Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Tem 2020 11:04

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2020 19:09 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
engin40bg yazdı:
Sizde Bulgar vatandaslıgı var.Metin Buca.Çünkü benim gibi Sade Türk vatandası olanlara hangi kategorin olursa olsun sadece B veriyorlar.Ama eğer çifte vatandaşlığınız varsa size hangi kategorileri verdilerse Turkiyede , Bulgar hükümeti de size Bulgar vatandaslıgınız oldugu için sahip oldugunuz bütün kategorileri yazıyorlar ehliyetinize.Yani diyeceğim Bulgar vatandaslıgı olanların ehliyetleri UK da değiştirilebilir ama sadece Türk vatandaşlığı olanın ( yani benim gibi) ehliyeti Bulgarda değişitirildiyse bir daha kesinlikle değiştirilmez.

bu konuda kesinlikle yanılıyorsunuz. BG"de oturum yada vatandaslıgı olanlar bu ıslemı yapabılıyor. yani sizin TR"de kamyon ehliyetiniz varsa onuda eklıyorlar tabıkı piskoloji sınavına girip. BG"de zorunlu cunku. diger konu ise UK"de bulgar vatandaslık yada oturum bu fark etmez konunun basından okursanız anlattıklarımı burda gecmedıgını BG"de kategori cıkarıp o sekılde kabul ettıklerını anlarsınız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2020 18:23 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar tekrardan.. Dedigim gibi 6 sinda Bgye gittim B ve A2 olan Turk ehliyetimi kata biraktim. Subat 10 da gel dediler, vekalet biraktim kuzen alacak oradan
6 ay oturum isi baya ugrastirdi o detaya girmicem. Metin BE haberi guzel oldu dostum tesekkurler.. Bir sorum olacak BE yi almak icin ne yapmam gerekiyor, direksiyon sinavi falan mi oluyor :)( Ingiltereden 1 defa Bgye gitmek yeterli olur umarim) bilmedigim icin soruyorum. Selamlar..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2020 14:47 
Kullanıcı avatarı
Ehliyetim geldi beyler, hayirli olsun bana. :) Brexit de oldu ne ise yaricak simdi orasi tartisilir.. Metin, BE konusunda senden haber bekliyorum bilgin olsun dostum. Biran once yaptirabikirsem belki UK ye cevirebilirim ehliyeti selamlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2020 17:59 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sahinn yazdı:
Ehliyetim geldi beyler, hayirli olsun bana. :) Brexit de oldu ne ise yaricak simdi orasi tartisilir.. Metin, BE konusunda senden haber bekliyorum bilgin olsun dostum. Biran once yaptirabikirsem belki UK ye cevirebilirim ehliyeti selamlar.

BE 1-2 haftanizi alabilir almaniz. 15 saat sadece almaniz gereken direksiyon dersleri var. gunde max 2 saat alinabiliyor direksiyon. saatlerinizi tamamladiniginizda BE icin direksiyon sinavina giriyorsunuz. youtubede arastirirsaniz BE direksiyon sinav videolarini gorursunuz nasil oldugunu.brexit ehliyet konusunda degisiklik yok en azindan yil sonuna kadar. bende yazin CE alip yani tir sonra degistirmeye verecegim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2020 16:36 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
Sahinn yazdı:

BE 1-2 haftanizi alabilir almaniz. 15 saat sadece almaniz gereken direksiyon dersleri var. gunde max 2 saat alinabiliyor direksiyon. saatlerinizi tamamladiniginizda BE icin direksiyon sinavina giriyorsunuz. youtubede arastirirsaniz BE direksiyon sinav videolarini gorursunuz nasil oldugunu.brexit ehliyet konusunda degisiklik yok en azindan yil sonuna kadar. bende yazin CE alip yani tir sonra degistirmeye verecegim.

Tesekkur ederim Metin. 4 ay gibi gitmeyi dusunuyorum bgye o zaman yapabilirsem burdan bilgi veririm yine. Herkese iyi gunler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2020 20:34 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
BE yada bir baska ust kategori cikarip alttaki gibi belge alinmasi gerekiyor ehliyeti burda iceri DVLA gonderirken yoksa ust kategoride alsaniz kabul edilmiyor alttaki belge sart.bu belge isteme sebepleri ehliyet sinavinin BG`de cikarildigini gormek istemeleri arkada TUR yazdigi icin.belgeyi KAT veriyor.yalniz ehliyeti aldiginiz gun istemeyin sorun cikarirlar 2-3 gun sonra gidip yurt disinda is buldum bu belge istiyorlar derseniz sorun cikmaz diye dusunuyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2020 06:22 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
BE yada bir baska ust kategori cikarip alttaki gibi belge alinmasi gerekiyor ehliyeti burda iceri DVLA gonderirken yoksa ust kategoride alsaniz kabul edilmiyor alttaki belge sart.bu belge isteme sebepleri ehliyet sinavinin BG`de cikarildigini gormek istemeleri arkada TUR yazdigi icin.belgeyi KAT veriyor.yalniz ehliyeti aldiginiz gun istemeyin sorun cikarirlar 2-3 gun sonra gidip yurt disinda is buldum bu belge istiyorlar derseniz sorun cikmaz diye dusunuyorum.

Üstad bu Be ehliyetinden sonra udostveriniye alıcaz. Fakat bu bulgarca orjinal metni nerde tercüme ettirmemiz gerekli? Ayriyetten apostil şartı var mı ? Varsa nerde yaptırmamız gereklidir ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2020 13:06 
Kullanıcı avatarı
Sanırım yazdıklarım gitmiyo üstad.
Bu udostverineyi aldıktan sonra nerde tercüme ve apostil ettirip DVLA ‘ya ehliyetle birlikte gönderiyoruz ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2020 17:17 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
tercume ettirmenize gerek yok tercume sarti yok bulgarca oldugu gibi paylastigim belgeyi gonderseniz yeterli tercumesiz. ayrica su anda herhangi bir islem yapabileceginizi sanmiyorum corona`dan dolayi. zaten sinirlarda kapali. virus belasindan kurtultuktan sonra yazdiklarima dikkatlice bakarsaniz herseyi paylastim anlattim zaten.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2020 17:21 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
tercume ettirmenize gerek yok tercume sarti yok bulgarca oldugu gibi paylastigim belgeyi gonderseniz yeterli tercumesiz. ayrica su anda herhangi bir islem yapabileceginizi sanmiyorum corona`dan dolayi. zaten sinirlarda kapali. virus belasindan kurtultuktan sonra yazdiklarima dikkatlice bakarsaniz herseyi paylastim anlattim zaten.

Çok teşekkürler metin. Ben apostil tarzı veya tercüme tarzı bişey olabilir diye düşünmüştüm. Çünkü bulgarca metni dvla ne kadar anlayabilir diye ama. Böylesi daha iyi kolay olucak gbi. Bulgaristan ehliyeti ve bu belgenin gönderilmesi yeterli olması gerçekten iyi. Teşekkür ederim bilgi için . Burayı takipte kalıcam teşekkürler tekrardan

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: