Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 04:00

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2020 22:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Gurkan yazdı:
ZeytinburnuLu yazdı:
arkadaslar turk ehlıyetını bulgara cevırebılırsınız sorun degıl fakat burda 1 yıl kullanma hakkı var sadece ki dvla boyle dıyor fakat 1 yıl dolmadan gırıs cıkıs yaptıgınız zaman sure yenılendıgını soyluyorlar fakat yazılı bır evrak yok herhangı bır kaza oldugu zaman cok buyuk sorunlarla karsılasılma durumu olabılır. DVLA herseyı dıyor fakat yazılı bır evrak olsa elımızde cok daha ıyı olurdu

Dostum benim bildigim kadariyla turk ehliyetini bulgaristan ehliyetine degistirdigimizde Ve ingilterede oturmaya başladıgımız sureden itibaren 1 yıl kullanma hakkımız var aynı türk ehliyeti gibi. O giriş çıkış olayıda sadece bulgaristandan veya herhangi bir yerden ingiltereye gelip işini halledip yani burda oturumu adresi olmayan kişilerin kullanma hakkı giris cikis yaptikca var. Ben burda kalıp depoda calıstıgım için adresim evim yurdum belli oldugu icin aracimi sattim.cunku yil icinde 1-2 kere tatili gidip geliyorum. simdi ingiliz ehliyetini bekliyorum. Evet surebilirsiniz 1 yil gecsede ama herhangi Allah korusun kazaya karisirsaniz basiniz agriyabir. Cunku biz burda bulgaristan plakali degil ingiliz plakali araba suruyoruz. Burda yasadigimiz apacik belli. Bazi arkadaslarda uzun yillardir kullaniyorum polis durdurdu bisey demedi diyor ama. Bazi polislerde anlayabilir cunku ehliyetin arkasinda koskoca 70 TUR Ibaresi var. dikkat edin Kazaya karismadan bi an once ingiliz ehliyeti alin.

bu konuda yalnisiniz var evet 1 yil gecerli ancak ulkeden giris cikis yaptiginizda 1 yil daha uzuyor. Turk ehliyetinin oyle bir sansi yok. kaza durumunda sigortaniz oldugu icin standart avrupa vatandasi ehliyeti ile bire bir statudedir tabiki 1 yil giris cikis yapma zorunlulugunu yerine getirdiyseniz. tabiki kafa agrisi bu islemler. en temizini yapmissiniz ingiliz ehliyetini almak ile. ama bu ugraslar beni C kategori sahibi yapti 1 hafta sonrada gidip kismetse CE kategori alip burda degisime verecegim.Turkiye B Bulgaristan`dan ust kategori alindiginda burda bire bir degistiriliyor zaten. tabiki cok zahmetli bir islem o ayri.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2020 23:02 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
Gurkan yazdı:
ZeytinburnuLu yazdı:
arkadaslar turk ehlıyetını bulgara cevırebılırsınız sorun degıl fakat burda 1 yıl kullanma hakkı var sadece ki dvla boyle dıyor fakat 1 yıl dolmadan gırıs cıkıs yaptıgınız zaman sure yenılendıgını soyluyorlar fakat yazılı bır evrak yok herhangı bır kaza oldugu zaman cok buyuk sorunlarla karsılasılma durumu olabılır. DVLA herseyı dıyor fakat yazılı bır evrak olsa elımızde cok daha ıyı olurdu

Dostum benim bildigim kadariyla turk ehliyetini bulgaristan ehliyetine degistirdigimizde Ve ingilterede oturmaya başladıgımız sureden itibaren 1 yıl kullanma hakkımız var aynı türk ehliyeti gibi. O giriş çıkış olayıda sadece bulgaristandan veya herhangi bir yerden ingiltereye gelip işini halledip yani burda oturumu adresi olmayan kişilerin kullanma hakkı giris cikis yaptikca var. Ben burda kalıp depoda calıstıgım için adresim evim yurdum belli oldugu icin aracimi sattim.cunku yil icinde 1-2 kere tatili gidip geliyorum. simdi ingiliz ehliyetini bekliyorum. Evet surebilirsiniz 1 yil gecsede ama herhangi Allah korusun kazaya karisirsaniz basiniz agriyabir. Cunku biz burda bulgaristan plakali degil ingiliz plakali araba suruyoruz. Burda yasadigimiz apacik belli. Bazi arkadaslarda uzun yillardir kullaniyorum polis durdurdu bisey demedi diyor ama. Bazi polislerde anlayabilir cunku ehliyetin arkasinda koskoca 70 TUR Ibaresi var. dikkat edin Kazaya karismadan bi an once ingiliz ehliyeti alin.

bu konuda yalnisiniz var evet 1 yil gecerli ancak ulkeden giris cikis yaptiginizda 1 yil daha uzuyor. Turk ehliyetinin oyle bir sansi yok. kaza durumunda sigortaniz oldugu icin standart avrupa vatandasi ehliyeti ile bire bir statudedir tabiki 1 yil giris cikis yapma zorunlulugunu yerine getirdiyseniz. tabiki kafa agrisi bu islemler. en temizini yapmissiniz ingiliz ehliyetini almak ile. ama bu ugraslar beni C kategori sahibi yapti 1 hafta sonrada gidip kismetse CE kategori alip burda degisime verecegim.Turkiye B Bulgaristan`dan ust kategori alindiginda burda bire bir degistiriliyor zaten. tabiki cok zahmetli bir islem o ayri.

Anladım MetimBuca teşekkür ederim yorumun için.
Bu arada 2 haftalık karantina uygulaması İngiltereden Bulgaristana gidenler için kalktı mı ? Yani Bulgaristanda ki ehliyet alma veya yükseltme işlemleri devam ediyor mu ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2020 23:24 
Kullanıcı avatarı
Bulgaristanda karantina kalkar kalkmaz BE ekletmeye gidiyorum ehliyete. Umarim sonra Ingilterede degistirmede sorun olmaz.. Cok zahmetli bir yoldu, sonu iyi bitse bari selamlar..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2020 21:37 
Kullanıcı avatarı
Bulgaristandaki B ehliyetimizi BE ye yükseltmek için sürücü kursundan istenen belgeler hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2020 15:51 
Kullanıcı avatarı
Gurkan yazdı:
Bulgaristandaki B ehliyetimizi BE ye yükseltmek için sürücü kursundan istenen belgeler hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

Selam Gurkan, Ehliyetin arkali onlu fotokopisi, licna kart ayni sekilde ve diploma fotokopisi yeterli oluyor. Bu hafta karantinam bitiyor. Ondan sonraki hafta BE sinavim var, sonuclari burdan paylasirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2020 13:47 
Kullanıcı avatarı
Çok teşekkür ederim Şahin. Bol şans dilerim sınavında. Umuyorum ki BE ehliyetini aldıktan sonra İngiltereye geldiğimizde udostverinie vermemize gerek kalmaz DVLA’ye ehliyetle birlikte bunun hakkında bilgin var mı ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2020 17:55 
Kullanıcı avatarı
Gurkan yazdı:
Çok teşekkür ederim Şahin. Bol şans dilerim sınavında. Umuyorum ki BE ehliyetini aldıktan sonra İngiltereye geldiğimizde udostverinie vermemize gerek kalmaz DVLA’ye ehliyetle birlikte bunun hakkında bilgin var mı ?

Rica ederim Gurkan. Benim net bilgim yok udostverinie ile ilgili, ama daha once ki mesajlarda arkadas yuksek katagori de alsaniz o omazsa DVLA ehliyeti degistirmiyor demisti. Ben ehliyeti alinca bir iki gun sonra kattan onu isticem, sansimiza belki verirler. Vermezler ise ay sonu Ingiltere ye donunce ogle gondermeyi dusunuyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2020 13:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Gurkan yazdı:

slm daha önce BE yada daha üst kategori alınınca istenen belgeyi eklemiştim ilk sayfadan görebilirsiniz. onsuz kabul etmiyorlar. şu anda ben BG"deyim karantinam kalkar kalkmaz CE yani tır ehliyetine yazılıcam. aldığımdada CE gereken belgeleri alıp DVLA göndericem.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2020 12:45 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Merhaba 1 yili gecti bulgaristan ehliyetim cikmadi tum basvurulari yaptim sebeb ne olabilir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2020 16:18 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
coni077 yazdı:
Merhaba 1 yili gecti bulgaristan ehliyetim cikmadi tum basvurulari yaptim sebeb ne olabilir

kat`a verdiniz demi cikmadi yoksa diploma denkliginiz mi cikmadi eger 1 yil gecti ise kaybolmus olabilir gidip kendiniz sorustursaniz daha iyi olur diye dusunuyorum. islemler asla 1 yil surmuyor diploma denkligi ehliyetin elinize ulasmasi max 3-4 ay.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: