Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 02 Haz 2020 04:28

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2019 14:07 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
isadasuk yazdı:
Abiler,ablalar,hiç uğraşmayın. Girin UK'den almaya çalışın şu ehliyeti. Yahu akıl sır eriyor mu. Taaa oralara gidip paraları döküyorsunuz felan. Adamlar ayrıca Avrupa Birliği'nden çıkmak için resmen yardırıyorlarken.

Geçen gün bir tanesi kardeşine Bulgar turistik vizesi aldırtmış. Bulgar'a göndermiş çocuğu. 10bin pound karşılığında Bulgar vatandaşlığı aldırtacakmış. Adamı bulmuş felan. Ee noldu? Tabi ki görevliler tarafından yakalandı. Sınır dışı edildi ve bilgileri AB ülkelerine gönderildi.

Keza başka birisi de Polonya'dan ehliyet aldı aynı bu Bulgar yöntemine benzer şekilde. İngiliz vatandaşlığı alana kadar ehliyeti çevirtmiyeceğim felan diyor.

Valla ne bileyim. Bizim Türk milleti olarak işimiz zor abi. Çok zor.

merhabalar bende dediklerinize tamamen katılılıyorum. ancak burda yasal olmayan herhangi bir durum yok tamamen yasal. Türk orjinal ehliyetini bulgar vatandaşı yada oturumu olan bir kişi bire bir bulgar ehliyeti ile değiştirebiliyor. ancak sorun şu tüm avrupa ülkeleri bu durumu kabul ediyorken vede bire bir isveç , danimarka vs ehliyeti ile değiştirebiliyorken UK kabul etmiyor.sebebide teory sınavının Türkiye"de alınması.Mesela ben bu durumu bilsem kesinlikte Türkiye"den gidip almazdım. sonra git uğraş bulgara çevirmeye sonra birde bakmışın burda geçmiyor :D ama UK sayesinde şu anda kamyon ehliyetine sahibim hiç aklımda yok iken :D ve bire bir şu anda değiştirebiliyorum. biz Türkler gerçekten her daim en kolayı en kolayı kovaladığımız için bende baya bir macara yaşadım. konunun amacı tamda bu başkası macera yaşamasın ya burdan yada direkt Bulgaristandan alsın. tabiki burası avrupadan çıkarsa ki benim şahsi fikrim çıkmıyacaklar ne olacak bilinmez.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2019 01:51 
Kullanıcı avatarı
Selam Metin. Dostum sen kamyon ehliyetini Bulgaristanda sinava girerek mi aldin? Ocakta degistirmeye gidiyorum benim Turk ehliyetini. Ehliyeti degistirince BE mi ne su remork sinavina girsem mi acaba? Yoksa bosa zaman kaybi mi olur sence. Uk de girdim sinava 32 de kaldim :( 11 dogru daha yapsam ugrasmayacaktim...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2019 11:24 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
Selam Metin. Dostum sen kamyon ehliyetini Bulgaristanda sinava girerek mi aldin? Ocakta degistirmeye gidiyorum benim Turk ehliyetini. Ehliyeti degistirince BE mi ne su remork sinavina girsem mi acaba? Yoksa bosa zaman kaybi mi olur sence. Uk de girdim sinava 32 de kaldim :( 11 dogru daha yapsam ugrasmayacaktim...

merhabalar evet ben kamyon ehliyetini bulgaristanda teory sinavina calisarak aldim.ehliyeti kesinlikle BG de almanizi oneririm sinava girerek. BG"de ingilizce sınava girilebiliyor vede burdaki teori sınavından daha basit.B tipi ehliyetinizi Bulgar ehliyetine çevirdiğinizde zaten UK kabul etmiyor. BE gelince bende BE almıştım ilk başta lakin bana 2 DVLA çalışanı UK çevirebilirsiniz dediyse 2 taneside çeviremessiniz dedi. lakin şu anda forumdan bir arkadaşımız BE alıp evraklarını gönderdi içeri ilk başta kabul etmediler B Türkiye"den alındığı için ama evrakta eğer BG"de aldıysanız sınav yani kategori evrak istemişler arkadaşta BG gidip aldı evrakları şu anda içerideler 1 hafta içinde cevap verir gelişmeleri paylaşıcam burdan. ek olarak ben ehliyetimi Full UK çevirmeye daha göndermedim gelecek yıl TIR yani CE kategorisini aldıktan sonra göndereceğim.

lakin size farklı bir konuda da uyarmak isterim. yasal olarak 6 aydan fazla avrupanın herhangi bir ülkesinde yaşıyorsanız o ülkede girmek zorundasınız ehliyet almaya. şu anda BG de kamyon sınavlarına girip alan bir arkadaşım var ama ekletemiyor ehliyetine bu dediğim 6 ay avrupa ülkesinde yaşamadan dolayı. tabiki kime denk geldiğinizde önemli alanda var alamayanda yani ordaki görevli size kafayı takarsa ekranda avrupada yaşadığınız yada araba kullandığınız çıkarsa sorun yaşarsınız.

Türk ehliyetini bulgara çevirenlerde farklı bir sıkıntı daha var onada değineyim. BG çevirttik ehliyeti burda araba sürmede sıkıntı yok ama diyelim süresi doluyor ehliyetin yada kaybettiniz BG gidip yenileyemezsiniz sebebide 6 ay kuralı. UK çevirmiyor BG"de git bulundugun ulkeden ordan al diyor ne olacağıda muamma.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2019 12:05 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
Misafir yazdı:

merhabalar evet ben kamyon ehliyetini bulgaristanda teory sinavina calisarak aldim.ehliyeti kesinlikle BG de almanizi oneririm sinava girerek. BG"de ingilizce sınava girilebiliyor vede burdaki teori sınavından daha basit.B tipi ehliyetinizi Bulgar ehliyetine çevirdiğinizde zaten UK kabul etmiyor. BE gelince bende BE almıştım ilk başta lakin bana 2 DVLA çalışanı UK çevirebilirsiniz dediyse 2 taneside çeviremessiniz dedi. lakin şu anda forumdan bir arkadaşımız BE alıp evraklarını gönderdi içeri ilk başta kabul etmediler B Türkiye"den alındığı için ama evrakta eğer BG"de aldıysanız sınav yani kategori evrak istemişler arkadaşta BG gidip aldı evrakları şu anda içerideler 1 hafta içinde cevap verir gelişmeleri paylaşıcam burdan. ek olarak ben ehliyetimi Full UK çevirmeye daha göndermedim gelecek yıl TIR yani CE kategorisini aldıktan sonra göndereceğim.

lakin size farklı bir konuda da uyarmak isterim. yasal olarak 6 aydan fazla avrupanın herhangi bir ülkesinde yaşıyorsanız o ülkede girmek zorundasınız ehliyet almaya. şu anda BG de kamyon sınavlarına girip alan bir arkadaşım var ama ekletemiyor ehliyetine bu dediğim 6 ay avrupa ülkesinde yaşamadan dolayı. tabiki kime denk geldiğinizde önemli alanda var alamayanda yani ordaki görevli size kafayı takarsa ekranda avrupada yaşadığınız yada araba kullandığınız çıkarsa sorun yaşarsınız.

Türk ehliyetini bulgara çevirenlerde farklı bir sıkıntı daha var onada değineyim. BG çevirttik ehliyeti burda araba sürmede sıkıntı yok ama diyelim süresi doluyor ehliyetin yada kaybettiniz BG gidip yenileyemezsiniz sebebide 6 ay kuralı. UK çevirmiyor BG"de git bulundugun ulkeden ordan al diyor ne olacağıda muamma.

Anladim dostum. Ocak 6. da gidiyorum Bg ye. Sorun su ki yeni kanunda 6 ay Bg de durman gerekiyormus. Bakalim gidip bi sansimi denicem. Olmazsa calismaya devam Uk de. Senin arkadasin sonuclari olumlu veya olumsuz burdan paylasirsan sevinirim.. en azindan bosuna BE ugrasmayalim. Bende Bgye gidince sonuclari burdan paylasicam.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2019 11:00 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sahinn yazdı:
Anladim dostum. Ocak 6. da gidiyorum Bg ye. Sorun su ki yeni kanunda 6 ay Bg de durman gerekiyormus. Bakalim gidip bi sansimi denicem. Olmazsa calismaya devam Uk de. Senin arkadasin sonuclari olumlu veya olumsuz burdan paylasirsan sevinirim.. en azindan bosuna BE ugrasmayalim. Bende Bgye gidince sonuclari burdan paylasicam.

kanun yeni değil 4-5 yıldır var bu kanun. tabi seçim sizin burda ehliyet geçmiyor değiştiremezsiniz. BE için hala bir haber yok lakin arayıp sorarsanız DVLA değiştiriyoruz diyorlar. şu anda o durum bir muamma. 1 ay diplomanızın denkliği için bekliyeceksiniz 1 ayda ehliyeti içeri vericeksiniz değiştirmek için etti 2 ay buda 3-4 kez git gel demek tabiki 6 aydır siz burda değilsiniz demezlerse. yerinizde olsam ordan alırdım sınavları ingilizce girilebiliyor sınava ve basit.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2019 02:02 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
Sahinn yazdı:

kanun yeni değil 4-5 yıldır var bu kanun. tabi seçim sizin burda ehliyet geçmiyor değiştiremezsiniz. BE için hala bir haber yok lakin arayıp sorarsanız DVLA değiştiriyoruz diyorlar. şu anda o durum bir muamma. 1 ay diplomanızın denkliği için bekliyeceksiniz 1 ayda ehliyeti içeri vericeksiniz değiştirmek için etti 2 ay buda 3-4 kez git gel demek tabiki 6 aydır siz burda değilsiniz demezlerse. yerinizde olsam ordan alırdım sınavları ingilizce girilebiliyor sınava ve basit.

Ehliyet burda gecmiyor derken degistirilmedigini soyledin sanirim, onu biliyorum. Diplomayi, isim denklik belgesini 3 ay once hallettim. Sadece kata gidip yatiricam. Sadece ehliyet icin gitmiyorum zaten ailemi ozledim. :) Ehliyeti de aradan cikartayim gitmisken. BE almaya karar verdim 1 ay icinde olursa brexit olmadan onu alip DVLA e gonderirim..
Sonuclar olumlu veya olumsuz burdan paylasicam. Selamlar..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2019 02:03 
Kullanıcı avatarı
MetinBuca yazdı:
Sahinn yazdı:

Ehliyet burda gecmiyor derken degistirilmedigini soyledin sanirim, onu biliyorum. Diplomayi, isim denklik belgesini 3 ay once hallettim. Sadece kata gidip yatiricam. Sadece ehliyet icin gitmiyorum zaten ailemi ozledim. :) Ehliyeti de aradan cikartayim gitmisken. BE almaya karar verdim 1 ay icinde olursa brexit olmadan onu alip DVLA e gonderirim..
Sonuclar olumlu veya olumsuz burdan paylasicam. Selamlar..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2019 20:12 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Yani BE katogori alsak bile belli degil oylemi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2020 19:05 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
merhabalar bugün forumdan arkadaşımıza cevap geldi. Türkiye"de B tipi ehliyet alıp Bulgaristan"da değiştirip daha sonra BE kategoriyi Bulgaristan"da alındığında ehliyet Full UK çevriliyor. ehliyet arkadaşımızın eline ulaştığında izni olursa arka resmini buraya ekleyeceğim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2020 19:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Arkadaşlar çok uğraştırıcı ve uzun bir süreçten sonra ehliyet çıktığını online olarak öğrendim her ne kadar da çıktığını öğrensek de yine karar dvla de yaşanabilecek sorunlar dan dolayı beni suclamanizi istemem ilk gonderdigimde red cevabı geldi daha sonra savunma yazısı yazarak ve ek olarak Bulgaristan dan orjinal evrakları getirerek sonuclandirdilar İnşallah sizlerinde olur

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: