Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Şub 2020 22:21

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 548 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2020 00:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
erdem81 yazdı:
Ist999 yazdı:
Herkese selamlar, 19 Ekim'de basvuru yaptim. 28 Ekim'de biometric/scanning vs. 29 Kasim'da onaylanmis bugun de mektup geldi. Haftaya da yemin. Darisi tum bekleyenlerin basina...

Hayirli olsun benden Ocak ayi gibi basvurmayi dusunuyorum da birkac sorum olacakti yakin zamanda basvurusu onaylanmis biri olarak sana sormak istedigim online mi basvurdun yoksa cikti alip posta yoluyla mi? Ben kagit formun ciktisini alip okudum son kisimda 5 yillik veya ingiliz vatandasi ile evliysen 3 yillik donemi kapsayan payslip,P60 ve calistigin yerden mektup isteniyor acaba ayni sey online formda da varmi? Guidance da good character bolumunde vergi odeyip odemediginiz (5 yillik veya 3 yillik) donemde kontrol edilecegi yaziyor. yani kisacasi eger bu 3-5 yillik donemlerde calismadiysan vatandaslik alamazsiniz anlamina mi geliyor? Yoksa ben mi yanlis anladim.
Hangi belgelerle basvurdugunu yazarsan sevinirim.

Selamlar, simdi girdim siteye ve gordum mesajinizi kusura bakmayin. Ben online basvurdum. Basvuruda checklist veriyo o da neleri istediklerini soyluyo zaten. Normalde pasaport damgalarina bakiyolar Proof of living in the UK icin ama ben scan etmeye gittigimde ordaki kadin bana adresinizi gosterecek bir document dedi halbuki checklistde yoktu oyle bi sey. Bankadan mektup olur dedi oysa ki guidance da banka belgesi olmaz diyor. Neyse bankadan aldim mektubu hemen ve o aksam 10'dan once yukledim (gorevli 10'dan once yukle dedi). O kadar baska da bir sey yuklemedim. Yalniz ben calisiyorum bir yerde eger self-employed isen o zaman baska belgeler istiyor yalnis hatirlamiyorsam. Calismamak vermemeleri icin bir sebep degil diye biliyorum.
2 ayda da oldu hepsi darisi basiniza.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020 14:25 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Ist999 yazdı:
erdem81 yazdı:
Ist999 yazdı:
Herkese selamlar, 19 Ekim'de basvuru yaptim. 28 Ekim'de biometric/scanning vs. 29 Kasim'da onaylanmis bugun de mektup geldi. Haftaya da yemin. Darisi tum bekleyenlerin basina...

Hayirli olsun benden Ocak ayi gibi basvurmayi dusunuyorum da birkac sorum olacakti yakin zamanda basvurusu onaylanmis biri olarak sana sormak istedigim online mi basvurdun yoksa cikti alip posta yoluyla mi? Ben kagit formun ciktisini alip okudum son kisimda 5 yillik veya ingiliz vatandasi ile evliysen 3 yillik donemi kapsayan payslip,P60 ve calistigin yerden mektup isteniyor acaba ayni sey online formda da varmi? Guidance da good character bolumunde vergi odeyip odemediginiz (5 yillik veya 3 yillik) donemde kontrol edilecegi yaziyor. yani kisacasi eger bu 3-5 yillik donemlerde calismadiysan vatandaslik alamazsiniz anlamina mi geliyor? Yoksa ben mi yanlis anladim.
Hangi belgelerle basvurdugunu yazarsan sevinirim.

Selamlar, simdi girdim siteye ve gordum mesajinizi kusura bakmayin. Ben online basvurdum. Basvuruda checklist veriyo o da neleri istediklerini soyluyo zaten. Normalde pasaport damgalarina bakiyolar Proof of living in the UK icin ama ben scan etmeye gittigimde ordaki kadin bana adresinizi gosterecek bir document dedi halbuki checklistde yoktu oyle bi sey. Bankadan mektup olur dedi oysa ki guidance da banka belgesi olmaz diyor. Neyse bankadan aldim mektubu hemen ve o aksam 10'dan once yukledim (gorevli 10'dan once yukle dedi). O kadar baska da bir sey yuklemedim. Yalniz ben calisiyorum bir yerde eger self-employed isen o zaman baska belgeler istiyor yalnis hatirlamiyorsam. Calismamak vermemeleri icin bir sebep degil diye biliyorum.
2 ayda da oldu hepsi darisi basiniza.

Sagol mesajin icin bende online basvurumu yaptim biometric icin randevuyu bekliyorum dedigin gibi benim check list te oyle birsey yok, pasaport giris cikis muhurleri cok onemli onlar icin ama senin mesajini gorunce bende birkac banka dokumani upload yaptim ne olur ne olmaz diye, herhalde en onemli evrak pasaport onun haricinde p60,payslips,employee letters filan EU vatandaslarindan veya pasaportunda giris cikis muhuru olmayan insanlardan istiyorlar guidance da oyle yaziyor,galiba cogu insanin dedigi gibi orada calisanlarin bazilari konuya pek hakim degiller.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2020 23:01 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
duchessofnorthwest yazdı:
Numan tekrar merhaba,

evraklarimi ben hala yuklemeye calisiyorum ama dogrumu yapiyorum emin degilim :)
tum evraklarimi pc ye yukledim pasaportlarimi (3 tane ) ayri ayri sari klasor haline getirdim. ukvcas in sayfasina yuklerken klasor halinde secip yukluyorum degil mi ?

merhaba duchessofnorthwest
Kusura bakma simdi gordum mesajini. Uzun zamandir baglanmiyordum. Umarim bunlarin hepsini simdiye dek halletmissindir. Ben, pasaportlari scan yaptiktan sonra PDF file olarak save yaptim ve oyle yukledim siteye.

Bu arada Vatandaslik basvurusunu ILR basvuru ile karistiran arkadaslar goruyorum forumda. Ikisi cok ayri kriterlere gore ve farkli ekiplerce degerlendiriliyor. Dolayisiyla p60, p45 veya herhangi bir finansal dokuman, isyerinden mektup, elektrik su gaz faturasi vesaire gibi seylere kesinlikle gerek yok. Basvuru sonunda istenen belgeler liste halinde verilmekte. Onun disinda kendince herhangi bir belge ekleyip kafa karisikligina yol acilmamasini tavsiye ederim.
Selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2020 09:57 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Arkadaslar merhaba,

referans icin muhasebecisini gosteren oldu mu? kabul ederler mi? sonucta profesyonel bir iliski...

tesekkurler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2020 19:16 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
hakanuk yazdı:
Arkadaslar merhaba,
referans icin muhasebecisini gosteren oldu mu? kabul ederler mi? sonucta profesyonel bir iliski...
tesekkurler..

merhaba,
Evet, muhasebecinizi referans olarak gosterebilirsiniz, bende oyle yaptim, sorun cikmadi.
Bol sans.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2020 21:44 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: Ankara anlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Arkadaşlar bende yolculuğum bugünden itibaren son buldu, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Onay mektubum geldi
. 02.01.2020 online başvuru
17.01.2020 biyometrik
14.02.2020 mektup elime ulaştı.

Bekleyen herkese bol sanlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2020 12:12 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Bizde basvurduk, gecen hafta sopra steria randevumuza gidip parmak iz verdik. Hayirlisiyla bir bitseydi..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2020 13:51 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
duchessofnorthwest yazdı:
Arkadaşlar bende yolculuğum bugünden itibaren son buldu, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Onay mektubum geldi
. 02.01.2020 online başvuru
17.01.2020 biyometrik
14.02.2020 mektup elime ulaştı.

Bekleyen herkese bol sanlar

Merhaba, bende gecen hafta biometrici filan hallettim Croydon'da(normal basvuru extra odemedim randevudan 3 hafta once online basvurmustum), oradaki elemanlarin bazilarinin konu hakkinda bilgileri yok gibi geldi, en azindan benimle ilgilenen eleman sansima baya simarik bir adamdi benim basvuruyu kontrol ederken etrafla konusuyordu gulusuyorlardi filan. Adama BRP'i bile ben hatirlattim herif heyecanla 'give it to me' dedi ya resmen ne please sorry filan hicbirsey yok.
Neyse life in the ukyi b1 sertifikasini gayet guzel scan yapip koydugum halde yeniden scan yapti(ben education kismina koymustum)anlamadim,check listekilerin haricinde herhangi birsey sormadi P60 payslip proof of address filan istemedi. Benim sorum acaba onay mektubu gelmeden once herhangi bir email filan aldiniz mi ? Indefinite onaylandigina dair herhangi bir mail almadim bir gun postaya baktigimda kart posta kutusundaydi.
Herkese bol sanslar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 548 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: