Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2019 23:40

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 75 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2019 13:03 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Sahinn yazdı:
MetinBuca vermis oldugun bilgiler icin tesekkur ederim dostum. Kısmetse bir ay sonra benden Kırcaliye geliyorum Ingiltereden. Uc ay once gelmistim Turk diplomasini Bulgara cevirmek gerekiyormus zaman kisitliydi anca onu yapabildik. Butun mesajlari okudum anladigim ehliyeti bulgara cevirdikten sonra uk yapamayacagim, bulgarca bilsem olur belki ama benim bildigim bulgarcayla olmaz bu is. :)

Bir sorum aolacak, ben bulgar ehliyetini alinca Ingiltereye 10 ayda bir giris cikis yapsam ehliyeti surekli kullanabilir miyim? Yazinda oluyor demissin gerilerde, teyit etmek icin soruyorum. Kolay gelsin..

merhabalar size onerim kesinlikle bulgaristanda sinava girmeniz. ileride farkli sektorde calismak isterseniz UK cevirmeniz gerekecegi icin basiniz cok agirir. su an icin gunluk yasam icin yada is icin kullanamayi dusunuyor olablirsiniz. lakin ehliyet ile ugrasmaya baslandiginda mutlaka yasadiginiz ulkede gecerli olabilecek bir ehliyet ile ugrasmak en mantiklisi. bulgarca bilip bilmeme meselesi degil ezberiniz iyise yapabilirsiniz. ayrica arabanin dil ilede pek ilgisi yok zaten. araba ile ilgili cunku hersey. alfabe bilmiyorsanizda ingilizce girebilirsiniz en azindan ingilizce ezber yaparakta girebilirsiniz. sahsen ben cok pisman oldum bu sekilde ugrastigim icin. bugun DVLA tekrar aradim B turkiyeden aldim BE,C,A, bulgaristanda almama ragmen 1 gorevli UK degistiremezsin dedi digeri degistirebilirsin dedi. yani benim tum bu ugraslarim bile bosa gidebilir. ancak ben daha iceri gondermiyecegim ehliyeti nedenide CE yani Tir almak istemem. C den sonrada bulgaristanda 1 yil bekleniyor gelecek yil CE eklettikten sonra degistirecegim. diger sorunuza gelicek olursak bulgar ehliyeti ile evet 12 ayda bir giris cikis yapip kullanabilirsiniz en azindan DVLA nin bana verdigi bilgi bu. ama soyle dusunun UK ya avrupadan cikarsa ? daha sonra kabul etmez ise avrupa ehliyetlerini bu olmiyacak birsey degil.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2019 13:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Şımarık
Burcu: Yay
Arkadasim bulgaristandan ehliyet aldi simdi onu iceri gonderip ingiltre ehliyeti almak istiyor formu doldurup gonderirken ne tarz evrak istiyorlar biliyormusunuz sadece bulgar ehliyeti ve form yeterlimi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2019 13:37 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
cakirgozlu yazdı:
Arkadasim bulgaristandan ehliyet aldi simdi onu iceri gonderip ingiltre ehliyeti almak istiyor formu doldurup gonderirken ne tarz evrak istiyorlar biliyormusunuz sadece bulgar ehliyeti ve form yeterlimi

merhabalar forumla beraber bulgar ehliyetinin vede puanların olduğu kartında göndermesi gerekiyor. forumu doldurduktan sonra yalnış hatırlamıyorsam extradan bi £10 verip post office görevlisinin evraklarınızı kontrolunu sağlıyorsunuz onuda yapmasını tavsiye ederim. yalnışlık olduğunda direk söylerler. bu kadar basit islem normal ücret £45 civari sanırım. eğer Provisional Licence yani acemi ehliyeti aldı ise daha önce Ingiltere"den ücret ödemesinede gerek yok. Provisional Licence yani acemi ehliyetinide evrakların arasına koyup direk gönderebilir.ancak Türkiye"den alıp çevirilen bir ehliyet ise red yiyecek onuda ekliyeyim.

kamyondan sonra ehliyeti merak eden arkadaşlar için alta ekliyorum son durumu. B de 70 kalıcı.

Eklentiler:
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png [ 378.22 KiB | 940 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2019 10:54 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
MetinBuca BG ehliyetim kısmetse 1 ay sonra çıkacak , yukarıda puan kartından bahsetmişsin , bu puan kartını yeni çıkan ehliyetle beraber mi veriyorlar ?

Bir de Dijital Ehliyet ( Takograf Kartı ) BG’de nereden alıyoruz ?

Son olarak SRC-1 , SRC-2 , SRC-3 , SRC-4 , SRC-5 uygulamaları var mı ?

BG ehliyetiyle Avrupada çalışmak için yanında yukarıda yazdıklarım olması gerekiyor mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2019 18:34 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sherysam yazdı:
MetinBuca BG ehliyetim kısmetse 1 ay sonra çıkacak , yukarıda puan kartından bahsetmişsin , bu puan kartını yeni çıkan ehliyetle beraber mi veriyorlar ?

Bir de Dijital Ehliyet ( Takograf Kartı ) BG’de nereden alıyoruz ?

Son olarak SRC-1 , SRC-2 , SRC-3 , SRC-4 , SRC-5 uygulamaları var mı ?

BG ehliyetiyle Avrupada çalışmak için yanında yukarıda yazdıklarım olması gerekiyor mu?

puan kartı bulgar ehliyetiniz ile birlikte veriliyor kat"ta ehliyetinizi alırken. Takograf Kartı ben almadım daha dai"den alınıyordur. SRC-1 , SRC-2 , SRC-3 , SRC-4 , SRC-5 bunlar sizde türk ehliyetinizde var ise bir sorun tekrardan sınava girmem gerekiyormu diye. Bulgaristan"da 5-6 sınav çeşidi var ağır vasıtalar için.bende tam bilmiyorum onlarını ancak ben girecem 1-2 tanesinin sınavına bu iş kolu üzerinde çalışacağım zaman.C alındıktan sonra sürebilmeniz için bir belge daha çıkartmanız gerekiyor.ismi kompetentnost türkçesi sanıyorum kamyon yetki belgesi sürüş için.1 ay sürüyor onun alınması.türk ehliyetinizde C var ise sormanız gerekiyor yapmanız gerekenleri. keşke sıfırdan sınava girseydiniz en garanti yöntem Uk çevirilmesi için bu çünkü.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2019 18:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
Peki bu Kompetentnost yurtdışı çalışma için mi , yoksa sadece BG içi mi ?

Kompetentnost çıktıktan sonra mı çıkıyor Takoğraf Kartı ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2019 09:44 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sherysam yazdı:
Peki bu Kompetentnost yurtdışı çalışma için mi , yoksa sadece BG içi mi ?

Kompetentnost çıktıktan sonra mı çıkıyor Takoğraf Kartı ?

bence her ikisi içinde.o olmadan sürülmüyor çünkü. evet Kompetentnost çıkarıp sonra başvuruyorsunuz takografa.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2019 06:43 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Tam bir kaos uk den alin derim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2019 08:21 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
coni077 yazdı:
Tam bir kaos uk den alin derim

bu konuyu açmamdaki en büyük amaç zaten bu.ancak biz türkler her zaman kolayına kaçmayı sevdiğimiz için bazen kolay dediğimiz daha zorlaşıyor. sizde ben konuyu açtıktan sonra gittiniz ehliyeti almaya anladınız değil mi burda geçmediğini insan yinede bir umut diyor belki geçer. ben bilsem en azından duysam böyle birşey kesinlikle ne paramı ne zamanımı harcardım. ha ben C aldım yine geçme ihtimali var ancak kesin değil oda. B üzerine 3 kategori çıkarmama rağmen. kaldı ki 31 ekimden sonra anlaşmasız Bretix olursa belki avrupa ehliyetleri hiç geçmiyecek garantisi yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2019 14:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü: EU
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Akrep
Aynen haklisin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 75 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: