Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Tem 2020 12:35

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2020 06:12 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
Süper haber

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2020 11:11 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: Koç
Türkiye B kategori ehliyet BG değiştirip BE alıp FULL UK çevrildiğinde Ehliyet Aşağıdaki gibi oluyor. UK çevrildiğinde TUR ibaresi yerine BUL geliyor

Eklentiler:
Screenshot_38.jpg
Screenshot_38.jpg [ 40.83 KiB | 1210 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2020 09:11 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Metin buca teşekkürler..İzlediğiniz yol ve aşamaları hakkında bilgi verirseniz çok faydalı olur.Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2020 14:56 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Harika

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2020 13:20 
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bilgiler için çk teşekkürler,ben almanyada yaşıyorum ve türk ehliyetimi bulgar ehliyetine değiştirdim avrupada geçer ümidiyle maalesef 6 ay sonunda ilk kontrolde geçersiz olduğunu söylediler ve en baştan ehliyet yapmam gerektiğini söylediler bunun sebebi bulgar ehliyetinde tur yazmasi ve 70 kodu olmasiymis bunun anlami orjinal ehliyetin başka bir ülkeden olmasiymiş,benim ehliyetimde bütun kategoriler var sadece A1 ve A2 yok benim sorum ben eğer bulgaristanda motor kursuna çikarsam yeni verecekleri ehliyette tekrar tur yazarlarmi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2020 20:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
Merhaba arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bilgiler için çk teşekkürler,ben almanyada yaşıyorum ve türk ehliyetimi bulgar ehliyetine değiştirdim avrupada geçer ümidiyle maalesef 6 ay sonunda ilk kontrolde geçersiz olduğunu söylediler ve en baştan ehliyet yapmam gerektiğini söylediler bunun sebebi bulgar ehliyetinde tur yazmasi ve 70 kodu olmasiymis bunun anlami orjinal ehliyetin başka bir ülkeden olmasiymiş,benim ehliyetimde bütun kategoriler var sadece A1 ve A2 yok benim sorum ben eğer bulgaristanda motor kursuna çikarsam yeni verecekleri ehliyette tekrar tur yazarlarmi?

merhabalar oncelikle ehliyetin gecersiz olma ihtimali yok. Ingiltere"de 12 ay ıcınde gırıs cıkıs yapıldığında tekrar 12 ay kullanılabılıyor. tabiki bretix sonrası ne olur bilinmez. sizde full tum kategoriler varsa motor tabiki olmaz malesef sizin durumunuzda burda iki arkadaşım var onlarda değiştiremiyorlar Full UK. ancak ingiltere haricinde sorun cıkaran baska bır avrupa ulkesı ilk kez duyuyorum.ama sizin almanyada kanunlar nasıldır bilemem siz bence ordaki ehliyet veren yeri arayın direkt oraya sorun yada sordurun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2020 00:57 
Kullanıcı avatarı
Merhaba direk ehliyet veren merkeze gittim ,hatta polis kontrolunde bana geri vermedikleri icin mecburen gittim bana verdikleri kagitta daha once dedigim gibi eğer almanyada ikametiniz varsa 6 aydan fazla geçmiyor ehliyetimin arkasina bir stiker yapistirdilar almanyad geçersizdir diye ve ehliyet numarasini ve hangi tarihte almiş olduğumuda not ettiler,bende boş durmadim bulgaristandan yeni ehliyet çikardim numarasi ve verilis tarihi farkli ayrica türkiyeye giriş çikiş yaptim pasaportumda avrupaya en son nezaman girdin diye sorarlarsa göstermek için benim sorum eğer beni tekrar polis durdurursa yeni almis olduğum ehliyetide alirlarmi ne düsunuyorsunuz şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2020 09:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
Merhaba direk ehliyet veren merkeze gittim ,hatta polis kontrolunde bana geri vermedikleri icin mecburen gittim bana verdikleri kagitta daha once dedigim gibi eğer almanyada ikametiniz varsa 6 aydan fazla geçmiyor ehliyetimin arkasina bir stiker yapistirdilar almanyad geçersizdir diye ve ehliyet numarasini ve hangi tarihte almiş olduğumuda not ettiler,bende boş durmadim bulgaristandan yeni ehliyet çikardim numarasi ve verilis tarihi farkli ayrica türkiyeye giriş çikiş yaptim pasaportumda avrupaya en son nezaman girdin diye sorarlarsa göstermek için benim sorum eğer beni tekrar polis durdurursa yeni almis olduğum ehliyetide alirlarmi ne düsunuyorsunuz şimdiden teşekkürler.

bu anlattıgınız cok ılgınc geldı bana. sıze onerım almanya"da yalnıs bılmıyorsam turkce girilebiliyor sınava orda sınava girmeniz baskada careniz yok gibi. 6 ay durumu soyle olması gerekıyor. bır avrupa bırlıgı ulkesınde 6 aydan uzun yasarsanız orda ehlıyetınızı degıstırmenız yasadıgınız ulke ıle alakalı. ancak sızın durum tabıkı baska Türkıye"den alınma Bulgarıstan"da degıstırılme.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2020 00:30 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
BE yada bir baska ust kategori cikarip alttaki gibi belge alinmasi gerekiyor ehliyeti burda iceri DVLA gonderirken yoksa ust kategoride alsaniz kabul edilmiyor alttaki belge sart.bu belge isteme sebepleri ehliyet sinavinin BG`de cikarildigini gormek istemeleri arkada TUR yazdigi icin.belgeyi KAT veriyor.yalniz ehliyeti aldiginiz gun istemeyin sorun cikarirlar 2-3 gun sonra gidip yurt disinda is buldum bu belge istiyorlar derseniz sorun cikmaz diye dusunuyorum.

Eklentiler:
fopru.jpg
fopru.jpg [ 137.26 KiB | 773 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2020 15:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sizde Bulgar vatandaslıgı var.Metin Buca.Çünkü benim gibi Sade Türk vatandası olanlara hangi kategorin olursa olsun sadece B veriyorlar.Ama eğer çifte vatandaşlığınız varsa size hangi kategorileri verdilerse Turkiyede , Bulgar hükümeti de size Bulgar vatandaslıgınız oldugu için sahip oldugunuz bütün kategorileri yazıyorlar ehliyetinize.Yani diyeceğim Bulgar vatandaslıgı olanların ehliyetleri UK da değiştirilebilir ama sadece Türk vatandaşlığı olanın ( yani benim gibi) ehliyeti Bulgarda değişitirildiyse bir daha kesinlikle değiştirilmez.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: