Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Tem 2020 12:50

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 568 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2020 18:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaşlar ben indefinitten sonraki son senemi türkiyede 98 gün kaldım batandaşlığa başvuru yapsam vatandaşlığı alma şansım var mı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2020 17:50 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Arkadaslar paylisp, p60 gibi dokumanlar vermmeiz gerekiyor mu? Forumun bir yerinde son 10 sene boyunca calistiginiz yerleri yazin diyor. Sonrada payslipler, p60, isyerinden mektup verin diyor. Basvuran arkadaslar yardimci olabilir mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2020 02:37 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü: Ankara Antlasmasi ILR
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Balık
payslip'e gerek yok. eger garanti olsun derseniz suan calistiginiz bir yer varsa oradan 1 2 aylik payslip koyun. isyerinden mektuba da gerek yok. ben sadece p60 ve p45lerimi koydum. eger kendi sirketiniz var ise self assessment dokumani gibi birsey istiyorlar verginizi yatirdiniz mi vs diye. cok gerek var mi derseniz acikcasi bilmiyorum. yapan var yapmayan var. sonucta vergi odemelerinizi de eklerseniz gerek kalmaz sanirim.

evet karisik oldu biliyorum ama cok dusunmeyin. sizin icin onemli oldugunu dusundugunuz dokumanlari koyun. burada istenen bu sure zarfinda burada bulunup bulunmadiginizi anlamak.

en onemli sey su ana kadar ingiltere de bulundugunuz surece kullandiginiz butun pasaportlarin butun sayfalarini scan edip koymaniz onemli. giris cikis stamplerinizi gormus oluyorlar boylece.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2020 02:44 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ates yazdı:
Arkadaşlar ben indefinitten sonraki son senemi türkiyede 98 gün kaldım batandaşlığa başvuru yapsam vatandaşlığı alma şansım var mı?

eger gecerli sebebinizi iletirseniz olur ama onun yerine garanti olmasi icin bekleyin.

siz 98 gun tek seferde mi yurtdisinda bulundunuz? (ulke giris cikis gunleri sayilmiyor bunu unutmayin)

ayrica atiyorum 1 ocakta 2019 da indefinite aldiniz ve 12 Ocak'ta Turkiye'ye 10 gunlugune gittiniz ve geri geldiniz. sonra baska bir zamanda da 88 gun kaldiniz. boyle bir durumda 23 Ocak 2020 de vatandasliga basvurabilirsiniz cunku geri 1 sene saydiklarinda 88 gun yurtdisinda bulunmus oluyorsunuz.

Ayrica onemli bir durum; basvurdugunuz gunun tam bir sene oncesinde UK de bulunmaniz gerekiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2020 11:39 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
slacker yazdı:
payslip'e gerek yok. eger garanti olsun derseniz suan calistiginiz bir yer varsa oradan 1 2 aylik payslip koyun. isyerinden mektuba da gerek yok. ben sadece p60 ve p45lerimi koydum. eger kendi sirketiniz var ise self assessment dokumani gibi birsey istiyorlar verginizi yatirdiniz mi vs diye. cok gerek var mi derseniz acikcasi bilmiyorum. yapan var yapmayan var. sonucta vergi odemelerinizi de eklerseniz gerek kalmaz sanirim.

evet karisik oldu biliyorum ama cok dusunmeyin. sizin icin onemli oldugunu dusundugunuz dokumanlari koyun. burada istenen bu sure zarfinda burada bulunup bulunmadiginizi anlamak.

en onemli sey su ana kadar ingiltere de bulundugunuz surece kullandiginiz butun pasaportlarin butun sayfalarini scan edip koymaniz onemli. giris cikis stamplerinizi gormus oluyorlar boylece.

Cok teşekkürler slacker.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2020 11:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
mrb arkadaslar bende vatandasliga basvurucam cok stresliyim basvuru hakkindaki butun bilgim bu vatandaslik basligi altindaki 54 sayfalik yazilarinizdan olusuyor hepsini okudum ama baslamadan once bir laptop a ihtiyacim var fakat benim laptop malesef cocuklarimin kurbani oldu.ilk sorum su tabletle vatandaslik formunu doldurabilirmiyim?Buna cvp bulabilirsem basliycam yazicidan cikmasi gerekenleri arkadasimin yazicisindan cikaricam.sorularim8n devam8 buyuk ihtimal gelicek.tesekkurler simdiden.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2020 19:12 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Tabiki tabletle basvurabilirsiniz. sadece dokuman yukleme kismina gelince biraz daha uzun ve zor olacaktir. ama o kismi da bir internet kafeye giderek halledebilirsiniz. ve ya hic mi bilgisayari olan bir arkadasiniz yok?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2020 23:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Dokumanlari araci sirketle yukleyebiliyorduk dimi oyle yapicagimi dusundugum icin tabletle formu doldurup cikmazi gerekenleri arkadasimdan yada internet cafeden cikartirim demistim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2020 16:09 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

dokumanlari araci sirkete yukletme diye bir servis var ama benim basvurum sirasinda o secenek bana cikmamisti. zaten acikcasi da onlara guvenerek degil kendim ozenerek duzgun aciklamali sekilde yuklemistim ben. orada calisanlar genelde dunyadan bir haber oluyor. kadin 6 ay sonra gelecek bana demisti. arkadaslarim 1 ayda aliyor deyince aa cok sanslilarmis 6 aydan once gelmez ama diyordu.

dokumanlarinizi duzgun isimlendirip yuklerseniz memur da o kadar kisa surede basvurunuzu inceleyip onaylayabilir diye dusunuyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2020 15:38 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Başak
P60 veya p45 gibi belgelerle ugrasmaniza veya cok belge ile iyi gozukmesine gerek yok. Sadece istedikleri belgeleri gosterseniz yeter gibime geliyo. Ben indefinite i 2.5 ayda aldim. Vatandaslik icin seremoni mektubunu ise basvurudan 3 hafta sonra aldim. Simdi seremono gununu bekliyorum. Sadece orada yazan istedikleri belgeleri yukledim o kadar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 568 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: