğimize dair cıktı yı istediler.

orda yüklemek için tls calışanları destek oluyor. ücretli olarak bilgisayarla bu işlemlerle ilgili bilgisi olmayanlar oradan destek alabilir.

birde bana oxbridge99 nun örnek olarak gönderdiği niyet mektubu var. ben kendime göre çevirip onuda ekledim. oxbridge99 a çok çok teşekkür ederim.

acıkcası daha önce basvuranlardan biri evrakları almıyorlar sisteme yüklenenler yeterli demiş olsaydı bazı evrakları vereceğiz elimizde örneği kalmayacak diye noterde ekstra para verdim. hem asıllarını hem o evrakları hepsini yanımda tasıdım bosuna fotokopi cektiklerim oldu. gereksiz bir para harcadım.

umarım olumlu sonuc alırım. yine buradan bildiririm.

basvuru yapan herkese kolay gelsin diyeyim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2019 07:17 
Kullanıcı avatarı
İlk başvuruda bizimle gelecek TR vatandaşı dependent aile üyeleri için ayrı randevu almamız gerekiyor mu? Yoksa dosyaya sadece evraklarını koymak ve pasaportlarıyla teslim etmek yeterli mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2019 11:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Yengeç
Merhaba ,
Başvurular için son bir tarih var mı ? Brexit sonrası orada yaşayan ab vatandaşları ve aileleri için neler olacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2019 13:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
bugün itibari ile eşim için başvuru yaptık sonucu beklıyoruz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2019 19:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
arkadaslar hepinize selamlar.Ben ankara anlasmasiyla ingiltereye geldim ve 1 sene oldu.partnerim hem ingiliz hem de bulgaristan vatandasligi var.bulgaristanda evlenip eea family permit vizesine biz de basvurabilir miyiz,buna hakkimiz var midir.lutfen bilgisi olan arkadaslar yardimci olsun.ne yapmamiz gerekir.bir de bu vizeye ben ingiltereden basvurabilir miyim yoksa turkiyeden mi basvurmaliyim,hepinize tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2019 19:09 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
ZEYBEK yazdı:
arkadaslar hepinize selamlar.Ben ankara anlasmasiyla ingiltereye geldim ve 1 sene oldu.partnerim hem ingiliz hem de bulgaristan vatandasligi var.bulgaristanda evlenip eea family permit vizesine biz de basvurabilir miyiz,buna hakkimiz var midir.lutfen bilgisi olan arkadaslar yardimci olsun.ne yapmamiz gerekir.bir de bu vizeye ben ingiltereden basvurabilir miyim yoksa turkiyeden mi basvurmaliyim,hepinize tesekkurler

Merhaba, esinizin hem EU hemde UK vatandasligi olmasi sebebi ile konu biraz karisik ama yinede elimden geldigince bildiklerimi paylasmak isterim.

Oncelikle eea family permit Uk icerisinden basvurulan bir izin degil, UK disinda olmaniz gerekir. Ayrica eea family permit sizi sadece UK ya (yada partnerinizin bulundugu diger EU ulkesine) girmenizi saglar, non-EU kisi halihazirda UK da ise 2. asamadan devam etme imkani var (sizin gibi).

2. asama olarak EEA2 (EEA_FM) yada EU settlement scheme e basvurmaniz gerekir, her ikisinde de 5 yillik residence card aliyorsunuz, bu secim size ait. Bunlarin ikisinde de temel olan devam eden birlikteligi ve residency i kanitlamaktir. Ayrica EEA da evli olmanizda gerekmiyor ama evlilik tabiki de en guclu birliktelik argumanidir. (Bu arada EEA_FM basvurusu yapip residence card alsaniz bile EU settlement a yine de basvurmaniz gerekecek). Basvuru esnasinda ayni adreste birlikteliginiz devamini kanitlayacak sizin ve partnerinizin ismine gelen fatura, vs. gerekecektir. Eger bu forumdaki EEA ve Settlement basliklarini hatim ederseniz istediginiz hemen hemen tum bilgileri bulabilirsiniz.

ANCAK, esiniz ayni zamanda UK vatandasi oldugundan ve Home office bir suredir buna itiraz ettiginden (Yani hem UK vatandasi hem de EU vatandasi olalarin EU directive te belirtilen haklarini kaybettigini dusundugunden), bu kisilerin non-EU eslerinin EEA route u izleyemeyecegi ve British vatandasinin esi gibi family vizelerine yonelmeleri gerektigini savunuyor. Home office halihazirda bu sekildeki davalari kaybetti (yani hem EU hemde UK vatandasi olup ingiltere de yasayan ve non_EU esini buraya getirmeye calisanlara karsi).

Durumun bu oldugu ve sizinde Ankara antlasmasini birakip EEA route u izlemek istediginizi (ki bu sizin icin daha hizli ve kolay bir yol, cunku halihazirda 1 yildir buradasiniz, birlikteliginizi ve residency i kanitlamak sorun olmamali) belirten bir email yada telefon ile Home office den bilgi almanizi oneririm. Devaminda da bir avukat tan konu ile ilgili destek alabilirsiniz, dedigim gibi EEA route sizin icin daha kolay ve kisa.

Bu arada Brexit surecini takip edin, Home office in resmi internet sitesinde konu ile ilgili yayinladigi bildirimlerde Brexit oncesi ve sonrasi yapilan EEA_2 ve EU settlement basvurularinda uygulama farklarindan bahsediliyor. O sebeple eger partneriniz ile EEA yolunu secerseniz biraz hizli gidin.

Kafaniza takilan birsey olursa buradan sorun lutfen diyecem ama, zaten soracaksiniz muhtemelen 8-)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2019 23:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Çok teşekkür ederim İmbik,gerçekten çok açıklayıcı bir cevap vermişsiniz.İnanın forumlarda günlerdir bana benzer bir durum var mıdır diye araştırıyorum ama hiç denk gelemedim.İnternet üzerinden danışmanlık bile aldım ama bu bilgileri avukat bile veremedi.Belirttiğiniz baslikliklara da göz atarim teşekkürler.Ocakta bu işlemleri yapicaz umarim sonuç aliriz.(Bu arada 1 senedir buradayim ama kız arkadaşımla beraber yaşamıyoruz,kendisi kira yardımı alıyor ve iş arıyor şuan.Ben de başka bir yerde kirada kalıyorum. bu vize olursa çalışma serbestligim olur bu sayede daha kolay geçimimizi sağlarız, o da biran önce yardimdan cikar ve beraber yasamaya başlarız diye düşündük) umarım her sey yolunda gider.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: