Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Tem 2020 10:08

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1274 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2020 23:02 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü: UK vatandasi
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Lyla yazdı:
ege cok uzuldum. Esinize ve bebeginize cok gecmis olsun. Sizinle yakin zamanlarda basvurmustuk.
Bebeginiz tekrar hayirli olsun.
Saglikli gunler dilerim.

Tesekur ederim.lyla bebegimizin ingiliz pasaportunu aldik benden dolayi ingiliz vatandasi. Suanki kaybim 30 bin pound tun uzerinde isleri iptal etmek zorunda kaldim 7 aydir. 10 yiliga gecmek istemiyorum. NHS 100 bin pound tazminat teklif eti Kabul etmedim mahkemeye tasidim. Bekliyorum. Home office Ile kinuscam bakayim nedicekler. Sonucta hastanenin yaptigi hatadan dolayi calisamiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2020 22:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Arkadaslar merhaba,
Hazirandan beri ingilteredeyim esim ben gelmeden kisa bir sure once isden ayrildi ve universal creditten yardim almaya basladi. Yaklasik 7-8 aydir yardim aliyor isin garip tarfi universal credit bana da yardim edecegine dair mektup gonderdi ama vizemin uzerinde no public funds yaziyor. Arayip sorduk universal credite bir sorun olmadigini falan soylediler. Sorum su ki bu bana ileride FLR vizesi alirken sikinti cikaracak mi? tecrubesi olan arkadaslar lutfen yazabilirse sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2020 15:17 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Boğa
merhabalar,

bir sorum olacakti. council tax sadece bu yil icin koysak yeterli mi? nisan'dan beri oturdugumuz evin council taxini oduyoruz, onceki evinkini bulmam sart mi? sadece bu senenin koyup sorun yasamayan biri teyit ederse cok sevinirim.

tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2020 16:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Boğa
kimse cevap yazmadı, kendi sorumu kendim cevaplayayım bari de merak eden biri olursa cevabı olsun:

istenilen evraklar içinde önemle altını çizdikleri bir evral council tax. 2 senenin de getirmeme gerek vat mı diye sormustum, ben sahsen son 1 seneyı goturdum, ayrıca council web sitesinden su ana kadar yapılan ödemeler - kalan ödemeler seklindeki statement ı screenshot olarak ekledim. yeterli oldu, herhangi bir sorun cıkmadı cok sukur.

burakc yazdı:
merhabalar,

bir sorum olacakti. council tax sadece bu yil icin koysak yeterli mi? nisan'dan beri oturdugumuz evin council taxini oduyoruz, onceki evinkini bulmam sart mi? sadece bu senenin koyup sorun yasamayan biri teyit ederse cok sevinirim.

tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 May 2020 12:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba, ben Türkiye’den başvurup 2,5 senelik spouse yerleşim vizesi aldım - Leave to enter. Vizem 4 eylül 2020 de bitiyor. Ne zaman başvurmam gerekiyor tam olarak?
Bir de A2 dil sınavı için bakıyorum ama koronavirüs ten dolayı heryer kapalı görünüyor. Bu aralar vizeye başvuranlar nasıl dil sertifikası alacak? Birisi bana yardımcı olabilir mi kimse yorum yapmamış burda son birkaç aydır, vize durumunda bir fark mı oldu? Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2020 17:12 
Kullanıcı avatarı
Haziranin 18 vizemi uzatmak icin basvuru yaptik halla beklemedeyiz
Uzatma vizesini alan varmi ??????

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2020 18:01 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 17
Vize Türü:
Burcu: -
Selamlar,
Mesajinizi tam anlayamadim, hangi ayin 18'inde basvuru yapmistiniz?

Yeni yeni olusturmaya calistigimiz bir basvuru listesi var surada, henuz cok olgunlasmadi ama bu linkten basvuranlarin durumlarini takip edebilirsiniz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2020 14:15 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü: Spouse Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
LondonSSS yazdı:
Merhaba, ben Türkiye’den başvurup 2,5 senelik spouse yerleşim vizesi aldım - Leave to enter. Vizem 4 eylül 2020 de bitiyor. Ne zaman başvurmam gerekiyor tam olarak?
Bir de A2 dil sınavı için bakıyorum ama koronavirüs ten dolayı heryer kapalı görünüyor. Bu aralar vizeye başvuranlar nasıl dil sertifikası alacak? Birisi bana yardımcı olabilir mi kimse yorum yapmamış burda son birkaç aydır, vize durumunda bir fark mı oldu? Teşekkürler.

A2 dil sinavi icin gov.uk de yazan bilgi;

English language testing centres in the UK
Some English Testing Centres are resuming services. For more information on how you can book your English Language Test, contact either:
your test centre
Trinity College London
International English Language Testing System (IELTS)
LanguageCert website

Hala bazi merkezlerde testlerin devam ettigini soyluyor. isterseniz asagidaki link uzerinden bir inceleme yapabilirsiniz.

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... #inside-UK

Ulkeye ilk giris tarihinizden itibaren tam olarak 30 ayi doldurmus olmaniz gerekiyor. 30 ayi doldurduktan sonra 4 Eylul 2020 den once herhangi bir tarihte basvurabilirsiniz.

Diger yandan COVID-19 nedeniyle eger gelirinizde azalma oldu, isten cikarildiniz vb durumlar var ise 31 Mart 2020 den onceki 6 ayi baz alacaklarini belirtmisler. Ayrica furlough nedeniyle maasinizda azalma var ise onu tam maas almissiniz gibi Kabul edecekler. Yukaridaki link uzerinden bununla alakali kisma da bakabilirsiniz.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2020 19:01 
Kullanıcı avatarı
fattijk yazdı:
LondonSSS yazdı:

A2 dil sinavi icin gov.uk de yazan bilgi;

English language testing centres in the UK
Some English Testing Centres are resuming services. For more information on how you can book your English Language Test, contact either:
your test centre
Trinity College London
International English Language Testing System (IELTS)
LanguageCert website

Hala bazi merkezlerde testlerin devam ettigini soyluyor. isterseniz asagidaki link uzerinden bir inceleme yapabilirsiniz.

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... #inside-UK

Ulkeye ilk giris tarihinizden itibaren tam olarak 30 ayi doldurmus olmaniz gerekiyor. 30 ayi doldurduktan sonra 4 Eylul 2020 den once herhangi bir tarihte basvurabilirsiniz.

Diger yandan COVID-19 nedeniyle eger gelirinizde azalma oldu, isten cikarildiniz vb durumlar var ise 31 Mart 2020 den onceki 6 ayi baz alacaklarini belirtmisler. Ayrica furlough nedeniyle maasinizda azalma var ise onu tam maas almissiniz gibi Kabul edecekler. Yukaridaki link uzerinden bununla alakali kisma da bakabilirsiniz.

Bol sanslar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2020 20:24 
Kullanıcı avatarı
Merhaba, ben A2 testine girdim Trinity de ve sertifikam geldi A2.1 passed with distinction yazıyor. Neden A2 degil de A2.1 yazıyor bilen var mi acaba? Yanlış bir teste mi girdim diye endişelendim acikcasi. Teşekkürler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1274 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: