Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Tem 2019 05:16

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 293 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2019 12:54 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Başak
arkadaslar selam herkese,
benim de bir sorum olacak, nisan ayinda bende nasibse basvurumu yapcagim, kayinvalidem temmuz ayinda vefat etti ve vasiyetinde evini esime birakti, evin mortgage durumu yok,tamamen odenmisti. biz de yaklasik 1 ay evel bu eve tasindik ancak evi daha esim tamemen uzerine almadi. basvuru evraklarima vasiyet mektubunu ve evin deed evragini ekleyecegim baska eklemem gereken bisey varmidir sizin onereceginiz?
kira kontrati yada mortgage evragimiz olmadigina gore yanlis biseyler yapmak istemiyorum
simdiden tesekkur ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2019 11:50 
Kullanıcı avatarı
t&a yazdı:
Attn Lovelylife & Bskpnr

Daha onceden 2 yil 9 aylik vize veriyorlardi. 2 yil 6 ayi doldurmana 28 gun kala basvurabiliyordun ama simdi farkettim artik vizeleri 2 yil 7 aylik vermeye baslamişlar. Bu durumda 2 yil 6 ayi doldurmaniza 28 gun kala basvurabiliyorsunuz bu şekilde hesaplayarak ne zaman basvurabileceginizi bulabilirsiniz. Bu durumda lovelylife gorunene gore ocak da basurup basvuramayacaginizdan tam emin degilim lutfen vize veriliş tarihinize 30 ay ekleyip sonrada 28 gun cikararak basvurabileceginiz tarihi bulunuz...

Engel iletirim tebriklerini darisi hepinizin başına

Merhaba.
1. 30 ay ekleyip 28 gun cikarirsam basvuru formundaki "kac aydir ingilterede yasiyorsunuz" sorusuna ne cevap vermeliyim? Cunku FLRM basvurusu icin en az 30 aydir UK'de yasiyo olmak gerekiyor fakat ornegimize gore biz henuz 29 ay yasamis durumda oluyoruz.

2. Bu minimum 30 ay UK'de yasamis olma konusu ilk vizenin baslangic tarihinden itibaren midir yoksa UK'ye giris tarihinden itibaren midir?

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 00:46 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar, esimin onceki evliligine dair marriage and divorce certificate istedi avukat. Dogru mu bu? Bizde marriage tek var. Divorce yok.
Sizler eklediniz mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019 14:47 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 43
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Zararsız
Burcu: -
Arkadaslar merhaba vize icin divorce ve marriage certificate lazim mi??
Avukat istedi . Marriage var ama divorce yokmus bizde. Eger lazimsa kesin nerden alabiliriz? 29na vizem bitiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 21:44 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 669
Aldığı teşekkür: 590
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
senizzm genelde daha evvel evlendiniz mi şeklinde bir soru oluyor, boşanmaya dair belge talep etmek gerekir diye düşünüyorum, kanıtlamak amacıyla. Bizim e-devlet gibi onların da gov.uk sitesi üzerinden belki bilgi edinebilirsin arkadaşım. Bu konuda daha net bilgi sahibi olanlar paylaşımda bulunacaklardır.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2019 00:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 59
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü: aile birlesimi
Vize Statüsü: Ek Evrak İstendi
Ruh Hali: Güçlü
Burcu: Balık
Arkadaşlar herkese merhabalar. Uzun bi aradan sonra yine buradayım ve bu forum sayesinde nihayet dogru bilgilere ulaşabildim. Sistem degismis form sadece online olarak doldurulabiliyor ve belgelerin scan yapilmasi gerekiyor. Bende nisan ayinin ilk yada ikinci haftasi premium servisle başvuru yapma plani icindeyim. Formu doldurmaya basladim yavastan ancak orada turkiyedeki kimlik bilgilerimizi de soruyor. Ingilizcem de cok iyi degil anlamadığım yerlerde ceviri kullaniyorum. Bende devam etmedim formu doldurmaya. Nacizane sorum olacak formu dolduran arkadaslara formun içeriği yani tam olarak hangi bilgilerimiz isteniyor. Esim ve 2 oglum ingiliz vatandasi ve bende spouse vize ile buraya geldim. Ornegin forumun Applicant kismina ben kendi bilgilerimi mi koyacagim yoksa eşimin mi karar bile veremedim. Umarım sorumu komik bulmazsınız. Cevaplarinizi bekliyorum..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2019 09:21 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
EsraÖ kendi bilgilerinizi dolduracaksınız. Eşiniz ile ilgili işi, kazancı, vatandaşlığı vs gibi bilgileri de ayrıca soracak. Formu doldurmaya devam edin, formda değişiklik yapabiliyorsunuz tüm cevapları görüntüle dediğinizde eğer hata yaptıysanız. Evrakları tarama işlemini ücret karşılığı orada da yaptırabilirsiniz, ben evde kendim yükledim, tercih sizin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2019 12:52 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Cok tesekkur ederim Engel . Sanirim bende evde scan yaparım. Orada onun stresini yasamak istemiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2019 14:43 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
EsraÖ life in the uk ve b1 dil sertifikanı da tarayıp belgelerine ekliyorsun, başvuru yaptığında yine orijinal evraklarını yanında götürüyorsun (banka statements, payslips, p60, faturalar, ev ile ilgili evrak, evlilik belgeniz, pasaportlarınız, brp kartın). Olur da görüntü kalitesi iyi olmazsa orada tekrar tarama durumu söz konusu olabilir diye, zaten evraklarını sisteme yüklemeye başladığında sistem evrak büyüklüğü ile ilgili seni bilgilendirecek. Nüfus cüzdanınız olduğu, numarası, hangi ülkeden alındığı ve aldındığı tarihi şeklinde bir bölüm var pasaport bilgilerini girdikten sonra, sanırım ona dair bir şey belirtmişsin önceki mesajında. Takıldığın bir şey olursa, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2019 20:19 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ya gercekten cok cok teşekkürler. Tam olarak sorumun cevabı oldu. B1 sertifikami aldım life in the uk testi de bu perşembe insallah gecerim. Cok daha once basvuru yapmistim ama register olurken ufak bi yanlislik yapmisim düzelmiştim hemen orada ama yinede bu yuzden sinava almadilar beni. Cok berbat bi tecrube oldu benim icinde. O yüzden sinava girecek olan arkadaslar cok dikkatli olsunlar. Hem zaman hem para kaybim oldu boş yere ve cok iyi hazirlanmisken hayal kırıklığı yaşamıştım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 293 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: