Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : [email protected]

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Kas 2021 14:55

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 209 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2021 16:25 
Kullanıcı avatarı
Evet doğrudur teyit ederim. Zaten 3 tane seçenek sunuyorlar. Ben de sistemden kanıtlarımı yükleyip, randevu merkezinden randevu alıp parmak izi, fotoğraf ve pasaportumu taradılar. Pasaportumu göndermeme gerek kalmadı. Şimdi 1 ay yeni bitti haber bekliyorum COA mektubundan.

Misafir yazdı:
Merhaba,

Rica ederim, açıkçası bende sizin tecrubelerinizden istifade ediyorum.

Pre settle/Settle başvurusu sırasında EU vatandaşı iseniz papaportunuzla yada BRP kartınız varsa bu kartı telefonunuzda NFC özelliği varsa tanıtıp parmak izi tanıtmaislemi gerekmeksizin başvurunuzu tamamliyabiliyorsunuz. Eğer telefonunuzda NFC özelliği yoksa tarama merkezleri var burda pasaport tarama işlemi işlemi yapıyorlar fakat bunun için ya EU pasaportunuz olucak yada BRP kartınız olması gerekiyor. Son seçenek ise eğer non EU pasaportunuz varsa ve BRP kartınız yoksa sistem size posta yolu dışında bir seçenek sunmuyor. Benim anladığım kadarıyla siz non eu pasaportunuz olmasına rağmen tarama merkezi seçeneğini seçtiniz diye anlıyorum, dogrumudur? Bu sayede tarama merkezinde parmak izi, fotoğraf çekimi ve pasaport taraması yapıldı, teyid edermisiniz? Bu arada ben de EU settlement family permit vizem var benim de Mayıs sonu UK 'e gelip pre settlement başvurusu yapmayı planlıyorum. Sizin tecrubeleriniz bana da ışık olucak.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2021 11:55 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Merhaba arkadaslar,

2021 Agustos'da Ab vatandasi aile uyesi olarak aldigim 5 yillik residence kartimin suresi doluyor.
2020 Kasim ayinda EUSS uzerinden 5 yilimiz UK de doldugu icin settled olarak ILR olarak burada yasayacagimiza dair mail yolula mektup aldik.

Yeni kalici oturum karti direk bana gonderilecek mi yoksa herhangi bir online basvuru yapmam gerekiyor mu?

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2021 14:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: EEA fp
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yaramaz
Burcu: Akrep
Merhabalar, arkadaşlar ben EEA2 residance kartımı Haziran 2020 de almıştım. Ve hali hazırda 5yıl vizevar
Kartımın TYPE of PERMİT kısmında “EU scheme pre-settlement” yazıyor
Ve en altında da “ıssued under The EU Exit seperation agreement” yazıyor.
Benim bu formu doldurmama gerek yok diye söylüyorlar. Bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2021 01:00 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Sarızeybek yazdı:
Merhabalar, arkadaşlar ben EEA2 residance kartımı Haziran 2020 de almıştım. Ve hali hazırda 5yıl vizevar
Kartımın TYPE of PERMİT kısmında “EU scheme pre-settlement” yazıyor
Ve en altında da “ıssued under The EU Exit seperation agreement” yazıyor.
Benim bu formu doldurmama gerek yok diye söylüyorlar. Bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum

Selamlar, siz yeni Brexit sonrasi Schemeden oturum almissiniz zaten bu diye kast ettiginiz form nedir?

EEA2 QP + FP Başvuru :09/07/2018 LONDON
Resident Card Received on :11/09/2018
Sonuç : Olumlu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2021 08:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Selamlar herkese. Sorum Coa mektubu ile ilgili. Coa mektubu ile seyahat edip Uk e geri giriş yapan var mı? Yoksa oturum kartı gelene kadar burada mı kalmak zorundayız?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2021 18:39 
Kullanıcı avatarı
alexielsld yazdı:
Selamlar herkese. Sorum Coa mektubu ile ilgili. Coa mektubu ile seyahat edip Uk e geri giriş yapan var mı? Yoksa oturum kartı gelene kadar burada mı kalmak zorundayız?

Mektubu dikkatlice okuyunuz orada detaylar mevcut. Ya da en azından 5 yıl önce bana geldiğinde mevcuttu.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2021 11:20 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaşlar benim 5 yıllık olan oturumum kasım ayında dolacak. Hangi tür formu dolduracağım ve doldurup gönderdikten sonra süresiz oturum mu veriyorlar toksa tekrardan uzatma vizesimi veriyorlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2021 16:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Herkeze Merhaba arkadaslar , kafama takilan bir soru var umarim bunu tecrube etmis bir arkadas bana bu konuda yardimci olabilir. Settlement status 'umu yakin zamanda aldim. Elimdeki residence card 'im suresi bitmek uzere ve yenisini alabilirmiyim bilmiyorum.. Hep soyle hayal etmistim , kartimin suresi biterken yeni bir basvuru yapicagim ve Until Valid bolumunde tarih yerine settlement status yazacak gibi fakat bu konuda bir sey malesef bulamadim. Bu gun pekte verdigi bilgiye guvenemedigim genc bir arkadas bana bundansonra Residence card 'a ihtiyacim olmadigini soyledi. Bende kendisine sinir kapilarindaki kisilerin iyi ingilizce bilmediklerini ve boyle bir karti gostermem gerektigini soyledim fakat home office calisani bana elindeki mailin resmini cekip sinir kapilarinda gosterirsin dedi fakat her sene turkiyeye giderken cok cok iyi tecrube ettigim icin biliyorum ki bu mail 'i gostererek hic bir sinir kapisindan gecemem malesef.. Bu konuda bilgisi olan bana yol gosterirse cok sevinirim. Tesekkur ederim tekrardan.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2021 15:52 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Selam Alper, Settled Status un statusu nedir ?
eger ki;

1- Avrupa vatandasiysan;
Suan Herhangi herngi bir Residence Card verilmiyor izniniz Pasaport bilgilerinize isli zaten sadece pasaport yenilerseniz yeni Pasaport bilgilerini Home Office ye bildirmeniz gerekiyor.

2- Avrupa vatandasi aile yakini iseniz;
Evet Residence Card veriliyor eger 5 senelik Card`iniz bittiyse suresiz oturum kartina basvurmaniz gerekiyor.

EEA2 QP + FP Başvuru :09/07/2018 LONDON
Resident Card Received on :11/09/2018
Sonuç : Olumlu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 209 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: