Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2020 07:22

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 587 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2020 23:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Arkadaşlar,size güncel olarak daha bugün edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Öncelikle hem avukatımla hemde bir arkadaşımdan bire bir örnekleme ile size cevap vereceğim.

Avukatım dediğine göre Ankara Anlaşması ile outurum sahibi olup ardından İLR sahibi olan kişi,İLR kartını aldığının ertesi günü VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNU yapabilir dedi. Keza eskiden 1. sene + 3.sene sonunda = İLR alıyorduk. 1 sene bekleyip,vatandaşlığa başvuruyorduk. Kural değişince sadece direkt 5 seneye tamamlama zorunluluğu getirildi fakat vatandaşlık yine 5. sene sonunda alınıyor dedi avukatım.

Arkadaşımın eşi ise İngiliz. Eşi ve 3 çocuğu devlet yardımları alabilmesi için Türkiye'de ki evliliklerini buraya bildirmediler ve dahası kendisi evlilikten önce Ankara anlaşması ile geldi buraya. Klasik 5 senesi geçtiğimiz Haziran'da İLR aldı. Hemen uızerine de anında vatandaşlığa başvurdu ve vatandaşlığınıda aldı.

Bütün buradan çıkardığımız sonuca göre 2 örnekte de her türlü vatandaşlık başvurumuzu yapabiliyoruz.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2020 19:46 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
ILR aldiginin ertesi gunu pasaporta basvurman icin ingiliz esin olmasi lazim uc yil beraber olmaniz lazim? nerden okuyorsunuz bu bilgeri kaynagi nedir paylasirmisiniz..

https://www.gov.uk/apply-citizenship-indefinite-leave-to-remain

ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; Tahmini 12 Ekim 2020

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2020 20:29 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: -
isadasuk yazdı:
Arkadaşlar,size güncel olarak daha bugün edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Öncelikle hem avukatımla hemde bir arkadaşımdan bire bir örnekleme ile size cevap vereceğim.

Avukatım dediğine göre Ankara Anlaşması ile outurum sahibi olup ardından İLR sahibi olan kişi,İLR kartını aldığının ertesi günü VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNU yapabilir dedi. Keza eskiden 1. sene + 3.sene sonunda = İLR alıyorduk. 1 sene bekleyip,vatandaşlığa başvuruyorduk. Kural değişince sadece direkt 5 seneye tamamlama zorunluluğu getirildi fakat vatandaşlık yine 5. sene sonunda alınıyor dedi avukatım.

Arkadaşımın eşi ise İngiliz. Eşi ve 3 çocuğu devlet yardımları alabilmesi için Türkiye'de ki evliliklerini buraya bildirmediler ve dahası kendisi evlilikten önce Ankara anlaşması ile geldi buraya. Klasik 5 senesi geçtiğimiz Haziran'da İLR aldı. Hemen uızerine de anında vatandaşlığa başvurdu ve vatandaşlığınıda aldı.

Bütün buradan çıkardığımız sonuca göre 2 örnekte de her türlü vatandaşlık başvurumuzu yapabiliyoruz.

Hocam ilk verdiginiz ornek biraz carpici geldi, hizlica bir google'ladim.. Eger esiniz British citizen degil ise o durumda ILR'i aldiktan 12 ay sonra naturalisation basvurusu yapabiliyorsunuz deniyor. Bilgi surada mevcut:
https://www.sableinternational.com/uk-residency

Esiniz British ise, 5 yil UK'de kaldiysaniz (ve bir ton daha ivir zivir madde) ILR aldiktan hemen sonra pasaport basvurusu yapabiliyorsunuz.. bu ikinci orneginize karsilik geliyor gibi.

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2020 21:48 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
isadasuk yazdı:

Merhab isaduk, paylasim icin tesekkurler.. anladigim kadari ile Ankara anlasmasina ozel bi durum olarak ILR dan hemen sonra basvurulabiliyor demis avukat arkadasiniz.. hemen aldigini soyleyen eski admin ve baska bir arkadasa sormama ragmen cevap alamadim onlarin durumu hakkinda.. belki kendileri icin olumsuz olabilecegini dusunuyorlardir.. ama sonuc olarak basvuru sayfasinin en basinda da 12 ay bekleme suresi belirtilsede ifade "you must usually have lived in the UK for 12 months after getting it." ki buda genellikle ya da cogu durumda gibi anlasiliyor, bu da belki ECAA gibi baska durumlar icin koyulmustur..

benim 2-3 ayim kaldigi icin cok da kafama takmiyorum ama sonuc olarak bir turlu bir arkadas cikip ben aldim demedi, ki ben bunun olduguna inaniyorum, bunu da anlamak gercekten zor...

sevgiler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2020 21:33 
Kullanıcı avatarı
selamlar,

bu konu gerçekten de karışık, ifadeler net değil home office'in sitesindeki, usually vs...
Ancak admin yazdıktan sonra bir kaç avukata sordum özellikle, 1 sene sonra dediler.

Açıkcası bende cesaret edip basvurmak istemedim nihayetinde ücret ödüyoruz, yanmasından endişelendim. Aslında direkt home office'e sormak lazım ama avukatların hepsinin 1 yıl sonra demesi yeterli oldu benim için.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2020 07:26 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Misafir yazdı:
selamlar,

bu konu gerçekten de karışık, ifadeler net değil home office'in sitesindeki, usually vs...
Ancak admin yazdıktan sonra bir kaç avukata sordum özellikle, 1 sene sonra dediler.

Açıkcası bende cesaret edip basvurmak istemedim nihayetinde ücret ödüyoruz, yanmasından endişelendim. Aslında direkt home office'e sormak lazım ama avukatların hepsinin 1 yıl sonra demesi yeterli oldu benim için.

Merhaba, ben Home Office e zaten yazili olarak sordum 2 ay once kadar.. Kisisel dosya bazinda dosyalara cevap veremiyoruz, dokumanlarimizda sorunuzun cevabini bulabilirsiniz falan gibi bi auto reply gibi donus oldu.. Buradaki asil sorun ve benim de HO ya sordugum ILR karti ile gelen mektup. 12 ay kisitlamasi eger o mektupda varsa bekliyorsun ama yoksa beklemiyorsun gibi bir durum var. Anladigim kadari ile herkese ayni mektup gitmiyor ve vatandasliga gecis icin oradaki sinirlamalara tabisin.

Benim hic etrafimda Ankara anlasmasi disinda ILR alan olmadi, belki oyle birini bulup onun mektubuna bakmak lazim.. Zaten aldigini soyleyen arkadaslara da mektuplarini sormak lazim..

Sevgiler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2020 01:30 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar,nasıl 31 Aralık 2020'den sonra Ankara Anlaşmasına ne olacak kimse bilemiyor,o misal bazı avukatlarında güncel bilgilere sahip olmadığı durumlar olabiliyor .

Şimdi en basit örnek şudur ; Ankara Anlaşması sadece Türk vatandaşlarına ait bir vize türü ve AB ile Türkiye arasında ki bir anlaşma.

Bu anlaşmanın AB ile Türkiye arasında imzalandığı yıla göre, bir AB ülkesi 1965'ten itibaren AB'de ise veya AB'ye yeni üye olduğu gün itibariyle ki Göçmenlik Yasası'nda bir yabancı kaç yılda vatandaşlık alıyorsa,biz o kadar tabiyiz. İngiltere'de demek ki 1973'de işçi birisi 1+3 sene sonunda ILR alabiliyormuş. Bunu 2018'de bir gece de 1+3+1 = 5 seneye tamamladılar. Ama yasa / kurallar devam ediyor. Kuralda diyor ki bu tarihi doldularan kişiler ILR başvurabilir. Eski kurala,eskiden bie güncelleme getirmişler ve ILR aldıktan sonra +1 yıl daha doldur, yani 5 yılı doldur toplamda ve vatandaşlığa başvur durumundaydık. Yani 1+3 = ILR ve 1 sene boi bekle.. bekledin mi? 5. seneye girdiğin gün patlat vatandaşlık başvurunu gibi..

Şimdi adamlar 1+3+1 ile bunu ILR + üstüne Ankara Anlaşması kuralı gereği vatandaşlığa başvurma hakkımızı veriyorlar.

Umarım kendimi net ifade edebilmişimdir.

Saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 03:22 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
You have indefinite leave to remain (ILR)
You can usually apply for ILR after you’ve lived in the UK for 5 years.

To apply for citizenship with ILR you must usually have lived in the UK for 12 months after getting it.

Bunu ILR den sonra bir yil beklemesenizde olur diyemi yorumladiniz? isadasuk

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 03:32 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
European Union (EU), other European Economic Area (EEA) nationals and Swiss nationals
This section covers you if the country of which you are a national is part of the EU, other EEA or Switzerland. It tells you how you can show that you are free from immigration time restrictions by either:
• having a permanent residence document issued under the EEA Regulations
• having been granted indefinite leave to enter or remain in the UK, including
under the EU Settlement Scheme (referred to as “settled status”)
If you are a national of a country which is a member state of the EEA or Switzerland, or the family member of such a person and providing you complied with the requirements of the EEA Regulations, such as holding comprehensive sickness insurance, you will automatically have permanent residence status after exercising free movement rights in the UK for any continuous period of 5 years ending on or after 30 April 2006. If you wish to, you can apply for a permanent residence card to prove that you hold the status before applying for citizenship. Information on permanent residence cards can be found on the Gov.UK website.
Unless you are married to or are the civil partner of a British citizen, you should normally have held permanent resident status for 12 months before applying for naturalisation. This means that you may need to wait until you have been in the UK for 6 years before you can apply.

Bide bu var ama (:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2020 14:12 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

ggkhan yazdı:
European Union (EU), other European Economic Area (EEA) nationals and Swiss nationals
This section covers you if the country of which you are a national is part of the EU, other EEA or Switzerland. It tells you how you can show that you are free from immigration time restrictions by either:
• having a permanent residence document issued under the EEA Regulations
• having been granted indefinite leave to enter or remain in the UK, including
under the EU Settlement Scheme (referred to as “settled status”)
If you are a national of a country which is a member state of the EEA or Switzerland, or the family member of such a person and providing you complied with the requirements of the EEA Regulations, such as holding comprehensive sickness insurance, you will automatically have permanent residence status after exercising free movement rights in the UK for any continuous period of 5 years ending on or after 30 April 2006. If you wish to, you can apply for a permanent residence card to prove that you hold the status before applying for citizenship. Information on permanent residence cards can be found on the Gov.UK website.
Unless you are married to or are the civil partner of a British citizen, you should normally have held permanent resident status for 12 months before applying for naturalisation. This means that you may need to wait until you have been in the UK for 6 years before you can apply.

Bide bu var ama (:

Peki burada Ankara Anlaşması'ndan bahsediyor mu? Hayır.

O yüzden diyorum,bizim durumumuz farklı. Hatta ufak bir örnek daha vereyim. Biz kendimiz ve depantent olanlarımız için dahi NHS'e kayıt parası ödemiyoruz. Yanılmıyorsam evlilik yolu ile gelenler ya her başvuruda yada her sene 1000 sterlin para ödüyorlar.

Bizim vize türümüz özel bir vize türü. O yüzden haklarımız değişik.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 587 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: