Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Oca 2017 22:18

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2013 23:06 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 110
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
t&a yazdı:
selma yazdı:
t&a yazdı:
gkayihan yazdı:
Teşekkürler güzel öneriler ve gerçekleri paylaştığınız için. Bu arada B1 kısmını daha okumadım bu sınav nedir acaba?

5 yil sonra suresiz oturum basvurusu yaparken ve vatandaslik basvurusu yaparken vizeye basvuracak kisinin almasi gereken sertifikanin seviyesidir. Diger zorunlu ve zor olan belge ise life in the uk sinav sonucudur.

t&a bir de B1 sertifikası mı almamız gerek vatandaşlık için? Ben vize alırken A1 istediler onu aldım. Life in the UK testini de geçtim. Sıkıldım sürekli bir şey için sınava girmekten. Türkiye'de bu kadar ders çalışsam Prof olurdum :-). Eğer B1 zorunluysa yapacak bir şey yok o sınava da girip geçmem gerekiyor o zaman :-(.

Aynen arkadasim maalesef kural degisti. Vatandaslik basvurusunda da ilr de de b1 vermek zorundayiz artik. İsin pis yani b1 sertifikasina artik 2 yil gecerlilik vermis ukba . Ben bu ay aldim b1 ve tam 2 yil sonra vatandasliga basvurdugumda 1 ay ile evrak gecersize donuyor delirmemek elde degil. Yeniden alacagim b1 sertiikasi seneye falan cok uyuzlar cidden

Ben Mart 2014 de ılr ye başvuracağım. tam bir yıl sonra da vatandaşlığa. Seneye Şubat gibi girerim B1 sınavına da. Ne kadar ödedin sınav için..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2013 23:27 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4526
Aldığı teşekkür: 3025
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
viewtopic.php?f=22&t=763

Burada yazdim detaylarini 110 pound odedim. İstersen o sayfadan devam edelim cunku yanlis bsslikta konusuyoruz sanirim.

Selma senden bir ricam var lutfen ilr basvurundan once ve sonra bizlerle olurmusun . Detaylariyla o donemde yasadiklarini ve hazirliklarini bize aktarirsan cidden cok sevinirim. Bende agustos 2014 te basvuruyorum ilr ye ve biraz da aklim karisik. Ayrica baska okuyanlara da yardimci olursun sevaba girersin vallahi :)

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2013 23:33 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 110
Vize Türü:
t&a yazdı:
http://www.forumvisa4uk.com/viewtopic.php?f=22&t=763

Burada yazdim detaylarini 110 pound odedim. İstersen o sayfadan devam edelim cunku yanlis bsslikta konusuyoruz sanirim.

Selma senden bir ricam var lutfen ilr basvurundan once ve sonra bizlerle olurmusun . Detaylariyla o donemde yasadiklarini ve hazirliklarini bize aktarirsan cidden cok sevinirim. Bende agustos 2014 te basvuruyorum ilr ye ve biraz da aklim karisik. Ayrica baska okuyanlara da yardimci olursun sevaba girersin vallahi :)

Olurum tabi ki. Şu sıralar iş arayışı, o bu derken giremiyorum fazla. Teşekkür ederim bilgi için.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2013 13:52 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 32
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
gkayihan diplomanın arkasında ingilizce yazmasının tek avantajı diplomanı ingilizceye çevirtmene gerek kalmaması =) denklik, senin mezun olduğun üniversitenin eğitiminin buradaki üniversite eğitimine ve/veya hangi bölümüne denk olup olmadığıyla ilgili. Ben de denklik aldım ve iş başvurusunda şimdilik ihtiyacım olmadı. Ancak bir ajansa başvurmam gerekirse ajanslar bazen denklik isteyebiliyorlar. O yüzden bana göre almakta fayda var, sonra lazım olduğunda onu beklemekle uğraşmazsın.

Bu arada önemli not, diplomanızın son halini göndermeniz gerekiyor, geçici mezuniyet belgesini kabul etmiyorlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2013 14:38 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü:
Burcu: Başak
mrd yazdı:
gkayihan diplomanın arkasında ingilizce yazmasının tek avantajı diplomanı ingilizceye çevirtmene gerek kalmaması =) denklik, senin mezun olduğun üniversitenin eğitiminin buradaki üniversite eğitimine ve/veya hangi bölümüne denk olup olmadığıyla ilgili. Ben de denklik aldım ve iş başvurusunda şimdilik ihtiyacım olmadı. Ancak bir ajansa başvurmam gerekirse ajanslar bazen denklik isteyebiliyorlar. O yüzden bana göre almakta fayda var, sonra lazım olduğunda onu beklemekle uğraşmazsın.

Bu arada önemli not, diplomanızın son halini göndermeniz gerekiyor, geçici mezuniyet belgesini kabul etmiyorlar.

11 Eylül'de yeni hayata başlıyorum. İş Başvurularına da başlıyacağım. Eğer ihtiyaç olursa dediğiniz gibi denklik için başvuru yaparım. Ama ilk yapmam gereken 6.5 olan IELTS'i 7 ye çıkartmak ki ancak o zaman HPC'e register olabiliyorum. Yani ingilizce çalışmaya devam.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2014 19:04 
Kullanıcı avatarı

Bu konuda aciklayici bir yazi yazdim arkadaslar. Okuyabilirsiniz.

http://www.forumingilterevizesi.com/ing ... il-alinir/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2014 20:34 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 142
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
t&acok guzel bir paylasim benim is yerimden istediler .simdi haftaya umarim gelecek.eger bu kurumu telefonla ararsaniz biraz beklemeniz gerekiyor sirada cuma ogleden sonralari dogru zaman .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2015 16:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
selam arkadaşlar
geçen cuma günğ uk ye geldim

benim 2 diplomam var 2 sis için de sizce bu onay işlemini yapmalımıyım

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2015 05:53 
Kullanıcı avatarı

Yani sana kalmis ama bana kalsa yap tabii ki... Bulunsun elinde

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2015 17:52 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 379
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Her kafama takılan soruya burada cevap bulmak Alice Harikalar Diyarı'ndaymışım hissi veriyor bana :) Yerleşim vizesine başvurucaz inşallah Eylül başında.Ben de İngilizce İşletme mezunuyum, hiç sınava kasmak gelmiyor içimden o yüzden ben de diplomama denklik almayı planlıyorum. Naric'in sitesine baktım. Bir English Assessment bir de statement of comparability var. Ben hangisinden başvurmalıyım.Amaç bu dili bildiğimiz ben statement of comparability diye düşünüyorum ama yanlış birşey yapmadan buradan size danışmak istedim. Online olarak da başvurabiliyoruz, gönderebiliyoruz evrakları scan edip. Bu da ayrı bir kolaylık cidden. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Diploma tamam scan ettirdim, yarın da okula gidip transkirptime kavuşup, scan ettiricem inşallah ama sonrasında statement of comparability mi yoksa english assessment'ı mı takip etmem gerekecek....?

Sanırım english assesment'ı seçmem gerekiyor zira naric'in sitesinde statement of comparability ile ilgili şu açıklamayı buldum;

"The UK NARIC Statement of Comparability is an officially recognised document that confirms the recognition of an overseas qualification and its comparable level in the UK, irrespective of it being an academic, vocational or professional award. It is used by universities, colleges, employers and Government departments and agencies forming part of their decision-making process. A Statement of Comparability can be used to help support applications made under Tiers 1 and 2 of the Points Based System for immigration to the UK; particularly the Graduate Entrepreneur route within Tier 1.

A Statement of Comparability states, in English, what your overseas qualifications equate to in the UK.

Please note that at UK NARIC we are unable to provide a comparability statement for the grades obtained in your qualifications. It is recommended that you present transcripts directly to potential employers/admitting institutions for consideration on an individual basis in line with specific grade requirements."

Bu benim için geçerli değil sanırım?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: