Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Ara 2018 20:27

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014 20:52 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 6
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Buların olayı nedir? Fiyatlar ateş pahası. Bana mı hep kazıkçılar denk geliyor yoksa. İngiltere'de yeniyim. Vatan özleminden gidip de Türk marka konserve, peynir yiyeyim diye mi alışveriş yapıyor insanlar? Ya da devamlı müşterisi olunca, Türk olunca indirim falan mı yapıyorlar? Buralarda süpermarkttekilere göre ucuz ürünler vs. var mı? Bir insan niye Tesco, Sainsbury, Morrison, Asda bilmemne varken bunlara gelsin?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014 23:42 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Mesela neyi pahalı buldun bir kaç örnek verirsen fiyatla ilgili ve nerde bu marketler. Bizde alış veriş yaptığımız yerlere göre yönlendirebiliriz nerde ne ucuz t&a baya iyi biliyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2014 22:54 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 640
Aldığı teşekkür: 614
Vize Türü:
Mesela turk bulguru asdada yok mesela turkiyede beyaz peynir dedigimiz peynir yok..bir avuc peyniri asdada en 3pounda aliirken biz turk marketinden bi kutu3,50ye aliyiruz aytac...tursulari sekerli ingilizlerin..domates salcalari bizimki gibi degil ...sehriye yok...siyah zeytinimiz daha guzel...asdada sadece basmati pirinc var...asdada irmik yok...benzeri bise var...yufka yok asdada pastryler ama bizim yufkalarla ayni degil...ayrica benim gibi helal et arayanlarin tercihiden dolayida gerekli...

Bu beslenme aliskanligi ile alakalidir...biz mutfagimiza duskunuz ve turk lezzetlerini seviyoruz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 12:06 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
dreamx yazdı:
Mesela neyi pahalı buldun bir kaç örnek verirsen fiyatla ilgili ve nerde bu marketler. Bizde alış veriş yaptığımız yerlere göre yönlendirebiliriz nerde ne ucuz t&a baya iyi biliyor.

Şimdi Ahmet Food Centre, Necati Gıda diye yazmanın anlamı yok burada, fakat ekmeğinden deterjanına fiyatlar süpermarkettekilerle paralel ya da pahalı. Dediğim gibi ben İngiltere'de yeniyim, bunlar hakkında detaylı gözleme ve alışverişe sahip değilim. Fakat salaş görünümlü, aha Türk marketi, bakkalı uzuzdur bunlar diye girdim yerlerde Türk Türk'e bunu yapar mı diye çıkmışlığım çoktur. Özellikle yakınında süpermarket yoksa bunlar bayağı pahalı oluyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 12:26 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4657
Aldığı teşekkür: 3202
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Bunlari hic duymadim ama
Dediginde haklisin... Sana tavsiyem harrinhey de yasar gida var oraya gidebilirsin... Benim evime yakin bir turk marketide cok pahaliydi hic gitmiyordum. Gecen aylarda bir gideyim dedim tadilata girmis sahibi degismis fiyatlar normale donmus sasirmistim...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 12:42 
Forumvisa4UK - 9 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1262
Aldığı teşekkür: 1034
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Londra başta olmak üzere büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlar şanslılar. Bir marketteki fiyatı beğenmezsen diğerinden alabilirsin. Küçük yerlerde türk marketi bulabilirsen şanslısın.. Ysf arkadaşımın dediklerine katılıyorum. Bizim damak zevkimize uygun pek çok şey bulunmuyor malesef süpermarketlerde. He şöyle ki en uygun süpermarket hangisi dersen gözlemlediğim kadarıyla asda, lidl'da farklı ülkelerin ürünlerinin satıldığı haftalar düzenleniyormuş ve bazı ürünler gerçekten uygun oluyormuş. Her şeyi bulabileceğin yer t&a arkadaşımızın da dediği gibi harringay bölgesinde türk süpermarketleri, restorantları ne ararsan var. Ama fiyatlar marketten markete değişiyor. Sana tavsiyem yiyeceklerini (zeytin ezmesi, peynir, sucuk, yufka, baharat, çekirdek, soda, antep fıstıklı helva/çikolata vs) bizim marketlerden alman. Ancak deterjan, peçete, kola, makarna vs gibi her yerde bulunan markanın fark etmeyeceği ürünleride asda gibi süpermarketlerden alabilirsin. İndirimleri takip etmek gerekiyor daha ucuz fiyata alabilmek için ürünleri.. Gerçekten salçaları da turşuları da farklı.. Ah bir de şöyle bizim fırınlarda satılan ekmekten, hamurdan, hamur işlerinden olsa keşke..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 13:19 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4657
Aldığı teşekkür: 3202
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Aynen engel dedigin herseye katiliyorum... Bu arada dedigin unlu mamullerin hepsi ve ramazan pidesi yasar gida da bulunuyor ;)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 14:42 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Buranın yaşam şartlarına göre çok pahalı olduğunu düşünmüyorum ben açıkcası Türkiye ile kıyaslaman yanlış olur 3 tl ile 3 pound kıyaslama olayını bırakman lazım bence, bende ilk geldiğimde yapıyordum onu ama sonra alıştım. Herşeyi türk lirasına çeviriyordum başlarda.

Arabası olanlar için aslında çok uygun alışveriş yöntemleri var mesela türk malzemelerinin satıldığı depo'lar var, Hâl diyeyim bizim ordaki tabiri ile, hem perakende satış yapıyorlar hem toptan satış yapıyorlar fiyatları tabiki daha uygun marketlere göre ve herşey var.
Eğer arabanız var ise bunları araştırmanızı tavsiye ederim ben daha önce gittim bir tanesine.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 17:33 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 640
Aldığı teşekkür: 614
Vize Türü:
t&a yazdı:
Aynen engel dedigin herseye katiliyorum... Bu arada dedigin unlu mamullerin hepsi ve ramazan pidesi yasar gida da bulunuyor ;)

Engelcim t&a evvala sohpetinizi ozledim ..size katiliyirum sadece bize ozgu seyler icin turk marketi tercih ediyorum ama bunun disinda lidl ve asda hem kaliteli hem ucuz geliyor bana
Bu arada t&a kendim yapiyorum ramazan pidemi...bu arada en inemlisi turk cayi ve turk kahvesini unutmayalim...turk marketi icin..

Eklentiler:
image.jpg
image.jpg [ 2.46 MiB | 2090 kere görüntülendi ]

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2014 18:09 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1262
Aldığı teşekkür: 1034
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Ysf ve t&a gerçekten aynı şekilde uzun zamandır denk gelip de uzun uzun konuşamıyoruz.. bu arada arkadaşım yine döktürmüşsün ellerine sağlık, tarifini paylaşırsan yemek sayfamızda ben de denerim.. kadir gecesinde oruç tutayım diyorum o güne yaparım bakarsın :) malum bizim burada polonyalı market çok fazla türk ürünü ürün getirmiyor. ben kahvesiz çaysız yaşayamam aldım hepsini :) şimdilerde büyük tesco'dan antep fıstıklı çikolata ve kipa marka antep fıstıklı helva alıyorum tavsiye ederim.. malum bu adamların marketlerinde antep fıstıklı bişi bulmak mümkün değil, onun yerine her şey naneli..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: