Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Şub 2020 23:42

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 185 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2020 20:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Boğa
Merhaba

aranıza yeni katıldım, önceki mesajları okudum ama benim sorumla ilgili bilgi bulamadım.
bg oturum kartım var eşim bg vatandaşı.

31 ocak brexit ten sonra eea vizesine başvurup ingiltereye gidebilirmiyiz eşimle beraber? ve orada eea2 yada euss ya başvurabilir miyim sizce? bilgi yada tecrübesi olan var mı nerelere bakmamı tavsiye edersiniz.

teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2020 21:06 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
yanardag35 yazdı:
Merhaba

aranıza yeni katıldım, önceki mesajları okudum ama benim sorumla ilgili bilgi bulamadım.
bg oturum kartım var eşim bg vatandaşı.

31 ocak brexit ten sonra eea vizesine başvurup ingiltereye gidebilirmiyiz eşimle beraber? ve orada eea2 yada euss ya başvurabilir miyim sizce? bilgi yada tecrübesi olan var mı nerelere bakmamı tavsiye edersiniz.

teşekkürler

31 aralik 2020 kadar bir degisiklik gorulmuyor su an icin. eger basvurmayi planliyorsaniz acele etmenizi oneririm.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2020 07:00 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
Yanardag35 merhaba.Eea2 yada euss değil .Eea family member vizesine basvuracaksin.Bende de bir senelik bg oturumu vardı.ben sofyadan başvurdum tam 16 günde geliyor vize.bemim gibi diğer 2 arkadaşıma da 15.günde geldi.Bulgaristanda ikamet ediyorsan şu an acele et çünkü Sofya TLS 10-15 günde bir randevu veriyor.Eger Türkiye de ikamet ediyorsan Haftanın hergunune randevu veriyorlar.biz 3 arkadaş başvurduk bize geldi 15 günde.TLS sitesine yukledigimiz evraklar.
Pasaportlar ,Türk ve Bulgar kimlikleri (Eşinin senin varsa çocukların.eger isim farklıysa isim denklik belgesi de alabilirsin.Ama biz Hiç Türk evlilik cüzdanını ve Türk kimliğini karistirmadik herşey Bulgar evrakları üzerinden.Yani isim denklikle kafa karıştırmak istemedik .)Bulgar evlilik cüzdanı,Türkiye.gov.tr den ingilizce sabıka kaydı (Sadece benim için),Bulgar olan eşinin ingilizcr olarak biz eşimle beraber UK ya gidicez ordaki bütün masraflarına ben kefilim imzalı A4 kağıdına yazılı sponsor mektubu,resimler .(resimlerimizi word e attım düzenledim yaklaşık 30-40 resim koydum.Butun evrakları tarayıcıdan tarattirdim ve PDF olarak dikkat et JPG değil PDF olarak TLS nin sitesine yükledim randevuyu aldım gittim.giderken randevuya yanında alman gerekenler
1.basvuru sahibinin pasaportu
2.email çıktısı(çünkü sana TLS randevuyu aldığında email atıyor o emaili yazıcıdan yazdır)
3.evraklari TLS ye yukledikten sonra orda yazdır diyor.Once PDF olarak kaydet sonra flashbelege at yazdır
Oraya gittikten sonra seninn fotonu çekecekler parmak izi alacaklar ve sana soracaklar adrese teslim pasaportu yoksa sen mi gelcen.kurye ile adrese teslim dedim ben.pasaportu onlara teslim ettim ve bekledim
TLS nin takip uygulaması var Google da onunla takip edebilirsin ama en önemlisi sana email geliyor.emailini takip et.biz 1 Mart'ta uçuyoruz .sana kolay gelsin acele et

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2020 20:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Boğa
Merhaba

cevaplar için teşekkürler, eea başvurusu için forumda detaylı bilgileri okudum bunda herhangi bir sorun olmayacak muhtemelen ancak bir konuda euss yapabilmek için brexit öncesinde UK da bulunduğumuzu kanıtlamamız gerekiyor gibi şeyler gördüm. Bunun için net bilgi arıyorum aslında, öyle ise şu an eea alarak gittiğimde euss yapamayız değil mi? eea 2 ile ilerleyebiliriz sanki bunun içinde resmi çalışma kira kontratı faturalar vs yapılması gereken kayıtlı çok aşama var gibi :(

gov.uk de cevaplar muhtemelen ancak deneyerek yaşayarak tecrübe edeniniz var ise bilgi rica ederim.
Yoksa da yine de teşekkürler :) başka bir kaynaktan bilgi alırsam buradan bende paylaşacağım...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2020 06:33 
Kullanıcı avatarı
ARKADASLAR MERHABA

26 subatta ingiltereye gidiyorum fakat kafamı karıstıran bir konu var.ben tc eşim bg vatandası ve euss ile pre settle statüsüne sahip. benim ise 5 yıllık uk turistik vizem var.

turistik vize ile gidip euss 'ye basvurmak istiyorum bu mumkun mu ? yoksa ülkeye girişi family permit ile mi yapmam gerekiyor? bilgisini veya tecrubesini paylasabilecek birisi vr mı ? teşekkürer.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 185 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: