Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 May 2019 13:22

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4381 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 439  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 09:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Arkadaşlar merhaba öncelikle
Forum'u daha bugün gördüm internette araştırırken gerçekten faydalı bilgiler veriyorsunuz. O yüzden öncelikle emeği geçen arkadaşlara teşekkür etmek istedim.

Benim durumum biraz farklı. Eşimle 2013 yılında Türkiye'de tanıştık ve 2014 yılında evlendik. 2016 yılında çocuğumuz dünyaya geldi. bu süre zaafında eşim (2014'ten bu yana) hep benimle Türkiye'de yaşadı ve çalıştı. (Eşim ve Çocuğumuz hem İngiliz hem de Türk vatandaşı). Eş vizesine başvurarak İngiltere'ye taşınmaya karar verdik.

Bizim sorunumuz şu: Eşim burada benimle yaşadığı için vize şartlarından olan Financial requiremnts durumunu karşılayamıyor. (18.600 GBP) Fakat yaptığım araştırmalar neticesinde Kayınvalidemin bize sponsor olabileceğine ilişkin bilgiler aldım. kendisi yaklaşık 20 yıldır aynı firmada çalışıp aynı evde oturuyor.Ve 18600 den daha fazla maaş alıyor. Oturduğu ev de tek başına ve vize kurallarına uygun (bizim yaşamamız için).

Bu durumda siz kıymetli arkadaşlardan herhangi birisi böyle bir süreçten geçti mi acaba onu merak ediyorum ve eğer geçti ise nasıl sonuçlandı? yada böyle bir süreçten geçip vize alan tanıdıklarınız var mı?

Benim bir kaç arkadaşım önce turist vizesiyle gidip oradan başvuru yaptılar (hepsi çocuklu) eşler, çalışamıyordu (ya hamilelik durumundan yada küçük çocukları olduğu için) ve bu arkadaşlarım şuan vize aldılar ve çalışıyorlar. Kayınvalidelerini sponsor olarak gösterdiler.

Bu şekilde başvuru yapmanın çok riskli olduğu söyleniyor. red alma şansınız çok yüksekmiş.

Ben işimi şansa bırakmak istemiyorum ve bu durum ile alakalı bilgisi olna arkadşlardan desteklerini bekliyorum.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 11:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Öncelikle hoşgeldiniz evet herkes burada aşırı yardımsever ve çok güzel bilgiler içeren bir form. Kayınvalideniz finansal durumunu sizin eş ve çocuk durumunuza bağlı olarak gösterirse ve gerekli bütün evrakları verirse sorun olacağını sanmıyorum eşiniz zaten oranın vatandaşı çocuğunuzda ama kayınvalideniz size sponsor olacağı ve çocuk da olduğu için finansal konuda daha yüksek miktarda para göstermesi gerek çünkü o size sponsor olacak sanırım ama yinede bir danışmanla bu işi yapan danışman şirketinede sorun riske atmayın yani sonuçta bı hepimiz için geçerli. Eğer istedikleri evraklar tam ve düzgün verince sorun olmaz inşallah :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 12:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
dncyrekk yazdı:
Öncelikle hoşgeldiniz evet herkes burada aşırı yardımsever ve çok güzel bilgiler içeren bir form. Kayınvalideniz finansal durumunu sizin eş ve çocuk durumunuza bağlı olarak gösterirse ve gerekli bütün evrakları verirse sorun olacağını sanmıyorum eşiniz zaten oranın vatandaşı çocuğunuzda ama kayınvalideniz size sponsor olacağı ve çocuk da olduğu için finansal konuda daha yüksek miktarda para göstermesi gerek çünkü o size sponsor olacak sanırım ama yinede bir danışmanla bu işi yapan danışman şirketinede sorun riske atmayın yani sonuçta bı hepimiz için geçerli. Eğer istedikleri evraklar tam ve düzgün verince sorun olmaz inşallah :)

İnşallah çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 12:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
dncyrekk

Sizin süreç nasıl işliyor biraz bahsetseniz rica etsem? çünkü biliyorsunuz ki bu süreçte her türlü bilgi altın değerinde

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 14:33 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Kova
dncyrekk yazdı:
Yani azda değil bildiğin %100 e çıkmış iaka gibi ya. Peki ne zaman girer acaba yürürlüğe ben Nisan’da başvurmayı planlıyorum nisandan sonra mı acaba genelde nisanda yazmışlar acaba. Bu arada ben banka dökümlerimi vermicem çünkü eşim zaten kendininkileri göndercek bana mail atacak ingiltereden sorun olurmu acaba ?? Bazı evrakları bana tarayıp gönderecek maille çünkü suan ben burda o orda inşallah problem olmaz :( Başvuracaklara hepimize Allah yardım etsin inşallah emeklerimiz boşa gitmez

Ben şu an girdiğimde 1200 pound gösteriyor ödemeyi bence gayet şu an yürürlüjte bugün ödeyeceğim mecburen :((

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 14:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
volkan48 yazdı:
Arkadaşlar merhaba öncelikle
Forum'u daha bugün gördüm internette araştırırken gerçekten faydalı bilgiler veriyorsunuz. O yüzden öncelikle emeği geçen arkadaşlara teşekkür etmek istedim.

Benim durumum biraz farklı. Eşimle 2013 yılında Türkiye'de tanıştık ve 2014 yılında evlendik. 2016 yılında çocuğumuz dünyaya geldi. bu süre zaafında eşim (2014'ten bu yana) hep benimle Türkiye'de yaşadı ve çalıştı. (Eşim ve Çocuğumuz hem İngiliz hem de Türk vatandaşı). Eş vizesine başvurarak İngiltere'ye taşınmaya karar verdik.

Bizim sorunumuz şu: Eşim burada benimle yaşadığı için vize şartlarından olan Financial requiremnts durumunu karşılayamıyor. (18.600 GBP) Fakat yaptığım araştırmalar neticesinde Kayınvalidemin bize sponsor olabileceğine ilişkin bilgiler aldım. kendisi yaklaşık 20 yıldır aynı firmada çalışıp aynı evde oturuyor.Ve 18600 den daha fazla maaş alıyor. Oturduğu ev de tek başına ve vize kurallarına uygun (bizim yaşamamız için).

Bu durumda siz kıymetli arkadaşlardan herhangi birisi böyle bir süreçten geçti mi acaba onu merak ediyorum ve eğer geçti ise nasıl sonuçlandı? yada böyle bir süreçten geçip vize alan tanıdıklarınız var mı?

Benim bir kaç arkadaşım önce turist vizesiyle gidip oradan başvuru yaptılar (hepsi çocuklu) eşler, çalışamıyordu (ya hamilelik durumundan yada küçük çocukları olduğu için) ve bu arkadaşlarım şuan vize aldılar ve çalışıyorlar. Kayınvalidelerini sponsor olarak gösterdiler.

Bu şekilde başvuru yapmanın çok riskli olduğu söyleniyor. red alma şansınız çok yüksekmiş.

Ben işimi şansa bırakmak istemiyorum ve bu durum ile alakalı bilgisi olna arkadşlardan desteklerini bekliyorum.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Forumda hiç buna benzer bir yorum görmedim ben o yüzden emin değilim bir avuakta falan danışın isterseniz bu konuda. Bizim gibi düz başvuracaksanız ama yardımcı olalım :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 16:45 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba arkadaşlar birşey ogrenmek istiyorum eğer bilgisi olan varsa bu 18600 yıllık kazanciyla ilgili bazı şeyler duydum mesela contract ne yaziyorlarsa ona bakiyorlarmis extra çalıştığın saatlere bakmiyorlarmis dogrumu yani contract da haftada 30 saat calisiyorsan o saat üzerinden yıllık kazancına bakiyorlarmis extra çalışma ve ya benim eşim garson tiplerini de aylık alıyor ve pay sliplerde bu yazıyor ve bazen extra çalışıyor bunlara hiç bakilmiyormu yani şimdi kesin bilgisi olan varsa yardım edin lütfen lütfen bilen varsa yardımcı olurmusunuz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2019 19:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
uamarmaris yazdı:
Merhaba arkadaşlar birşey ogrenmek istiyorum eğer bilgisi olan varsa bu 18600 yıllık kazanciyla ilgili bazı şeyler duydum mesela contract ne yaziyorlarsa ona bakiyorlarmis extra çalıştığın saatlere bakmiyorlarmis dogrumu yani contract da haftada 30 saat calisiyorsan o saat üzerinden yıllık kazancına bakiyorlarmis extra çalışma ve ya benim eşim garson tiplerini de aylık alıyor ve pay sliplerde bu yazıyor ve bazen extra çalışıyor bunlara hiç bakilmiyormu yani şimdi kesin bilgisi olan varsa yardım edin lütfen lütfen bilen varsa yardımcı olurmusunuz.

Dostum bildiğim kadarıyla legal olan tüm kazançlar sayılıyor yani extralar falan da dahil

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2019 02:28 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
volkan48 Bu süreçten geçmiş birisi varsa ve yorum yazarsa onunla iletişim kurun bence. Ben şimdiye kadar rastlamadım bu forumda böyle bi durumla başvuranı ama, çocuk üzerinden başvuranlar vardı. Belki onlar da fikir verebilirler size ve o şekilde başvurmayı düşünebilirsniz. Çocuk ingiliz vatandaşıysa,çok çok emin olmamakla birlikte, onun üzerinden başvurabiliyorsunuz diye biliyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2019 09:00 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı sormayı unutmuşum. Şimdi ben bu ayın 24 ünde sınava giricem A1 için fakat kimliğimi sınavdan sonra değiştiricem soyadım değişti evlendiğim için sınav sertifikasında kızlık soyadım görünecek sıkıntı olmaz dimi ?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4381 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 439  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: