Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 17 Ağu 2017 01:51

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2015 13:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi aklımda İngiltere'de yüksek lisans yapma niyetim var. Eğitim süresi 1 yıl olduğu için bu ülkeye yönelmiş durumdayım. Kendimden bahsedecek olursam ;

1) 28 yaşındayım ve Sakarya Üni. Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum.
2) Not ortalamam 3.04
3) 5 yıldan fazladır yabancı turist profiline sahip bir otelde ön büro şefi olarak çalışıyorum. Haliyle turistlerle yüz yüze konuşuyorum. Henüz TOEFL, IELTS gibi sınavlara girmedim ancak İngilizcemin iyi olduğunu düşünüyorum. Üniversitede de bazı dersleri İngilizce olarak almıştım. Aşağıda belirttiğim sorunları açıklığa kavuşturduktan sonra sınavlara gireceğim.

Şimdi;

Kariyerime kurumsal bir firmada devam etmek istediğimden çeşitli yönlendirmelerin de etkisiyle Marketing, Management, International Trade, International Business alanlarında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.

1) Uluslararası İlişkiler mezunu olup bu bölümlerden birini seçebilir miyim?

2) Şu an benim için en önemli kriter maddi olay. Üniversiteler genelde £10.000-£13.000 aralığında ücretler istiyor overseas grubuna girdiğim için. Buna konaklama, yeme içme vs yaşama giderlerini de ekleyince £20.000'e yakın bir meblağ ortaya çıkıyor. Beni en çok zorlayan kısım burası. Bu konuda neler önerirsiniz? Bu kadar masraf edip döndükten sonra karşılığını somut olarak alıp alamayacağımı bilmiyorum.

3) Araştırdığım kadarıyla burs olayları bizim için o kadar kolay değil. Bu konuda öneriniz nedir? Örneğin,önce burs başvurusu yapıp sonra sonuca göre üniversitelere başvurabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2015 23:44 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerlesim
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
1) Secebilirsiniz. Personal statement (statement of purpose) yazarken neden okumak istediginiz alani sectiginizi duzgunce ifade ederseniz hic sorun olmayacaktir.
2) Siradisi bi basariniz ve calismak istediginiz cok umit vaadedici bi konu olmadikca Ingiltere'de yuksek lisans bursu bulmaniz imkansiza yakindir. Turkiye'den burs bulup gelebilirsiniz ancak. Bunun icin opsiyonlariniz MEB bursu, TEV bursu ve Jean Monnet bursu benim aklima gelen. Hepsinin de kendince farkli kosullari degerlendirme cesitleri var. Cebinizden odeyecekseniz ve bu da sizi zorlayacaksa acikcasi degecegini sanmiyorum. Cunku maddi olarak o harcamanin geri donusunualmaniz cok zor. Ama ingolterede yuksek lisans size bambaska turlu milyonlarca sey kayabilir o ayri, bunun icin de maddi olarak elinizin bol olmasi daha iyi olur.
3) Yukarida bahsettigim burslara ingiltereden kanul almadan once basvuruyorsunuz ya da sureci es zamanli baslatiyorsunuz. Ingiltereden kabul almanin size maddi bi kulfeti olmayacagi icin ayni zamanda hem universite hem burs basvurularina baslayabilirsiniz. Hattacok emin olmamakla birlikte kabul almis olmaniz sizi daha iyi bir burs adayi yapabilir. En kotu elinizde master kabulu olur, erteletir sonraki sene burs icin tekrar ugrasabilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2015 15:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Aslan
cevap için çok teşekkür ederim. Daha başka düşüncesi olan arkadaşların da görüşlerini almak isterim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2015 17:13 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 461
Vize Türü:
Amacin Ingilterede egitim almak ise postgraduate diploma'yi da inceleyebilirsin. Turkiye'de denkligi var mi bilmiyorum ancak yuksek lisanstan daha ucuz ve arada 50-60 kredilik bir fark var. Ingilterede Bu diploma yuksek lisansa Yakin deger goruyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 12:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Valla bende postgraduate diploma düşünyorum ama araştırdığıma göre türkiyede herhangi bir denklik verilmiyor.Özel şirketlerde kabul edıyor mu onun hakkında bır bılgım yok eğer bilen bir arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: