Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 May 2019 04:57

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2019 18:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Herkese merhabalar
Ingiltereye esim ile birlikte bulgaristandan aldigim Family Member Of Bulgarian Citizen Kartiyla 14.12.2018 yilinda clear giris yaptim. Daha sonra Nino almak icin basvurudum ve buda olumlu sonuclandi. Daha sonra acilmasini bekledigim PSS icin beklemeye basladim. PSS acildigi gun hemen forumu online doldurup gonderdim ve ertesi gun icin croydon a biometric icin rabdevu aldim bu randevu ucreti 100pound tu. Daha sonra 5 haftanin sonunda PSS basvurumun olumlu sonuclandigi emaili bugun geldi tarih 12.05.19. Yardima ihtiyaci olan basvuru hakkinda bu mesajin altina cevap atabilir elimden geldigince yardim etmeye calisirim. Ha bu arada Bg den alinan family member of bulgarian citizen karti uk ye giris yapamazsiniz diyenlere inanmayin. Romanyadan ucakla direk london luton a geldim herkese hayirli ramazanlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 May 2019 11:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
biometrik parmak izi ve fotograf randevusu alınması isteniyor eşim için. randevu aldım fakat ... oraya giderken yanımızda hangi ekranları götürmemiz gerek ? ayrıca bize herhangi bir kart verecekler mi ? ne gibi haklara sahip olacagız . örneğin türkiyeye tatile gittiğimizde . ingiltere ye tekrar giriş yapabilecekmiyiz ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2019 12:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Aslan
mekan59 yazdı:
biometrik parmak izi ve fotograf randevusu alınması isteniyor eşim için. randevu aldım fakat ... oraya giderken yanımızda hangi ekranları götürmemiz gerek ? ayrıca bize herhangi bir kart verecekler mi ? ne gibi haklara sahip olacagız . örneğin türkiyeye tatile gittiğimizde . ingiltere ye tekrar giriş yapabilecekmiyiz ?

Kardes senden istenen evraklari pss icin saten taratip yukluyorsun. Eger yuklemedigin evrak var ise onlari yaninda goturebilir ve soyleyebilirsin oturum karti 5 senelik alacaksin bununla suresiz giris cikis hakki ve istedigin iste calisma hakki olacak

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2019 22:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü: Pre-Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
oxbridge99 yazdı:
yucelsenturk yazdı:
Uygulama üzerinden başvuruyu yaptım EU vatandaşı olarak. En son onayı verdiğimde "Now you need to send your identity document" uyarısı aldım. EU settlement Scheme PO Box 2075 Liverpool adresine identitiy document göndermemi istiyor. Uygulama üzerinden başvurup bu tarz uyarı oldu mu?

Merhaba,

Bizde esim icin basvuru yaptigimizda bu uyariyi aldik ve belirtilen adrese esimin pasaportunu “ recorded delivery “ olarak gonderdik.Royal mail’den kontrol ettim,dun teslim alinmis evrak fakat henuz bize ilgili birimden herhangi bir mail vs gelmedi.

Bizden istemedi hatta süreç çok hızlı gelişti eşim için. Ama biz başvuru yaptığımızda evimizi kiralayıp abonelikleri bile bitirmiştik yani adımıza kayıtlı şeyler vardı ama applikasyona hiç birini yüklemedik.

Sonuç : 26/11/2018 Vize Olumlu

Pre-Settlement Status EU Exit Application (Android)
Application Posted Online : 04/04/2019
HO Acknowledgement E-mail : 04/04/2019
Biometrics Enrolled on : 05/04/2019
COA With Work : 25/04/2019
Pre-Settlement Acknowledgement E-mail : 28/04/2019

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2019 09:58 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü: EEA Family Permit
Burcu: Oğlak
yucelsenturk yazdı:
Teşekkürler bilgi verdiğiniz için. Yeni bir şey olursa yazarsanız çok memnun olurum.

Merhabalar,

Esimin COA mektubunu iceren mail bu sabah geldi,bilginize.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2019 11:58 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Arkadaslar selam ben eu vatandasiyim esim tc vatandasi Bulgaristan oturum kartiyla uk giris yapti Simdi uk de hangi vize turune basvurmaliyiz yardim rica ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2019 11:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar,

Bugün tesadüfen EU Settlement Scheme ile havalimanında problem yaşayan bir çifte denk geldim.Türk vatandaşı bir hanımefendi Türkiye'den EUSS - Pre Settled Status ile İngiltere'ye gitmek isterken British Airways tarafından ülkeden çıkmasına izin verilmemiş.Birkaç ay sonra bizde Türkiye'ye gideceğiz ve bizde aynı durumla karşı karşıya kalabiliriz sanırım,bu problemle karşılaşmamak için EU Settlement Scheme'ye başvurduktan sonra EEA2 Residence Card'a başvurmak gerekir mi yoksa çok yeni bir uygulama olduğundan dolayı böyle bir durumla karşılaşılmış olabileceğinden birkaç ay içerisinde Home Office bu duruma bir çözüm bulur mu sizce ? Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Haberin linki ; https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... at-airport

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2019 13:17 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
oxbridge99 yazdı:
yucelsenturk yazdı:
Teşekkürler bilgi verdiğiniz için. Yeni bir şey olursa yazarsanız çok memnun olurum.

Merhabalar,

Teşekkürler. Uygulamadan başvuranlar arasında pasaportu gondermesıne gerek olmayanları gorunce nedenını merak ettım acıkcası. EEA 2 başvurusuyla residance kartını aldıktan sonra başvurmamıza rağmen istemesi ilgiç geldi. EEA 2 başvurusu sırasında coincil tax payslipler banka dokumlerı su elekrık faturasına kadar herseyı de vermıstık hala kımlık teyıdı ıstemelerı ılgınc geldı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2019 14:16 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

yucelsenturk yazdı:
oxbridge99 yazdı:
yucelsenturk yazdı:

Merhabalar,

Teşekkürler. Uygulamadan başvuranlar arasında pasaportu gondermesıne gerek olmayanları gorunce nedenını merak ettım acıkcası. EEA 2 başvurusuyla residance kartını aldıktan sonra başvurmamıza rağmen istemesi ilgiç geldi. EEA 2 başvurusu sırasında coincil tax payslipler banka dokumlerı su elekrık faturasına kadar herseyı de vermıstık hala kımlık teyıdı ıstemelerı ılgınc geldı.

Merhabalar,

Esimin pasaportu bu sabah geldi,bilginize.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 May 2019 17:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: EEA2
oxbridge99 yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün tesadüfen EU Settlement Scheme ile havalimanında problem yaşayan bir çifte denk geldim.Türk vatandaşı bir hanımefendi Türkiye'den EUSS - Pre Settled Status ile İngiltere'ye gitmek isterken British Airways tarafından ülkeden çıkmasına izin verilmemiş.Birkaç ay sonra bizde Türkiye'ye gideceğiz ve bizde aynı durumla karşı karşıya kalabiliriz sanırım,bu problemle karşılaşmamak için EU Settlement Scheme'ye başvurduktan sonra EEA2 Residence Card'a başvurmak gerekir mi yoksa çok yeni bir uygulama olduğundan dolayı böyle bir durumla karşılaşılmış olabileceğinden birkaç ay içerisinde Home Office bu duruma bir çözüm bulur mu sizce ? Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Haberin linki ; https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... at-airport

Oncelikle paylasilan linkteki haberden anladigim kadariyla, olay istemeden dustukleri bir durum gibi gorunuyor. TR deki gorevliler sizin email ile sahip oldugunuz EU settlement, vs. yi bilmek yada takip etmek zorunda degil (en azindan onlara gore, dahasi UK da bulunan bir cok EU family member bile hala farkinda degilken). Onlara ogretilen ve baktiklari sey fiziksel kanittir ki bu olayda hepinizin bildigi uzere fiziksel kanit pasaport ile beraber gecerli bir Residence Card tir (Bu kisiler British airways veya baska havayolu calisani olabilir, netice de TR deler).

Anlasilan o ki hanimefendi RC olmadan TR ye gitmis. Bu arada sordugun soruya istinaden Residence card olmadan (sadece EEA family permit ile) EU settlement scheme e basvuran non EU lara da Residence Card geliyor zaten ( Cevat bununla ilgili guzel bir paylasim yapmisti bu baslikta). O sebeple boyle bir basvuru yaptiysan zaten Card gelecektir.

Bak simdi aklima geldi, neden bu ciftin (yada ileri de bizlerden birisinin) TR de boyle bir sey yasamasina sasirmadim onu soyleyeyim. Cogunuz biliyor zaten EU vatandasi esiniz yaninizdayken diger EU ulkelerine vizesiz gidebiliyorsunuz, ornegin UK dan. Hic pasaportun da Schengen olmadan TR den herhangi bir EU ulkesine esi ve UK Residence Card i ile beraber gitmeye calisan oldu mu? Istisnalari saymiyorum gidenler olmustur mutlaka, ama TR havaalanindaki gorevlilere " bakin benim Residence Card im var, esimle beraber istedigim EU ulkesine vize almadan girebilirim" vs. diye 2 saat bosa dil dokup krize girecegime gider Schengen alirim yada once UK ya gelir burdan giderim istedigim EU ulkesine ( ek bilgi; bunlar bizzat sahit oldugum seyler).

O yuzden bunlar olacak tabi kide, bakalim bu Brexit sonrasi daha neler bekliyor bizleri, hep beraber gorecegiz :?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: