Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 08:12

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1295 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2020 19:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
tarcin yazdı:
happy çok teşekkürler. Vizem 33 aylık olduğu için 30 ay doldu ancak bir yanlışlık yapmamak adına son 28 günde başvurmayı düşünüyorum hatta bazıları 26. gün yapın sağlam olsun demişler. Randevuyla ilgili de eğer bir bilgi alırsanız benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Aylarca randevu bulamazsak nasıl olacak hiç bilemiyorum çok endişe verici. Seyahat etmemiz gerekirse ülkeden çıkmak mümkün olmayacak.

Ben mail attim, sordum. 10 gun icinde cevap verilecekmis bakalim. 7 Eylulde hala cevap yoksa aricam. haber veririm. Sanirim her basvuru icin bir ay sonra aciliyor randevular.

10 Ocak vize alındı

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2020 20:34 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
happy yazdı:
tarcin yazdı:
happy çok teşekkürler. Vizem 33 aylık olduğu için 30 ay doldu ancak bir yanlışlık yapmamak adına son 28 günde başvurmayı düşünüyorum hatta bazıları 26. gün yapın sağlam olsun demişler. Randevuyla ilgili de eğer bir bilgi alırsanız benimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Aylarca randevu bulamazsak nasıl olacak hiç bilemiyorum çok endişe verici. Seyahat etmemiz gerekirse ülkeden çıkmak mümkün olmayacak.

Ben mail attim, sordum. 10 gun icinde cevap verilecekmis bakalim. 7 Eylulde hala cevap yoksa aricam. haber veririm. Sanirim her basvuru icin bir ay sonra aciliyor randevular.

Ay bazinda sirasiyla randevularin acilacagi soyleniyor. Buyuk ihtimalle randevuya gitmeden bircok basvuru isleme konulup sonuclanacak. Bunu yapabilmek icin Biometrisi gecerli olanlardan uygulama yoluyla alinacagina dair Home Office basvuru sahiplerine mail atiyor. Bir arkadasima 14 gun icinde uygulamanin yollanacagini soyleyen bir mail geldi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2020 20:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Paysliplerini imzasiz teslim eden varmidir? Acikcasi ben imza sart degil diye dusunuyorum ama imza zorunlu diyenlerde cikiyor. Uygulama da tecrube eden varmidir?
Banka ekstreleri icinde herkes kagit kopyasi olmali diyor. Bu konuda da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2020 09:44 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü: Settlement visa
Burcu: -
fattijk yazdı:
Paysliplerini imzasiz teslim eden varmidir? Acikcasi ben imza sart degil diye dusunuyorum ama imza zorunlu diyenlerde cikiyor. Uygulama da tecrube eden varmidir?
Banka ekstreleri icinde herkes kagit kopyasi olmali diyor. Bu konuda da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Merhaba,

Benim calistigim yer e-bordro sistemine gecti. Bu yuzden bordrolarin yarisini orjinal, kalan yarisini ise bilgisayar ciktisi olarak vermistim. Extra imzalatmadim. (Sonucta imzali calisma belgesi veriyoruz, ustunde maas falan yaziyor diye dusundum)

Bank statement ise Barclays icinde bankamatik gibi bir makine var. Bildigin bilgisayar ama bankamatik gibi kartla giris yapiliyor ve A4 cikti veriyor - imzali ve kaseli("certified copy" yaziyor) ama sonucta bilgisayar ciktisi. Islak imzali degildi.

Uzatmayi bu belgelerle aldim.

Iyi sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2020 18:20 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Emre26 tesekkur ederim. Uzatmani almissin hayirli olsun.

Birsey merak ediyorum. Benim BRP surem yeni bitti. Yeni BRP gelene kadar aradaki zamani suresi bitmis bir BRP ile gecirecegim. Bildigim kadariyla bu sure 60 aylik sureye dahil olmuyor.
Covid doneminde bunun degistigine dair birseyler duydum. Bir arkadasim, yeni BRP eski BRP'nin tarihini takip ediyor gibi birsey soyledi. Eger takip ediyorssa 60 aylik surece otomatik olarak dahil oluyor diye dusunuyorum. Sen uzatmani ne zaman aldin bilmiyorum ama sende durum nasildi? Yeni BRP tarihi eskisini takip ediyormuydu.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2020 16:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü: Settlement visa
Ben uzatmayi gecen sene aldim. BRP tarihi birbirini takip etmiyordu. Yeni BRP tarihi baslangici kararin verildigi gundu. Yani eski BRP tarihi gecerliyken ustune yeni tarih basladi. Su an Covid doneminde nasil bilmiyorum. (http://www.ingiltereforumu.com/viewtopi ... &start=270 sayfalarda bu konuyu baya konusmustuk. Hizlica bi goz gezdir istersen)

Ek bilgi olarak, gecenlerde ayni bu konuyu AA'li arkadaslarla konustuk. Onlarin yenileme vizesi basvuru veya karar tarihinden bagimsiz olarak birbirini takip ediyor. Yani bizim vize yenileme ile AA vize yenilemenin tarih sistemi farkli. Ama dedigim gibi Covid doneminde bizim yenilemelerin tarihi konusunda bir degisiklik var mi bilmiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2020 14:58 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: Settlement
Burcu: Yengeç
fattijk yazdı:

Merhaba,
Ben ilk vizemi aldigimda
Esimin pay sliplerini bilgisayardan cikti olarak almistim
Banka hesap takiplerini de bilgisayardan cikti olarak almistim. Hic birinde islak imza yoktu.
Bir sorun olmamisti.
Iyi sanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2020 19:53 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

FLR-M basvurusu ile alakali birkac sey paylasmak istiyorum.

- COVID-19 nedeniyle hala rezervasyon almak imkansiz. Evraklarinizi Sopra Steria da yukleyip onayladiktan sonra gelen maille birlikte IDV isimli bir uygulama uzerinden fotograf ve seyahat belgesi yuklemesi yapiyorsunuz. Yuklemeden sonra tekrar onaylama yapiyorsunuz ve basvurunuzun inceleme sureci basliyor. (Kismet kac ay surerse artik). Ilk vizede biometrisi alinanlar ve uzatmasi basvurusunu 11/09/2020 den once yapanlar IDV uzerinden islemlerini tamamlayabiliyor. Acikcasi sitede boyle yaziyor ama ben 11/09/2020 den sonra tamamlamama ragmen yine IDV uzerinden basvurumu bitirdim.

- IHS ile alakali onemli bir nokta var. Ilgili bolume geldiginizde IHS reference numaraniz varmi diye soruyor. Evet secip ilk basvurudaki IHS si yazarsaniz sizi odeme sayfasina yonlendirmiyor cunku eski numaranizi yeni numaraniz saniyor. Ben bu hataya dustum siz dusmeyin. Hayir secip odemenizi yapin. IHS reference numarasi otomatik olarak ilgili kutucuga gelecek. Ben durumu duzeltmek adina bir yazi ile aciklama yaptim. Ilgili odeme maillerini ekledim. Umarim degerlendirme surecimi uzatmaz.

- Evrak yuklemek silmek cok basit ancak bolumleme konusunda bazi kafa karisikliklari olabiliyor. Sistem size sabit basliklar veriyor ve o basliklarin altina evrak yukluyorsunuz. Bazen bir evrak birden fazla basliga uygun olabiliyor. Acikcasi boyle durumlarda ben iki yere de ayni evraki ekledim. Bolumlendirmeyi de o an hangisi mantikli geldiyse ona gore yaptim.

- Evraklarinizi toparlamaya erken baslamanizda fayda var. Addres ispati evraklari en cok ugrastiran evraklar oluyor. Basvuru aninda belli bir matematik ile anlatiyorlar. Kafa karistiran aciklamalar var ama ne kadar fazla ortak (joint) evrakiniz varsa o kadar iyi. Tek bir yerden olan evraklari birlestirip tek pdf te yukledim. 6mb ye kadar yukleme kabul ediyor. Siyah beyaz olmasini oneriyor. Ben hepsini renkli 150dpi yaptim 6mb yi cok az gecen dosya oldu onlari da sonradan kuculttum.

- Denemedim ama sistem onayalama isleminden sonra yeni dosya yuklemenize izin veriyor gibi gorunuyor.

- Sisteme her giris yaptiginizda mail gelmesi biraz kotu ama guvenlik acisindan iyi tabi.

Umarim cok beklemeden herkes yenilemesini yapabilir.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2020 13:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 3
Burcu: Yengeç
fattijk cok tesekkur ederim, kendi adima
Cok yararli bir paylasim olmus.
Umarim yakin zamanda, guzel haberlerinizi de paylasirsiniz
Selamlar,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2020 10:54 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
fattijk çok teşekkürler çok faydalı oldu.

Bende 1 kasım itibariyle başvuru yapacağım. Hakkımızda hayırlısı

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1295 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 126, 127, 128, 129, 130  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: