Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 08 Ara 2019 10:34

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2019 14:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
Bugun annem,esim ve benim oglen 12.15 ucagiyla Dublin'e seyahatimiz vardi.Esim Ingiliz vatandasi,annemin Ingiltere vizesi var,benimde suresiz oturum kartim var.Hold bagaji almadigimiz icin check in'i online yapmistik.Ucagin kalkisina 30 dk kala gidecegimiz kapi no'su belirlendi ve ucus yapacagimiz kapiya gittik.Annem ve esim problemsiz gecti,sira bana gelince gorevli bana pasaportta vizemi sordu,bende bizim pasaportlara vize damgasi vurulmuyor, sadece biyometrik oturum karti veriliyor dedim.Pek cok yere telefon etti ve ucamayacagimi soyledi ,Guney Irlanda'nin pasaporta vize istedigini ekledi.Ben oturum kartim oldugu icin ayrica Irlanda vizesi almamin gerektigini bilmiyordum.Tabii hem ucak biletlerimiz hem otel icin odenen para hepsi yandi.Gorevli cok ilgilendi cikis icin pasaport kontrol noktasina bizi getirdi,oradaki gorevliye durumu anlatti,Guney Irlanda'nin surekli kanunlari degistirdiklerini belirttiler,ucamayacagimi onlarda soyledi.Guney Irlanda'ya gitmeyi dusunen arkadaslar olabilecegi icin basimdan gecen bu kotu olayi sizlerle paylasmak istedim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019 11:54 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Başak
figenn35 yazdı:
Bugun annem,esim ve benim oglen 12.15 ucagiyla Dublin'e seyahatimiz vardi.Esim Ingiliz vatandasi,annemin Ingiltere vizesi var,benimde suresiz oturum kartim var.Hold bagaji almadigimiz icin check in'i online yapmistik.Ucagin kalkisina 30 dk kala gidecegimiz kapi no'su belirlendi ve ucus yapacagimiz kapiya gittik.Annem ve esim problemsiz gecti,sira bana gelince gorevli bana pasaportta vizemi sordu,bende bizim pasaportlara vize damgasi vurulmuyor, sadece biyometrik oturum karti veriliyor dedim.Pek cok yere telefon etti ve ucamayacagimi soyledi ,Guney Irlanda'nin pasaporta vize istedigini ekledi.Ben oturum kartim oldugu icin ayrica Irlanda vizesi almamin gerektigini bilmiyordum.Tabii hem ucak biletlerimiz hem otel icin odenen para hepsi yandi.Gorevli cok ilgilendi cikis icin pasaport kontrol noktasina bizi getirdi,oradaki gorevliye durumu anlatti,Guney Irlanda'nin surekli kanunlari degistirdiklerini belirttiler,ucamayacagimi onlarda soyledi.Guney Irlanda'ya gitmeyi dusunen arkadaslar olabilecegi icin basimdan gecen bu kotu olayi sizlerle paylasmak istedim.

selamlar
irlanda AB ulkesi haklilar AB ulkelerinin hepsine gitmek icin vize almaniz gerekli sadece irlanda degil,
kuzy irlandaya sorun yok UK oldugu icin, yazik olmus,annenizin yesil pasaportu falanmi var UK vizsiyle oda gidemez normalde, yada hala gecerli AB vziesi mi vardi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019 13:31 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Vize Türü:
bskpnr arkadasim, Ingiltere vizesiyle ingiltere'ye gelip birkac gun kalan herkes Guney Irlanda'ya ayni vizeyle gecebiliyor.Annemin normal Turk pasaportu var,Ingiltere vizesi oldugu ve burada yaklasik 3 ay'dir oldugu icin (birkac gun kalinsada olabiliyor yukarida belirttigim gibi) annemde bir sorun cikmadi.Benim yesil pasaportum var ama yesil pasaporta pek cok Avrupa ulkesinde vizesiz seyahat hakki taninmasina ragmen Guney Irlanda'da gecerli degil.Benim hatam su oldu:ILR-M vizesi alirken bizim pasaportlara damga vurulmuyor,BRP kart veriliyor.Bende bu yuzden bu kartin pasaporttaki vizeyle ayni islevi oldugunu dusunerek vize almam gerekecegini hic dusunmedim.Hala da mantikli gelmiyor ,hatta dun formda yazdiktan sonra Londra Irlanda konsolosluguna "Turk vatandasiyim,suresiz oturum vizesiyle Ingiltere'de yasiyorum,Dublin'e seyahat etmek istedigimde vize almama gerek var mi" diye email gonderdim.Hemen cevapladilar,"Evet,vize almaniz gerekiyor"diye.Maalesef cok uzucu bir deneyim oldu.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2019 08:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Terazi
yaniliyor olabilirim ama benim bildigim eger ingiltere'ye "turist" vizeniz varsa eger, irlanda'ya giris yapabilirsiniz. diger vizeleri kapsadigini dusunmuyorum, zaten bu konuyu da surekli guncelliyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2019 09:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
UK Standart vizesi ile UK giris yaptiktan sonra Irlandaya gidebiliyorsunuz.
Sureli-suresiz oturum kartlari kabul edilmiyor(Cok garip).
Irlanda Avrupa birligi icerisinde olsada Schengen bolgesinde olmadigi icin Schengen vizesi ilede giris yapilamiyor.
Eger UK oturumunuz varsa|(sureli, suresiz) Irlanda vizesine basvurmak ucretsiz ama bu prosedurden gecmeniz gerekiyor malesef.
Diger bir alternatif ise Northern Ireland gidip oradan karayolu ile gecmek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2019 10:12 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
zeugma yazdı:
Irlanda Avrupa birligi icerisinde olsada Schengen bolgesinde olmadigi icin Schengen vizesi ilede giris yapilamiyor.
Eger UK oturumunuz varsa|(sureli, suresiz) Irlanda vizesine basvurmak ucretsiz ama bu prosedurden gecmeniz gerekiyor malesef.

Karayolunda sınır yok değil mi? O yüzden pasaport kontrolsüz her türlü girilebilir sanırım.

Mesela ben son 1 sene içerisinde 3-4 kez araştırmıştım ve İrlanda'nın bz Türk vatandaşlarının UK oturumlarını turistik seyahatlerinde kabul ediyor diye biliyordum.Demek ki etmiyormuş.

Sonrada dedim ki kendi kendime açıkcası ha İrlanda ha İngiltere,para birimi hariç herşeyiyle aynı yerler. Ki ingiltere'nin(UK) doğa harikaları İrlanda'ya göre daha çok ve daha iyi .. o yüzden vazgeçtim bende gitmekten.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2019 14:35 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
isadasuk yazdı:
zeugma yazdı:

Karayolunda sınır yok değil mi? O yüzden pasaport kontrolsüz her türlü girilebilir sanırım.

Mesela ben son 1 sene içerisinde 3-4 kez araştırmıştım ve İrlanda'nın bz Türk vatandaşlarının UK oturumlarını turistik seyahatlerinde kabul ediyor diye biliyordum.Demek ki etmiyormuş.

Sonrada dedim ki kendi kendime açıkcası ha İrlanda ha İngiltere,para birimi hariç herşeyiyle aynı yerler. Ki ingiltere'nin(UK) doğa harikaları İrlanda'ya göre daha çok ve daha iyi .. o yüzden vazgeçtim bende gitmekten.

Karayolunda hic bir sinir yok. Zaten hatta bu yuzden Brexit konusu bu kadar uzadi :)

Evet malesef sureli veya suresiz oturum kartlarini kabul etmiyorlar(Fakat UK turist vizesi kabul ediliyor garip bir sekilde).

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2019 20:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Kanun değişikliği olmadı, bu uygulama (visa waiver) çıktığından beri sadece turistik vize sahipleri içindi. Öğrenci vizesi, aile birleştirme vizesi, oturum izni vs İrlanda'ya girmek için yeterli değil. Bu programın amacı para harcasın diye turist çekmek, sadece Türkiye değil 10 küsür ülke için bu özel izin uygulanıyor. Turist vizesi almanın şartları daha farklı olduğu için İrlanda'nn hitap ettiği kesimin de turist vizesi almış olması gerekiyor. Ben üzerinde en az bir giriş damgası olan UK turist vizesi ile Dublin'e sorunsuz giriş yaptım. Dönüş tarihinize kadar vize damgası basıyorlar girişte.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: