Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 16 Oca 2021 23:09

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 355 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2021 21:50 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
csenol yazdı:
Herkesin yeni yilini kutluyorum arkadaslar.

Benim Ingiliz vatandasligim var, esim 5 yili askin bir zamandir Londrada burda benle yasiyor Spouse Visa ile. Simdi 5 yil doldugu icin kendisi Indefinite Leave to Remain/Sinirsiz oturuma basvurabilir. Ama bunun icin Life in the UK ve B1 Ingilizce sinavlarini gecmesi gerekiyor. Su anda cok hazir olmayabilir.

O yuzden Indefinite Leave to Remain/Sinirsiz oturuma basvurmak yerine, Spouse Vizesini bir kez daha uzatabilir mi? Yoksa 5 yil gectiken sonra illa ki Leave to Remain/Sinirsiz oturuma basvurma zorunlulugu mu var acaba?

Cok tesekkurler, herkese saglikli yillar dilerim.

Burada yazdigina gore uzatma ihtimali var.
https://www.gov.uk/english-language
ama gecerli bir sebebi olmasi lazim, sonucta 5 yil bu iki sinavi gecebilmek icin yeterince uzun bir sure. Bence, ikinci uzatmada A2 sinavini gecen biri biraz calisarak B1 sinavini da gecebilir pek farkli sinavlar degil. Life in the UK testi son derece basit bir test pek cok kisi buradaki (1-16)test sorularini calisarak gectigini soyluyor.
https://lifeintheuktestweb.co.uk/britis ... ip-test-3/
Sonuc itibariyle ikinci uzatma+NHS ucreti neredeyse ILR ile ayni bence sansini denesin buyuk ihtimal gecer.
Bol Sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2021 12:09 
Kullanıcı avatarı
Cok tesekkur ederim Erdem. Bahsettigin link'e ben de bakmistim, sanki bir daha uzatma olabilir gibi yaziyor ama hic detay yok orda. Direk Home Office'i arayip bilgi almaya calisicam bir de. Bir de sunu soracaktim. Esimin vizesi 6 Nisanda bitiyor. Diyelik sinavlari gecemedi. O zaman hemen Turkiyeye donmesi mi gerekecek?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2021 10:58 
Kullanıcı avatarı
Cok tesekkurler Erdem

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2021 10:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: Spouse Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Koç
Selam arkadaşlar
Geçen ctesi girdiğim B1 sınav sonucum geldi ve geçtim sınavı ..inanın zor değil.
Bol şanslar hepimize .

Eklentiler:
922F3BC5-D5B9-4A04-8298-768FAD9D7518.jpeg
922F3BC5-D5B9-4A04-8298-768FAD9D7518.jpeg [ 373.79 KiB | 81 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2021 16:29 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Misafir yazdı:
Cok tesekkur ederim Erdem. Bahsettigin link'e ben de bakmistim, sanki bir daha uzatma olabilir gibi yaziyor ama hic detay yok orda. Direk Home Office'i arayip bilgi almaya calisicam bir de. Bir de sunu soracaktim. Esimin vizesi 6 Nisanda bitiyor. Diyelik sinavlari gecemedi. O zaman hemen Turkiyeye donmesi mi gerekecek?

5 yil ingiltere'de yasal olarak yasayan bir insani geri gondermeleri pek de soz konusu degil. Sizin yapabileceginiz iki sey var ya yeniden FLR-M'e basvurup nedenlerinizi aciklayacaksiniz neden ILR'e basvurmadiginizi filan ya da direkt ILR'e basvuracaksiniz ve sizi reddetmek yerine (sinavlardan dolayi)30 aylik uzatma verecekler. Ama baska sebeplerden dolayi reddederlerse hem paraniz yanar hem de zaman kaybi.
https://assets.publishing.service.gov.u ... 2.0ext.pdf

sayfa 31 sizin durumunuzu anlatiyor. Sayfa 32'de ise olurda 30 aylik uzatma alirsaniz, sinavlari gectiginiz andan itibaren(eger tek red sebebi buysa) 60 ay'i doldurdugunuz icin hemen ILR'e basvurabileceginiz yaziyor.
Bol Sanslar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 355 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: