Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Oca 2021 03:37

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 470  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2013 23:54 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 216
Aldığı teşekkür: 199
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaşım sağolasın finansal durumu çok iyi araştırdım ben ama.Dediğim gibi ya saving account yani birikim hesabı istedikleri rakkamı tutacak.Yada yıllık maaş 18.600 olacak.Başka yolu yok bunun.Red alırsan finansal durumdan mahkeme şansıda yok kanuna göre.Eksik olan kısmı ek iş bulup kapatacak.Ama en az 6 ay ek işte çalışmış olması lazım bizim başvurmamız için.Çünkü pay slip ekleyeceğiz yine 6 aylık.Sonra genelde part time iş bulduğunda maaşı elden veriyor firmalar.Buda anladığım kadarıyla sorun oluyor.Bankaya firmanın yatırdığını görmek istiyorlarmış.Ne yapılabilir bu durumda işyerinden sağlam yazı,muhasebeciden sağlam yazı alınır evraklardada paranın elden teslim olduğunu görürlerse sorun kalmaz gibi geliyor bana.Ne kadar tam belge o kadar garanti anlayacağınız...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 13:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhabalar arkadaşlar. İskoçyaya yerleşim vizesine başvurmak istiyorum ve ilk defa vize başvurusunda bulunucam o nedenle ne yapmam gerektiğini pek bilmiyorum. Danışmanlarda çok fazla istiyolar. Forumda gerekli evrakları ve yorumları okudum ama hala kafama takılan bazı ayrıntılar onları sormak itiyorum. Eşimle 3 yıl önce tanıştık ve 2 önce evelendik. Görüşmelerimiz çoğu facebook üzerinden ve çok fazla msj var hepsini almalımıyım yoksa secip bir miktar versem yeterli olurmu, ben genellikle telefon kartıyla veya viber ile aradım eşimi o nedenle geçmişi alma işi biraz zor olucak bunun için ne yapmalıyım. Ayrı bi konu eşim şuan için ailesiyle yaşıyor bu sorun olur mu? Araba ruhsatını ve evein tapusunu kopyalaması yeterli mi yoksa orginal everak mı olmalı? Aynı şekilde benimde üstüme birşey yok ailemin tapu ve ruhsatlarını kopyalasam olur mu? Kusura bakmayın kafam karışık biraz. Bu konularda beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 13:47 
Forumvisa4uk Süper Üye 4. Kademe
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2159
Aldığı teşekkür: 1369
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba abayrak oncelikle aramiza hosgeldin.

3 yillik tanismislik ve 2 yillik evlilik iliski ispati yonunden oldukcs yeterlidir ama bu surecte esiniz hep sizden ayrimi yasadi ?

Facebook ciktilarindan hepsini almanizs gerek yok. Her aydan 1 yada 2 sayfa koysaniz yeterlidir.
Viber de ise yazismalari email olarak kendinize gonderebiliyorsunuz..

İngilizce versiyonunda oncelikle more tusuna basin sonra settings sonrada email olarak gonder ver konusmalari... Onlarin ciktisini alabilirsiniz...

Siz kendinizle alakali tapu vs hicbirdey koymasanizda olur banka hesabina kadar hic birdeye ihtiyaciniz yok ama esiniz hepsinin orjinallerini koymali. Ev kendisinin uzerineyse cok daha iyi.

İkinizin kalabilecek sekilde yeterli odaya sahip oldugunuzu gostermeli. Sanirim PIR belgesi bu isi cozuyor.

Bunun disinda mektuplada yazarak belirtirse iyi olur. Zaten iliskiyi anlatan bir mektup yazacak orada hem bu noktaya deginsin hemde siz geldikten sonra kesinlikle devlet yardimi almayacaginizin ve tum masraflarini kendisinin karsilayacaginin garantisini versin mektupla. Bu da yardimci olacaktir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 14:13 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 411
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
abayrak öncelikle aramıza hoşgeldin.

sanırım maddi gereksinimler konusunda falan yeteri kadar bilgi toplamışsın ve hiç soru sormamış olduğun için bu konulara girmeden direk senin soruna elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

ben eşinle yaptığın görüşmelerin yazışmaların çıktısını alabildiğin kadar çok başvuruna eklemen taraftarıyım. ama kendince yeterli gördüğün ilişkiyi ispat edecek kadar koyman yeterli. bahsettiğin viber konusunda falan çok bilgim yok o kadar modern olamadım ama eğer bir yolu varsa bunları çıktı olarak koyabilirsen koyduğun ilişkiyi kanıtlayıcı belge senin yararına olacaktır.

eşinin şu anda nerede kiminle yaşadığının önemi yok. önemli olan sen vizeni alıp gittikten sonra eşinle beraber nerede ve kiminle yaşayacağınızdır. eğer vizeni aldıktan sonra sende eşinle beraber eşinin ailesiyle yaşıyacaksan eğer;
1 eşinin yaşadığı ev eğer eşine ait ise eve ait dökümanlar ve ikinizin yaşayabileceği kadar alana sahip olduğunu gösteren belediyeden alınmış evrak yeterli olacaktır. yok bu ev eşine ait değilde eşinin ailesine ait ise yine belediyeden alacağınız evin seninde yaşayabileceğin kadar büyük ve yeterli alana sahip olduğunu gösteren evrakla beraber eşinin ailesinden alınmış vizeni alıp gittiğinde ordaki evde kendileriyle beraber yaşayabileceğini anlatan bir iyi niyet mektubu sorunu çözer.

2 eğer vizeni alıp gittiğinde eşinin şu anda yaşadığı yer dışına başka bir yerde kendi evinizde yaşıyacaksanız;
bu ev eşine ait ise evin seninde yaşayabileceğin kadar yeterli alana sahip olduğunu gösterir belediyeden alınmış evrak yok ev kirelık olacak ise eğer yine belediyeden alınacak evrak a istinaden ev sahibinden alacağınız vizeni alıp gittiğinde seninde yaşayabileceğine izin veren bir mektup yeterli olacaktır.

diğer konuya gelince; bu başvuruda senin mal varlığın senin gelirin senin işinin hiç bir önemi yok. kendine ait ekonomik durumu gösterir bir belge evrak koymana gerek yok asıl olan eşinin gerekli ekonomik yeterliliğe sahip olmasıdır. ama ille de kendine ait bilgileri kanıtlar belgeler koymak istiyorsan koymanda sakınca yoktur. tamamen kendi insiyatifine kalmış bir durum.

umarım yeteri kadar açıklayıcı bilgi vermişimdir. merak ettiğin yada sormak istediğin başka soru varsa biz burdayız....

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 18:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ilginize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Eşimin yıllık 25 bin civarı bir geliri var yeterli olduğunu düşündüğüm için sormadım. Merak ettiğim bir diğer konu eşimle konuştum sadece arabası kendi üstüne ve ruhsatını kulladındığı için orjinal ruhsatını göndermek istemiyor bunun yerine onu ispatlamasının başka bir yolu var mı? Birde ayriyeten benim veya ailemin bir niyet mektubu yazması gerekiyor mu? Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 19:45 
Kullanıcı avatarı

abayrak yazdı:
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ilginize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Eşimin yıllık 25 bin civarı bir geliri var yeterli olduğunu düşündüğüm için sormadım. Merak ettiğim bir diğer konu eşimle konuştum sadece arabası kendi üstüne ve ruhsatını kulladındığı için orjinal ruhsatını göndermek istemiyor bunun yerine onu ispatlamasının başka bir yolu var mı? Birde ayriyeten benim veya ailemin bir niyet mektubu yazması gerekiyor mu? Teşekkürler.

arabayla ilgili hiç bir şey vermese de olur. Çok etkilemez hatta hiç etkilemez hiç bir etkisi yok.
Önenmli olan sizin eşinizin vergilerde dahil en az 18.600 alması ve evinizin birlikte kalacak büyüklükte olması. Ailenizin iyi niyet mektubu yazması her zaman artıdır. Eşinizin ailesinin yazması çok daha etkili olur. Sadece ailesi değil orada tanıdığınız ortak arkadaşlarınız varsa ilişkinizi anlatan mektup yazıp imzalayabilirler. 2-3 mektup çok iyi olur birisi aileden. Olmasa zararı yok ama olursa yardımı olur ilişki kanıtına...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 21:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Çok teşekkür ediyorum. Şimdilik kafama takılan şeyleri anlamış oldum. Gelecek hafta eşim gelicek toparladığı belgelerle birlikte. Nisan ayında başvuruyu yapmayı düşünüyorum. Başvurudan önce belgelerimi paylaşıcam sizinle ve görüşünüzü alıcam mümkünse. Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2013 21:25 
Kullanıcı avatarı

Tabiki bekliyoruz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 17:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
Merhaba,

Öncelikle bu forumu açan yürüten herkese sonsuz teşekkürler.. 2 yıldır kafa patlattığım bir mevzuda, ilk kez beni gerçekten anlayabilecek bir sürü insan görmenin verdiği mutluluğu tarif edemem.

Fatma Hanım'ın demeçlerine bakarken burayı farkettim, kendisi ile bir telefon görüşmemiz de oldu saolsun, çok yardımcı oldu.

Size kısaca hikayemi anlatmak, tecrübeli arkadaşlardan destek / görüş almak isterim. Aslında ne yapılacağı ortada ama bir karabasan gibi hayatımıza çöktü bu settlement visa. En büyük korkum şuan..

Eşim, İngiliz. Mart 2011'den beri birlikteyiz. Mayıs 2012'de de evlendik. Bu arada ikimiz de çalışıyor olduğumuz için çok zor bir ilişki oldu, sık sık git gel yaparak birbirimizi gördük. Ben daha sık gidip geldim, medya sektöründe uzun yıllardır çalıştığım için ilk turistik vizemi alırken sıkıntı yaşamadım. Sonra devam eden 2 yıl içinde bir defa daha turistik vize ve arkasından 2 tane de family visitor ile buraya gidip geldim. Evlilik sonrası da çalışmaya devam ettiğim için, burada hep 4 gün ile 20 gun arası kaldım.

Ancak bu son gelişimde hamileliğim dolayısıyla, yaklaşık olarak 170 gün kadar kalıyorum. 180 gün kalış hakkım var. 20 ocakta geldim, 17 temmuz'da vizem bitiyor ve temmuzun ilk haftası, vizem dolmadan dönmüş olacağım inşlh. Haziran'ın ilk haftası burada, ingiltere'de doğacak bebeğim ile beraber dönüyor olacağız, eşimi ardımızda bırakarak.

İnanın yazarken bile ağlıyorum, hamileliğimde bu streslerle başa çıkmak o kadar zor ki... Döndüğümde, yaklaşık bir ay türkiye'de kalıp, yeniden family visitor'a başvurup, tekrar buraya gelicektim. Ancak Fatma hanımdan öğrendiğime göre bu mümkün değilmiş, yani 1 yıl içinde ingilterede visitor olarak en fazla 6 ay kalınabiliyormuş.
Bu durumda yapmamız gereken tek şey yerleşim vizesine başvurmak.
eee neden bu kadar üzgünsün, diyebilirsiniz.. Herşeyden önemlisi, bu zamana kadar birbirimizden 2 - 3 ay ayrı kalamayacağımız için salak gibi başvurmadık yerleşim vizesine ve bu büyük stresle hamilelik halimde uğraşıcak olmak beni inanılmaz geriyor. Öyle şeyler okuyorum ki.. Mesela Esen hanımın başvurusu bana eksiksiz gibi geldi, sizler red alacağını yazmıssınız. korkum ikiye katlandı, neler kadar çok bilmediğim şey olduğunu anladım. Ve şu an büyük bir endişe içindeyim.

Temmuz ayında, Türkiye'ye döndüğümde bu başvuruyu yapıyor olacağız. Ancak bizim bazı özel problemlerimiz var. Bunlara buraya yazmak ne kadar doğru bilmiyorum, umarım bir sıkıntı olmaz. Ancak eşimin vergi ödemelerinde aksaklıkları var. Self employed ve kazancı da 18600'un altında. Burada ben de online bir iş yaparak para kazanıyorum ve aslında para sıkıntımız yok. Ama benim kazancımın bir önemi olmadığı, sadece eşimin kazancına bakılacağı için, şu an kara kara düşünüyorum red mi yicez diye..

Benim algılayamadığım, bir insan bu bedelin altında kazanıyorsa, eşinden ve çocuğundan ayrı kalmak zorunda mı ? bu nasıl bir adalet?
Aşkımız, ilişkimiz herşeyimiz bu kadar gerçekken, biraraya gelmemizi nasıl engelleyebiliyorlar aklım almıyor...

Duygusallığı bir yana bırakırsak, bütün belgeleri topladığımızı, herşeyi eksiksiz yaptığımızı varsayalım.. Eşimin tax belgeleri ve 18 bin sınırının altında olması, direkt red yiyeceğim anlamına mı geliyor ? Ne yapmalıyız yani gerçekten anlayamıyorum, İngiltere'de iş bulmanın ne kadar zor olduğu ortada. Bundan daha yüksek rakamlı bir iş bulması imkansız şuan. Ayrılalım mı ? Bunu mu istiyor İngiliz hükümeti ?

Buarada, allahtan bir mani cıkmaz cocugumuz saglıklı bir sekılde dunyaya gelirse, buranın vatandası olacak, turkıyeye donmeden hemen pasaport basvurularını yapıyor olucaz. Ama anladığım kadarıyla, arada bir cocugun, hatta kendi ulkelerinin vatandası bır cocugun olması da pek işe yaramayacak.

Durumum kısaca böyle.. Nolursunuz kimse kusura bakmasın ama gerçekten bilgisi olan arkadaşların yardımlarını istiyorum. bugün 3 - 4 farklı kişiyle konuştum ve her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Ve bu insanı o kadar çok yoruyor, üzüyor ki.. Bir telefonu umutla kapatıp, diğer telefonu ağlayarak kapatmaktan o kadar yoruldum ki...
Bilgisi olan arkadaşların desteklerini bekliyorum..
umarım yanlış bir şey söyleyerek kimseyi rahatsız etmiyorumdur, zira tek derdim artık gerçek nedir onu öğrenmek.

ukba sitesindeki milyonlarca sayfanın arasında saatler geçirdim bu kadar zaman içinde. ama bu forum herşeyden daha çok bir umut ışığı gibi görünüyor şuan.

şimdiden çok çok teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2013 17:46 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 102
Vize Türü:
mollie aramiza hosgeldin oncelikle.. gelir konusunda oldukca katilar gelirin 18600 un uzerinde olmasi gerekiyor. en az 6 aylik payslip vermek gerekiyor ve P60 belgesi de olmazsa olmazlar arasinda.. esen isimli kisi de sirf bu sebepten ret alacak. 1. sebebi 1 aylik payslip vermeleri 2. sebebi P60 belgesinin olmamasi. Eger gelir istenilen rakamin altindaysa aradaki farki kapatacak belli bir meblag olmasi gerekiyor banka hesabinda -en az 6 aylik olmasi gerekiyor- bunlari saglamayadiktan sonra ne yazik ki geriye baska bir secenek kalmiyor.. bu konulari daha once bir cok kez tartistik.. farkli topiclerde gorebilirsin. eger temel sartlar saglanamiyorsa vizede ne yazik ki sonuc ret oluyor. ozellikle gelir konusunda mahkemeye itiraz etme hakki olmuyor. cocuk da olunca fiyat artiyor sanirim tam rakami bilmiyorum ama arkadaslarim yardimci olacaklardir. kesinlikle vize basvurusunu bireysel degil acentalarla ya da uzman avukatlarla yapmanizi oneriyoruz. onun disinda akliniza takilan her seyi bize danisabilirsiniz

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 470  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: