Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Oca 2020 15:31

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Spouse Visa'sinda iken bosanmak
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2019 21:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhabalar. Spouse visasinda bosanildigi takdirinde ingilterede nasil kalinir. Daha once bilen duyan,basina gelen var mi acana..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2019 09:26 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: EU Pre-Settled
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
hicranuk yazdı:
Merhabalar. Spouse visasinda bosanildigi takdirinde ingilterede nasil kalinir. Daha once bilen duyan,basina gelen var mi acana..

Bana kizmayin ama bastan soyleyeyim, benim konumun disinda olmasina ragmen sadece bayan olmaniz degil, destek talebinizi aktarma sekliniz ve olaya bakisiniz beni bu yorumu yazmaya itti (birde sanki esim konusuyor gibi hissettim, cunku konulara aynen boyle bakar :shock: ). Sizi tenzih ederim, ancak zaten buradaki TC vatandaslarinin basina ne geldiyse, boyle onemli konularda bile baska birisinin tecrubesinden aktarilan kulaktan duyma bilgiler ve o bilginin kisiye cok degerli olan zaman ve para kaybettirmesindendir.

Neyse, ne kadar suredir buradasiniz, cocuk var mi vs. paylasmadiginizdan genel olarak;

* Oncelikle buradan: https://www.gov.uk/visas-when-you-separate-or-divorce olayin kanuni boyutunu ve neler yapabileceginizi gozden gecirin derim (ingilizceniz yeterli degil ise, iyi derecede ingilizce bilen bir kisiden yardim alin lutfen).
* Ayrilma gerceklestiginde her iki tarafta bunu Home office e en kisa surede bildirmelidir. Eger bunu yapmazsaniz veya cok gec bildirirseniz diger UK da kalma secenekleriniz azalir.
* Egr ILR kalici oturumunuz yok ise diger vize seneceklerine gecebilme ihtimaliniz var, ornegin;

1- 5 yili tamamladiysaniz ve ILR almadiysaniz buna kendiniz basurabilirsiniz.
2- Work visa lardan birisine (muhtemelen Tier2 ye) gecmeye calisabilirsiniz, ama bu firma sponsorlugu gerektirir.
3- Study visa almaya calisabilirsiniz, bu da bir okuldan sartsiz bir egitim teklifi almaniz anlamina geliyor.
4- Eger cocuk var ise, family visa ya bakmakla yukumluluk (tam veya kismi) sebebiyle basvurabilirsiniz.
5- Umarim boyle birsey yoktur ancak, es tarafindan domestic violence/abuse kanitlanirsa UK daki kalma surenize bakilmaksizin ILR ye basvurabilirsiniz.

Butun bunlar ve baska diger secenekler ile ilgili kesinlikle uzman bir avukat tan randevu ile destek almanizi oneririm. Ornegin Turk kokenli olan;

Semira hanimdan https://www.ashtonrosslaw.com/gocmenlik ... basvurusu/ (kendisinin asil uzmanligi Ankara antlasmasidir) , bende kendisinin bilgilerinden faydalanmistim daha onceleri.

Avukat Ibrahim Aytac bir secenek olabilir, https://www.sk-solicitors.com/meet-your-solicitors

Nusra Sahin ne yapmaniz gerektigi konusunda sizi yonlendirebilir, https://immigrationconnection.co.uk/

Destek almayi planladiginiz avukat i onceden lutfen arastirin, ayrica tabiki Ingiliz avukat ta olabilir. Ama dedigim gibi yetkin birisinden destek alin, cunku karsiliginda elde etmeye calistiginiz sey maddi goturusunden cok daha degerli ve onemli.

Bu arada bu paylastiklarima tepki gostermek (yada kufretmek) isterseniz caniniz sagolsun ;) umarim az da olsa bir faydamiz dokunmustur.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2019 12:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
teşekkür ederim yanıtınız için. ingilizcem çok iyi değil o yüzden belirttiğiniz avukatlardan birine danışacağım. çok sağolun

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2019 12:21 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Kalabilirsiniz. Cocugunuz varsa onun uzerinden alabilirsin. Cocugunuz yoksa domestic abuse. Eger size kotu davraniyorsa siddet goruyorsaniz vizeni uzatabilirsin. Eger cocugunuz varsa ve vatandas ise daha basit alirsin. Saygilar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: