İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Eyl 2019 06:51

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1223 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 123  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 08:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
GenHope yazdı:
cunyor yazdı:
merhaba Arkadaslar

Her vizeye bas vurdugumda ingiltere formuna bakmadan yardim almadam islerrimi yapamiyorum aliskanlik oldu. Dun esim icin 2.5 yil uzatma vizesine basvurdul. isleri okadar kolaylastirmislarki saskinim. tabi parasini aliyorlar catir catir.
Yeni sistemde super prioty servisini kullandik. toplamda 1000 ihs 1066 vize basvurusu 610 priority service
100 ukvcas bioking fee odesim.

ukvcas merkezine gittigimizde kapida kontrolden sonra biometric fito icin esimi aldilar herseyi kendin yapiosun. Daha sonra bir bayan ukvcas sitesine upload ettigimis document lara bakiyor ve toplamda 20 dakikada eve donus yolundaydik. benim siteye upload ettigim evraklara bakmadilar sebebini bilmiyorum. kontrolu yapana bayan hersey tamam gidebilirsiniz dedi gittik.

Ertesi sabah yani bugun vize onaylandi mailini aldik. umarim herkezin boyle kolay gecer.

verdigim evraklari yazayim lasim olur.

esimin benim bebegimizin pasaportu
benim naturalisation ve bebegimizin birth certificati
esimin biometric carti
adress icin faturalar ben ve esim adina ortak omolmadigi icin bolca ikimiz adina ne varsa koydum
benim payslip ve banka dokumlerim 6 aylik
is kontratim ve is yerinden mektup

t&a ve yigitcc ye tesekkurlerimi sunuyorum

Merhaba, hayirli olsun..
Birkac sorum olacak, cevaplarsaniz sevinirim.. gov.uk'den bavurunuzu, vize bitiminizden kac gun once yaptiniz? Ortak dokuman olarak council taxi vermediniz mi? Basvuruyu hangi merkezden yaptiniz, randevu gunu secilebiliniyor mu (hafta sonu, saat,vs.)? nhs ucreti neden 1000, 500 degil miydi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 08:57 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
GenHope yazdı:
cunyor yazdı:
merhaba Arkadaslar

Her vizeye bas vurdugumda ingiltere formuna bakmadan yardim almadam islerrimi yapamiyorum aliskanlik oldu. Dun esim icin 2.5 yil uzatma vizesine basvurdul. isleri okadar kolaylastirmislarki saskinim. tabi parasini aliyorlar catir catir.
Yeni sistemde super prioty servisini kullandik. toplamda 1000 ihs 1066 vize basvurusu 610 priority service
100 ukvcas bioking fee odesim.

ukvcas merkezine gittigimizde kapida kontrolden sonra biometric fito icin esimi aldilar herseyi kendin yapiosun. Daha sonra bir bayan ukvcas sitesine upload ettigimis document lara bakiyor ve toplamda 20 dakikada eve donus yolundaydik. benim siteye upload ettigim evraklara bakmadilar sebebini bilmiyorum. kontrolu yapana bayan hersey tamam gidebilirsiniz dedi gittik.

Ertesi sabah yani bugun vize onaylandi mailini aldik. umarim herkezin boyle kolay gecer.

verdigim evraklari yazayim lasim olur.

esimin benim bebegimizin pasaportu
benim naturalisation ve bebegimizin birth certificati
esimin biometric carti
adress icin faturalar ben ve esim adina ortak omolmadigi icin bolca ikimiz adina ne varsa koydum
benim payslip ve banka dokumlerim 6 aylik
is kontratim ve is yerinden mektup

t&a ve yigitcc ye tesekkurlerimi sunuyorum

Merhaba, hayirli olsun..
Birkac sorum olacak, cevaplarsaniz sevinirim.. gov.uk'den bavurunuzu, vize bitiminizden kac gun once yaptiniz? Ortak dokuman olarak council taxi vermediniz mi? Basvuruyu hangi merkezden yaptiniz, randevu gunu secilebiliniyor mu (hafta sonu, saat,vs.)? nhs ucreti neden 1000, 500 degil miydi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 09:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
maj yazarken alinti yapamadim burdan yazayim croydendan basvuru yaptik evraklarin hepsinin orjinali yanimizdaydi ama bakmadilar bu sizinkilere bakmiyacaklar anlamina gelmesin baka bilirler .
ucretsiz randevu bulamadim evime yakin butun randevu merkezlerine baktim yok tu ve croydendada iki hafta sonrasina gun buldum.

council tax gerekli evraklar icinde olsugu icin mecburi koydum vebtek ortak evragim oydu.
ve son olarak nhs odemesine zam gelmis eskiden sene basi 200 pound idi simdi 400 pound olmus. toplamda 1000 odedim ki zaten otomatik formu doldururken odeme kismi kendi cikiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 13:27 
Kullanıcı avatarı
cunyor yazdı:
maj yazarken alinti yapamadim burdan yazayim croydendan basvuru yaptik evraklarin hepsinin orjinali yanimizdaydi ama bakmadilar bu sizinkilere bakmiyacaklar anlamina gelmesin baka bilirler .
ucretsiz randevu bulamadim evime yakin butun randevu merkezlerine baktim yok tu ve croydendada iki hafta sonrasina gun buldum.

council tax gerekli evraklar icinde olsugu icin mecburi koydum vebtek ortak evragim oydu.
ve son olarak nhs odemesine zam gelmis eskiden sene basi 200 pound idi simdi 400 pound olmus. toplamda 1000 odedim ki zaten otomatik formu doldururken odeme kismi kendi cikiyor.

Cevabin icin tesekkurler. Online basvuru yaparken posta yoluyla basvurmak icinde mi randevu aliyorsun? Butun belgeleri scan edip sisteme mi yukluyorsun? Gercekten anlamadim :( Sisteme girip herseyi doldurdum odeme kismindayim fakat 28 gunun icine girmedigimiz icin odeyemiyorum ve odedikten sonra karsima ne cikicak bilmiyorum.

Ve son olarak basvuruya esin ile beraber mi gitmek zorundasin?

Cok sagol!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 13:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: Leave to Remain
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
cunyor yazdı:

Cevabin icin tesekkur ederim. Ben posta yoluyla basvurucam onun icinde mi randevu almam gerekiyor ? Sistemden girip bakicam ama odemeyi yapmadan sonraki asamayi goremiyorum daha henuz 28 gunun icine girmedigim icinde odeme yapmak istemiyorum. Online basvururken evraklari scan edip yuklememiz mi gerekiyor? Hic bir sey anlamadim. Lutfen yardimci olur musun?

Son olarak randevuya esin ile beraber mi gitmek zorundasin?

Eski sistemde su sekildeydi:
1-Online basvuru ve evrak gonderimi posta ile
2-1 hafta sonra biometric mektubu geliyordu post office gidip veriorduk ve cevabin gelmesini bekliorduk. Suan cok karisik yapmislar anlamadim system yeni oldugu icin eski yazilardada bir sey bulamadim

Sag ol!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 20:27 
Kullanıcı avatarı
cunyor yazdı:

Tesekkurler..
Bu NHS'i hic anlayamiyorum, zaten calisirken maastan kesiyorlar, cift odeme yapiyoruz, bir de zam yapmislar..! Bu konuda bilgisi olan var mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2019 21:18 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: Aile Birleşimi
cunyor yazdı:

Tesekkurler..
Bu NHS ucretini anlayamiyorum, zaten maasimizdan her ay kesiliyor bir de ayrica hem de 1000 pound..! Bu konuda bilgisi olan var mi, calisinca geri iade alabiliyor muyuz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2019 14:04 
Kullanıcı avatarı
Elbis yazdı:
Butun evraklari siteye yukluyorsun , araci firmaya gidip pasaport parmak izi ve foto cekiyorlar gayet kolay , ama biraz yogun oluyor ben 1.5 saat bekledim merkezde . £35 kontrol parasi odersen sen gitmeden evraklarini kontrol ediyorlar eksik veya hatali olupolmadigini . Merak ettigin bise varsa sorabilirsin bildigim kadarayla cevaplarim

Elbis bir sorum olucakti biometric enrollment icin gittigin merkeze esininde gelmesi sart mi? Online hic bir yerde bahsetmemis sadece orijinal belgeleri getirmeniz lazim demis baska bir sey dememis. Bilgin var mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2019 08:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
GenHope yazdı:
cunyor yazdı:

Tesekkurler..
Bu NHS ucretini anlayamiyorum, zaten maasimizdan her ay kesiliyor bir de ayrica hem de 1000 pound..! Bu konuda bilgisi olan var mi, calisinca geri iade alabiliyor muyuz?

NHS odemesi ile soyle bir bilgim var. Isyerindeki HR officer ile sohbetim esnasinda ogrenmistim. Ingiltere'de bir isyerinde calisirken maasinizdan yapilan NHS kesintisi sizin emekliliginizde alacaginiz emekli maasi icin kesiliyor. Soyle de dusunebilrsiniz: Maaslardan yapilan NHS kesintisi su anki emeklilerin emekli maasi icin kullaniliyor. Yani saglik hizmeti icin calisanlardan herhangi bir kesinti yappilmiyor. Bu saglik hizmeti devletin vatandaslarina ucretsiz sundugu bir hak. Vatandas olmayan insanlar ise bu hakki elde etmek icin iste bu senelik 400 GBP olan odemeyi yapiyorlar.
Haklidir haksizdir demiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2019 23:08 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: Aile Birleşimi
umutuk yazdı:
GenHope yazdı:
cunyor yazdı:

Tesekkurler..

NHS odemesi ile soyle bir bilgim var. Isyerindeki HR officer ile sohbetim esnasinda ogrenmistim. Ingiltere'de bir isyerinde calisirken maasinizdan yapilan NHS kesintisi sizin emekliliginizde alacaginiz emekli maasi icin kesiliyor. Soyle de dusunebilrsiniz: Maaslardan yapilan NHS kesintisi su anki emeklilerin emekli maasi icin kullaniliyor. Yani saglik hizmeti icin calisanlardan herhangi bir kesinti yappilmiyor. Bu saglik hizmeti devletin vatandaslarina ucretsiz sundugu bir hak. Vatandas olmayan insanlar ise bu hakki elde etmek icin iste bu senelik 400 GBP olan odemeyi yapiyorlar.
Haklidir haksizdir demiyorum.

Bu sekildeyse evet cift odeme sebebi belli, tesekkurler bilgilendirme icin..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1223 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 123  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: