Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 30 Eki 2020 05:08

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 02:56 
Forumvisa4uk Süper Üye 4. Kademe
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2159
Aldığı teşekkür: 1369
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar

Uzun süre oldu burada yazmayalı ama şimdi yazma zamanı diye düşünüyorum ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz hafta cuma günü iş yerinde saat 21:00 itibariyle iş başı aldıktan sonra bünyemde bazı değişiklikler hissettim. Önce her çömelip kalktığımda diz kapağımın beni zorladığını ve ayağa kalkarken acı çektiğimi gördüm. Eklem yerlerim ağrıyordu.
Ardından aynı gece sırasıyla kuru öksürük sonrasındada boğazımda hafif bir şişme başladı. Buna şişme demekte doğru olmaz ama bir tuhaflık olduğu kesindi.

Benim kronik ciğer hastaligim var ve cocuklugumdan beri kendimi bildim bileli öksürürüm ben ama bu kez farklıydı ! Kuru öksürük vardı...

O an ben covid olduğumu anlamıştım ve bir kaç arkadaşa bununla ilgili şaka yapmıştım. Sonra sabah olduğunda ben eve giderken yolda başım ağrımaya başlamıştı. Uyuyup uyandığımda ise ateşim yükselmişti... O an hala panik olmamıştım ama günün ilerleyen saatlerinde ateşim 39.9 olunca ambulansı çağırmak zorunda kaldım.

Gelen paramedikler beni hastaneye kaldırdı ve hastanede bir dizi testin yapımına başlandı. ( 6.09.2020 ) Sabah 01:30 da testlerim tamamlandı ve sonuç beklediğim üzere maalesef pozitif çıktı.

Sonuçlarla birlikte bana kapıyı gösterdiler ve eve gönderdiler. Açıkçası hiç bir tavsiyede de bulunmadılar ya da ne bileyim eldiven maske ilaç vs gibi hic bir şeyde vermediler...

Eve taksi çağırarak gittim ve uber taksiciside Türktü şansıma ona da hastalığımı söyleyemeyerek ve maalesef yol boyu rol yaparak eve dönmek zorunda kaldım. Bir şekilde eve gidebilmem gerekiyordu. Daha sonrasinda bir yada iki gün sonra bende ishal de başladı...

Şuan 7. gün ve iyiye gittiğine dair çok güzel belirtiler var. Öncelikle çok şanslıydım nefes alma zorluğu hiç yaşamadım.

Bu dönemde her ne kadar geç olsa da bağışıklık sistemimi güçlendirebilecek çok fazla takviye aldım. Bir de size ulaşan arkadaşlarınız ve sevdiklerinizin her biri size bir şey tavsiyesinde bulunacaklardır bu konuda dikkat benim gibi fazla açılmayın derim. Ayrıca yakında midemde bir patlama yaşanırsa şaşırmayacağım.

Ateşinizi düşürmek için sakın sirke falan kullanmayın ve hastalıkla mücadele için sirke içmeyin. Ben ilk gün çok fazla soğan sarımsak ve zencefil yemiştim bu arada ve o gün ateşimin 39.9 a çıkmasına hiç bir şekilde engel olamamıştım...

Aldıklarımın listesini yazmadan önce şu 3 şeyi evinizde mutlaka bulundurun demek istiyorum ; Termometre , oximeter ve tansiyon aleti....

Bunların dışında kullandıklarım ;
C vitamini (1000mg ) ,
D vitamini ( 5000 IU )
Zinc 22 mg ( Solar )
Manuka balı 70 mgo ( Holland & Barrett )
Echinacea
Sambucol ( Suda eriyen uzun tüp şeklinde olan amazon da var )
Liposomal - Glutathione
PQQ Max
Bee Propolis
Kekik yağı ( Thyme oil )
ve son olarakta tabii ki paracetamol ( Ateşinizi düşürmek için sadece)

Bunların dışında evde olan şu iki ürünüde düzenli kullanıyorum.
Gentle Iron , ve Joint care Glucosamine & Chondroitin

Son iki gundur atesim hic yukselmiyor o yuzden ates dusurucu almayı bıraktım. İştahim cok kotu olmustu ve aniden 4 kilo verdim bir kac gun icerisinde ama son 2 gundur iştahim yerinde cok sukur normal yemeye başladim. Bu arada doktorun bana aktardigi iki bilgiyide size aktarayim.

1) Çok yeme az az ye dedi bende zaten hic bir sey yiyemiyorum dedim. Sanirim organları zorlamamak için çok yememiz istenmiyor ki zaten yiyemiyorsun.

2) Kronik hastaligi olanlarin durumu iyi gibi gozuksede aniden 7. ile 10. gün arasi bozulabiliyor , nefes almada zorluk cekip yogun bakima kaldirilabiliyorlar dedi. Bunu 3 farklı doktor soyledi bu arada. Benim şuan 7. günüm dualarınızı bekliyorum. Sorusu olan varsa cevaplamaya hazırım. Herkese saygılar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 03:04 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Gecmis olsun.. bnde zaman zaman kas agrisi hissediyorum hamliktan diyesim gelio ama sporda yapmadigim icin 2 3 gune kendi kendi geciyor.. pandemi suresince 2 defa falan oldu bu. Onun disinda bir belirti olmuyor bende test yaptirsam pozitif cikar eminim (: tekrar gecmis olsun.. atlatmisdindir insallah 3 5 gune bir daha bilgi ver.

ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; Tahmini 12 Ekim 2020

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 08:56 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 27
Vize Türü:
Burcu: -
Gecmis olsun.. Tavsiyelere kesinlikle katiliyorum. Biz test yaptiramadik o donem test mest olmadigindan ortalikta. Hatta o donem "yuksek ates VE oksuruk" dedikleri icin ise gitmeye bile devam ediyorduk ne yazik ki. Bu taa Mart ortasi gibi oluyor. Bizimki oksurukle basladi, dediginiz gibi once kuru oksuruk bogazda, sonra benim ve cocugunki cigerlere indi. Cigerlerden bir sey sokmeye calisir gibi bir oksuruk. Bu oksuruk sanirim toplamda cocukta 6 hafta bende 3-4 hafta surdu. Bunun yaninda oksurugun 2-3. gununde eklem agrilari ve kas agrilari (ozellikle dizlerde) basladi, bu da 3-4 gun siddetli kalaninda dusuk siddetli gecti ve bitti.
Ucumuzde hafif degisiklik gosterdi belirtiler, esimde ornegin kas agrisi yuruyemeyecek kadar siddetli oldu. Ben ve cocukta daha cok yorgunluk agrisi gibi oldu o 3-4 gun disinda. Halsizlik ve yorgunluk vardi, ve surekli uyuyorduk 3umuzde. 4-5 gun siddetli gecti kalaninda toparlanmamiz herhalde 4-5 haftayi buldu.
Bende nefes darligi oldu bu da toplamda 1 hafta kadar, siddetli olarak da sanirim 2-3 gun surdu. O sirada cektigim nefes bana yetmeyecek gibi geldiginden sanirim panik olup kalp carpintisi da oluyordu. Nefes darligi soyle oluyordu bende (cok siddetli degildi), salondan mutfaga yururken nefesim kesiliyordu, ve kollarima halsizlik geliyordu (vucuduma oksiyen yetmiyormus gibi garip bir his). Tum bu surecte ara ara bas agrilari da yasadik, bazi sabahlar siddetli olacak sekilde.

Bizim icin de en korkuncu yonlendirme ve bilgi yoksunluguydu. Covid bile olup olmadigimizi bilmeden atlattik. Cok basta yakalandigimiz icin evde yeterince gidamiz yoktu ve o donem daha maskeydi, sokaga cikma kisitlamasiydi olmadigi icin marketler tenha oldugunda gidip (kendimi gidebilecek gibi hissettigimde) sirt cantama agri kesiciler, bitki caylari, ve gidalar koyup geliyordum.

Hastaligi gecirmekte olanlar buraya yazarsa bence bilgi deneyim sahibi olanlarimiz tavsiye paylasabiliriz.. Tabii fazla tavsiye de goz cikarabiliyor t&a'nin dedigi gibi..

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 19:04 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: Koç
çok geçmiş olsun dostum umarım bir an önce iyileşirsin. gerçekten pozitif çıkıp hiç birşey yapmamaları çok ama çok ilginç hele hele ilaç yada tavsiye :( allah hepimizin yardimcisi olsun. ilaç bir an önce bulunsada kurtulsak bu lanet hastalık derdinden.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2020 20:01 
Kullanıcı avatarı
Gecmis olsun.
Oncelikle benzeri bi baslik mevcut. Oradan yazdıklarımı okumani tavsiye ederim. Mart ayi gibi ben de gecirdim bu lanet hastaligi. Ve gosterilen ilgiden!!!! ve saglik sisteminden illallah ettirdiler. Benimki zatürreye cevirdigi halde muayene etme antibiyotik verme tenezzülu gostermediler. Neyse soylenecek cok sey var lakin susmak iyidir bazen.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2020 22:57 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: ECAA
Burcu: Yengeç
Çok geçmiş olsun adaşım. Umarım bir daha böyl bir şey yaşamazsın . sağlıcaklar kal

1 Yıllık Onay : 30 Eylül 2017
3 Yıllık Başvuru : 17 Ekim 2018
3 Yıllık Onay : 27 Şubat 2018
Spouse Vize Başvuru : 30 Ekim 2019
Spouse Vize Onay : 5 Aralık 2019

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2020 08:46 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2159
Aldığı teşekkür: 1369
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
inşallah cok tesekkurler. Bir ay oldu ve eklem agrilari bana hediye kaldi bu durumdan dolayi maalesef. Dizim cok agriyor egilip kalkmakta çömelmekte falan zorlaniyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2020 18:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Settlement
Burcu: -
büyük geçmiş olsun

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2020 19:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: Settlement
Burcu: Yengeç
t&a cok gecmis olsun, umarim tez zamanda eklem agrilariniz da gecer.
Allahim sifa versin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz