Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 May 2017 19:11

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 12:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba Arkadaşlar , Üniv 4 .sınıftayım ve onumuzdekı donem mezun oluyorum inşallah.Mezun olduktan sonra ıngıltere de master yapmayı dusunuyorum.Vize sıkıntım felan yok fakat ingilizcem yetersiz sayılır diye dusunuyorum.Genel olarak hakımım fakat akademik duzeyde değil.Manchester da tavsıye edebılecegınız çokta pahalı olmayan dil kursları var mıdır? Ve çokta aklıma takılan bir durum olan Üniversitelerin kendilerinin verdiği language courselar veya pre-master programları var.Yurtdışından gelen ve dil bilgisi yetersiz olan ogrencılere yeterli seviyeye getirildiğine dair açıklamalar okudum.Normal dil kurslarından farkı nedir orasını bılmıyorum ama.

Bu arada Masterımı University Of Manchester yada Salford university de yapmak ıstıyorum.(Computer Science)Postgraduate diploma almak ıstıyorum fakat YOK denklık vermıyor dıye bılıyorum bu yuzden Master Degree de yapabilirim.Universitelerin konumu ve Eğitimleri hakkında bılgısı olan arkadaşlarında lütfen yardımcı olmasını ıstıyorum.Teşekkürler şimdiden.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 13:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Merhaba pisyco,

Dil kursları hakkında bir bilgim yok ancak eğitim almayı düşündüğün alan ile ilgili şu okulları incelemeni tavsiye ederim: University of York, Loughborough Universityi ve Queen Mary. Computer science alanında bu üniversitelerde iyi bir eğitim alabilirsin. Tabi üniversiteden mezun olduğunda alacağın ortalamaya ve yaptığın projelere göre daha top raking universitelere de yönelebilirsin. Başarılar dilerim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 14:55 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Manchester da tanıdık olduğu için orası kesinleşti gibi ama Computer science alanın da dediğiniz ünilerde iyi gerçekten Teşekkürler cevabınız için.
Bilen arkadaşlar yardımlarınızı esirgemeyin lutfen

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 11:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bilen Arkadaşlar yardımını esirgemesin lütfen.Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 11:28 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4551
Aldığı teşekkür: 3051
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
pisyco yazdı:
Merhaba Arkadaşlar , Üniv 4 .sınıftayım ve onumuzdekı donem mezun oluyorum inşallah.Mezun olduktan sonra ıngıltere de master yapmayı dusunuyorum.Vize sıkıntım felan yok fakat ingilizcem yetersiz sayılır diye dusunuyorum.Genel olarak hakımım fakat akademik duzeyde değil.Manchester da tavsıye edebılecegınız çokta pahalı olmayan dil kursları var mıdır? Ve çokta aklıma takılan bir durum olan Üniversitelerin kendilerinin verdiği language courselar veya pre-master programları var.Yurtdışından gelen ve dil bilgisi yetersiz olan ogrencılere yeterli seviyeye getirildiğine dair açıklamalar okudum.Normal dil kurslarından farkı nedir orasını bılmıyorum ama.

Bu arada Masterımı University Of Manchester yada Salford university de yapmak ıstıyorum.(Computer Science)Postgraduate diploma almak ıstıyorum fakat YOK denklık vermıyor dıye bılıyorum bu yuzden Master Degree de yapabilirim.Universitelerin konumu ve Eğitimleri hakkında bılgısı olan arkadaşlarında lütfen yardımcı olmasını ıstıyorum.Teşekkürler şimdiden.

Bu konuda çok az kişinin bilgisinin olduğunu tahmin ediyorum ama inşallah bilen birileri çıkar. Belki murat bey farkeder yorumu o yardımcı olabilir...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 11:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Murat beyi tanımıyorum ama bilgili ise yardımcı olmasını rica ediyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 12:04 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 191
Vize Türü:
Burcu: Koç
pisyco merhaba,

The University of Manchester`dan sartsiz kabul alabilmen icin IELTS`dan en az 6.5 seviyesinde bir skor alman gerekiyor. Ayrica, sinavin butun bolumlerinin 6.0`nin altina dusmemesi gerekiyor. Sinavda 4 bolum var. ( Okuma, Yazma, Dinleme ve Konusma)

Diyelim ki sinava ( IELTS ) girdin ve 6.5 yerine 5.5 aldin. Bu durumda okuldan sartli kabul alarak pre-sessional course alabilirsin. Bu kursun tarihlerini ve fiyatlarini asagida gonderdigim linkten gorebilirsin.

http://www.ulc.manchester.ac.uk/english ... datesfees/

Okulun kendi bunyesinde vermis oldugu pre-sessional kurslarin fiyati, diger kurslara gore biraz pahali. Linkte acilan tablo`da seninde gorecegin uzere 10 haftalik bir donemin fitayati £3000. Bu sebeple, fiyati daha ekonomik olan bir dil okuluna gidebilirsin.

Manchester`da fiyati uygun ve ayni zamanda egitimi kaliteli olan bir dil okulu var bizim calistigimiz. Okulun ismi ; The Language Gallery ( http://www.thelanguagegallery.com ) Bu okula daha once degisik donemlerde ogrenci gonderdik ve cogu da memnun kaldi okuldan. Bu okulda zaman zaman kampanyalar oluyor, bu kampanya donemleri icinde kayit olursan web sayfasindaki fiyatlardan biraz daha indirimli fiyata egitim almis olursun.

Okuldaki akademik donem,diger universitelerde oldugu gibi Eylul doneminde basliyor. Eylul 2016 donemine yetisebilmek icin simdiden okula basvuru icin hazirliklara baslayabilirsin.

Eger dersen ki, ben Ingilizceme guveniyorum ve dil okuluna gitmeden ben Tr`de sıkı bir sekilde calisip IELTS`dan 6.5 ve uzerinde bir skor alabilirim dersen, o zaman dogrudan universiteye baslayacak sekilde hedef koyabilirsin kendine.

Bol sanslar !

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 13:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Cevabınız için teşekkür ederim. Göndermiş olduğunuz language course fiyatlarında avrupa vatandaşlığı olursa bir indirim uygulanabılıyor mu (home fee tarzı gibi).Çünkü Ben avusturya vatandaşıyım herhangi bir yararı olabilir mi benim için?

University Of Manchester dışında Salford ve Manchester metrop. Univ hakkında bilginiz bulunuyor mu ?(Computer Science).Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 16:38 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 191
Vize Türü:
Burcu: Koç
pisyco rica ederim.

Ozel dil okullarinda Avrupa vatandaslarina indirimli fiyat pek yaygin bir uygulama degil, herkese genelde ayni fiyat olur fakat universite bunyesinde verilen pre-sessional course`larda " home fees " zaman zaman uygulanabiliyor. Tabi kesin bilgi icin okula yine sormak lazim.

" Home fees veya overseas fees " genel sartlari icin asagida gonderdigim linki inceleyebilirsin.

http://www.ukcisa.org.uk/International- ... eas-fees/#

Bahsettigin diger universitelerde de yine ayni kabul sartlari gecerlidir. Sadece egitim ucretlerinde farklilik olabilir.

Bol sanslar !

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 22:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Konum açısından salford univ yada manchester metrop. Universitelerine ulaşım olarak Bilginiz varsa acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Birde araştırdığım dil okulları arasında http://www.manchesterenglish.com/ içim ısındı gibi bir fikriniz var mı bu okul hakkında ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: