Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Oca 2021 03:55

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4697 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 470  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 17:51 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 411
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
aramıza hoşgeldin mollie piogga arkadaşımızın dediği her şeye katılıyorum. gerekli maddi şartlar sağlanmıyorsa çocuk olması falan etkilemiyor. bu durumda olan arkadaşlarımız var.

ayrıca fatma hanımla da görüştüyseniz zaten fatma hanım size en doğru bilgileri vermiştir...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 18:26 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
çok teşekkürler hızlı yanıt için. Maalesef eşimin birikimi de yok. Bu ülkede yaşamak için yetersiziz anlaşılan.. Keşke vatandaşlarına bir duyuru yapsalar da bari, 18600 altın kazananların başka ülke vatandaşlarına aşık olma haklarını olmadığını filan duyursalar önceden :)

şaka bir yana, profesyonel destek almayı mutlaka düşünüyoruz. Ancak 800 - 1000 pound civarı bu desteklerin bedelleri. Elbette yatırdığın meblayı kaybetmektense, 2 katını ödeyip profesyonel destekle bu işe girmek daha mantıklı ama bebek de beklerken, bu bedelleri karşılamak hayli büyük külfet..
bizim durumumuzda, profesyonel yardım ile başvuru yapsak bir faydası olacak mı, onu da bilmiyorum. bizim davamızda hiç bir umut ışığı yok sanıyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 18:41 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 102
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
mollie dedigim gibi gelir konusu cok onemli bir konu sayet gelir yetersizligine ragmen basvuru yapip ret alirsaniz itiraz etmeniz de mumkun degil ve de bildiginiz uzere ne yazik ki vize basvuru ucretleri son derece yuksek. daha once de dedigim gibi hesapta en az 6 aylik aradaki farki kapatan bir para olmasi gerekiyor. eger bu sartlar saglanamiyorsa maalesef yapacak bir sey kalmiyor. esinin ek iste calismasi mumkun mu tam durumunuzu bilemedigim icin fikir verme sansimiz maalesef yok. eger durumunuzu tam olarak aciklarsan is konusunda belki elimizden gelen bir seyler olabilir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 18:58 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
pioggia yazdı:
mollie dedigim gibi gelir konusu cok onemli bir konu sayet gelir yetersizligine ragmen basvuru yapip ret alirsaniz itiraz etmeniz de mumkun degil ve de bildiginiz uzere ne yazik ki vize basvuru ucretleri son derece yuksek. daha once de dedigim gibi hesapta en az 6 aylik aradaki farki kapatan bir para olmasi gerekiyor. eger bu sartlar saglanamiyorsa maalesef yapacak bir sey kalmiyor. esinin ek iste calismasi mumkun mu tam durumunuzu bilemedigim icin fikir verme sansimiz maalesef yok. eger durumunuzu tam olarak aciklarsan is konusunda belki elimizden gelen bir seyler olabilir

bunu sormanız bile çok değerli.. çok teşekkürler.
Eşim kurye, biliyorsunuz Türkiye'de küçümsenen ancak ingiltere'de hayli yayın olan bir meslek. self employed olarak çalışıyor ve sabah 5 'te evden çıkıp, akşam 8'de dönebiliyor. cumartesi de yarım gün çalışıyor. birbirimizi bile zor görüyoruz, akşam eve gelince 2 saat için uyuyor çünkü zavallı kocam. Ek iş imkansız yani..

Bugün bütün gün ağlamaktan gözlerim şişti, bu kadar umutsuz bir vaka olduğumuzu bugüne kadar hiç farketmemiştim. sonuçta ilişkimiz gerçek, hangi güç bizi ayrı koyabilir diyodum ama eninde sonunda olacak bu. yada burada kurduğumuz güzel yuvamızı, herşeyimizi bırakıp, İstanbul'a gidip yaşayacağız. Bunu da çok düşündük, benim iyi bir kariyerim vardı. Ancak işimden ayrıldım, medya sektöründe tekrar iş bulmak çok zor, eşim Türkçe bilmez, nasıl iş bulur bilmiyorum. ben bir şekilde zorlasam bile bebeğimi daha yaşına girmeden bırakıp nasıl çalışırım bilmiyorum..

bunları ulu orta rahat rahat yazdığıma kendim bile inanamıyorum şuan ama o kadar kötü bir gün geçiyorum ve kadar moralim bozuk ki.. sizden gelen iki cevap bile ilaç gibi geldi.. Gurbette olmak da çabası.. ve şu derdi kimse anlamıyor: Eşimin annesiyle konuştuk, kadını inandıramıyorum. olmaz öyle şey ya, cocugun var sizi nasıl ayrı koyarlar diyorlar ısrarla.. Yani dışardan insanları inandırmak da zor. O kadar yalnızım ki bu konuda, eşi bile inanmıyor durumun ciddiyetine hala. Onlar ingiliz, olayın bu kadar karmaşık olabileceğine akılları ermiyor, bulunur bir çözüm sanıyorlar.. Hani nerede çözüm..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:13 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
mollie seni durumun da benim gibi talihsizlik ne de ki ayni kaderi paylasiyoruz ama benimki daha daha beter :( ben basvurumu fiance vize sini haziranda yaptigim halde dun bana red cevabi geldi isin inan ki cok zor umarim hersey hayirli olur ama burda ki butun arkadaslara cok tesekur ediyorum cok yardimci oluyolaR hersey icin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:14 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 102
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
mollie seni cok iyi anliyorum ben de mahkeme bekliyorum su anda. gelir duzeyinde evde bir problem olmamasina ragmen ret aldik. sirf iliskimize inanilmadi diye. dedigin gibi ingilizler vize olaylariyla ugrasmadiklari icin anlamalari daha zor oluyor. bu maddeleri home office in internet sitesi uzerinden bulabilirsiniz. ben de isimden ayrildim ve ret alinca ortada kaldim bir nevi cidden hayat dengem bozuldu. belki gerekli sartlari saglayana kadar 10 yillik turist vizesine de basvurabilirsin en azindan orda vakit gecirme acisindan ama yerlesim vizesine gerekli sartlari saglamadan basvurmak cok tehlikeli cidden ondan sonra gitmek bile daha zorlasabilir maalesef

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arkadaşlar cok uzuldum :(( allah sizin de yardımcınız olsun...

Barış naptınız peki suanda? son durumunuz ne ?

Evet aslında ben de tekrar family visitor alacaktım, ancak bu defa burada 180 gun cıvarı kalıyorum ve bugun ogrendıgım, dönüp yeniden family visitora başvursam da, tekrar gelebilmek için 6 ay geçmesi gerekiyormuş. Çünkü ziyaretçi vizesi ile İngiltere'de en fazla 6 ay kalınabiliyormuş :(

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:29 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
dun geldi iste red cevabi cunki bizim kisi kesinlikle bir hata var dedigim gibi biz haziranda yaptik ilk islemleri o halde boyle gelmesi sok olduk neyse dun aradik uk border agency ordaki bayan dedi hemn red veren kisinin adina konsolosluga mektup yazin birde haziranda basvurdugunuza delil olarak evrak dedi onu da hazirladik aksam mektubu yazdik durumumuzu aciklayan bugun gonderdim bakalim inlash dedigimiz digi olur bir hata vardir sabah da avkati aradik o da aynisini soyluyor kesin bir hata var diye. sanssizlik benim kisi :(

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:33 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hay allah cok uzuldum ya.. hazirandan beri bekletmek ne demek.. inanamıyorum.. bu kadar uzun sürdüğünü duymamıştım hiç :( heryerde max 12 hafta deniyor.
neden bu kadar uzun sürdüğünü acıkladılar mı peki ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 19:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hayir oyle degil bak anlatayim haziranda nisanlilik vizesine vasvuru yaptik ingilterede evlenmek icin eylulde nisanlilik vizem geldi bende eylulde geldim ingiltereye aralik da dugun yaptik evlendik biz ocak ayin dada FLR-M VIZEMI BASVURU YAPTIK IKI YILLIK VIZE ICIN ondan red geldi simdi 2 ay icin de aciklandi ama benim ilk baslangic tarihim haziran temmuz 9 da degisen yasada nisanlilik vizesi ve evlilik vizesini kapsiyor yani ben haziran yaptigim icin benim alakam yok ama ne oldug sa artik bir talihsizlik benimkisi :(

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4697 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 470  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: