Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 08 Ara 2019 10:06

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 357 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 16:45 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: -
Red mektubunu burda paylasmak isterdim ama ipad oldugu icin mi anlamadim resim nasıl yüklendigini bulamadim. Mektupda özetle konuya hakım olanlar bılır heralde standart olarak istedikleri evrakların bir listesini yapmıslar o listede istenen evrak mevcutsa sonuna "SUBMİTTED " yazmıslar olmadıgını söledikleri evrakların sonuda "NOT SUBMİTTED" yazmıslar. İşte bizde bu " NOT SUBMİTTED" olan evrak sayısı ıkı.
1. Statement of Account "SA300 or SA302" . NOT SUBMİTTED
2. Proof of registration with HMRC as self-employed if available. NOT SUBMİTTED
Not: Statement of Account "SA300 or SA302" bu evrak bana geri verdikleri dosyanın içinde cıktı suan elimde.

Bugun danısmanımız bu evrakları bize gösterdi biz koyduk dosyaya bu olay tamamen ingilterenin özellikle türkiyeye karsi yapmıs oldugu bir tutum ne yazıkkı en cok turk vatandasları bu ilgisizlik ve bıktırma politikasına maruz kalıyor artık bilemiyecem ama evlilige gercekten buyuk bir zarar verdiğini yasayarak öğreniyoruz adı evlılık olan bu kutsay birlesmeye engel olan bu insanlara gercekten bır ders verilmeli birlesip eylem yapalım bu adaletsizle. Neyse konuya dönelim bu olaydan sora eksık denılen evrakları ve aynı evrakların yenılerını bır dosya yapıp bu mahkeme öncesi degerlendırme yapan kurulusa gönderecegiz bizim danısman gönderdikten 3 hafda içinde bir cevap alırız ve buyuk bir ihtimalle yapılan bu hata görülür ve olay mahkemeye gitmeden istanbula bildirilir diyor. Bu sürec tahmını 3 ay içinde sonuclanırmıs bu sekilde olursa ama mahkemeye gidilirse mahkeme tarıhı mahkeme sonucu vs. Sanırım 1 yıl daha götürür.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 17:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Aslinda turkiyede protesto yapimasi lazim vermiceklerse kapatsinlar konsoloslugu millet vazgecsin bu sevdadan

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 18:05 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bunu yapmak için istatislik bilgileri lazım ilk önce turkiye ye uygulanan böle bir durum varsa bunu diger ülkelerle kıyaslamak için gercek bır delil olaması lazım bu nasıl elde edılır bılemıyoruz ve maruz kalınan bu olayı bız degıl bızım basımızdakılerin dusunmesı lazım ne yazıktırkı... Ama buyuk bir tepki olursa bu konuda insanlar tarafından ingiliz bunu görmemezlikten gelmez en azından bıraz daha özen gösterilir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 18:09 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ne olursa olsun bence organize Eden bir kurum olsa bence birazda olsa faydasi olur

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 18:10 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2152
Aldığı teşekkür: 1364
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Burcu: Oğlak
Kml yazdı:
Red mektubunu burda paylasmak isterdim ama ipad oldugu icin mi anlamadim resim nasıl yüklendigini bulamadim. Mektupda özetle konuya hakım olanlar bılır heralde standart olarak istedikleri evrakların bir listesini yapmıslar o listede istenen evrak mevcutsa sonuna "SUBMİTTED " yazmıslar olmadıgını söledikleri evrakların sonuda "NOT SUBMİTTED" yazmıslar. İşte bizde bu " NOT SUBMİTTED" olan evrak sayısı ıkı.
1. Statement of Account "SA300 or SA302" . NOT SUBMİTTED
2. Proof of registration with HMRC as self-employed if available. NOT SUBMİTTED
Not: Statement of Account "SA300 or SA302" bu evrak bana geri verdikleri dosyanın içinde cıktı suan elimde.

Bugun danısmanımız bu evrakları bize gösterdi biz koyduk dosyaya bu olay tamamen ingilterenin özellikle türkiyeye karsi yapmıs oldugu bir tutum ne yazıkkı en cok turk vatandasları bu ilgisizlik ve bıktırma politikasına maruz kalıyor artık bilemiyecem ama evlilige gercekten buyuk bir zarar verdiğini yasayarak öğreniyoruz adı evlılık olan bu kutsay birlesmeye engel olan bu insanlara gercekten bır ders verilmeli birlesip eylem yapalım bu adaletsizle. Neyse konuya dönelim bu olaydan sora eksık denılen evrakları ve aynı evrakların yenılerını bır dosya yapıp bu mahkeme öncesi degerlendırme yapan kurulusa gönderecegiz bizim danısman gönderdikten 3 hafda içinde bir cevap alırız ve buyuk bir ihtimalle yapılan bu hata görülür ve olay mahkemeye gitmeden istanbula bildirilir diyor. Bu sürec tahmını 3 ay içinde sonuclanırmıs bu sekilde olursa ama mahkemeye gidilirse mahkeme tarıhı mahkeme sonucu vs. Sanırım 1 yıl daha götürür.

yerinde olsam bu evrakları masaya koyarım yanına da ret mektubunu koyarım. mektubun üzerinde olmadığını iddia ettikleri belgelerin üstünü fosforlu kalemle çizerim ve fotoğrafını çekip twitter dan istanbul ve ankara baş konsoloslarına gönderirim. Kesinlikle cevap alırsın ve hatta email ile de onlara iletirim. Çok kısa sürede çözerler umuyorum. Dediklerimi yapmanı şiddetle tavsiye ederim...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2014 14:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 43
Vize Türü:
Ruh Hali: Zararsız
bevedik yazdı:
arkadaslar bugun dönüş alan var mı vize sonucunuz hazır denılıyor ama sisteme giremiyoruz.

Off cnm sn hala alamadn mi :(( cok uzuldum Allah onlarn belasni mi versin diyeyim ne diyeyim bilmiyorm. Geldikte cok mu mutlyz sanki. Ilk lafim" bu muydu , bu soguk sehir icin mi bunca eziyet "dedim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2019 18:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba, yeni vergi yasasi yururluge gireceginden benim de Umbrella sirketleri ile calismam gerekecek buyuk ihtimalle zira tek bir sirkete calisabiliyorum ayni anda.Umbrella sirketi ile Ankara anlasmasi kapsaminda contractor olarak mi calistiniz?Vize sure uzatimina veya suresizi alma konusunda sikinti yasadiniz mi?Sikinti yasanabiliyor mu bilgi verebilirmisiniz?

Tesekkurler ve iyi calismalar,

cindysherman yazdı:
hayir, ben contractor olarak calisiyorum ama umbrella company ile calisiyorum yani her hafta hesabima yatan para tax ve paye kesildikten sonra pay slip'imde gorunen miktar. Yani bir diger degisle sene sonunda tax return olayina girmiyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 357 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: