Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eyl 2017 21:45

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2014 20:00 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 37
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: -
Geçen hafta C.tesi günü UK de IELTS sınavına girdim. Bu sınava girmeyi düşünen ve sınav hakkında bilgisi olmayan arkadaşlarla deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. IELTS Academic ve General olmak üzere 2 modülden oluşuyor. Ben General olanına girdim.

Öncelikle bildiğiniz gibi bizdeki Ingilizce sınavlarında (YDS,UDS vs) aldığınız sonuca göre Ingilizceyi ya biliyorsunuzdur ya bilmiyorsunuzdur , yani az biliyorum diye bir secenek yok malesef. IELTS bu anlamda bu olumsuzlugu ortadan kaldıran bir sınav çünkü 1-9 arası bir puanlama sistemine sahip ve her bir puan skalasının ingilizce yeterliliğine göre açıklaması var. Örneğin 5 Puanın karşılığı ''Makul kullanıcı;Dile kısmen hâkimdir ve her ne kadar hata yapma olasılığı yüksek olsa da çoğu durumda genel anlamı kavrayabilir. Aşina olduğu konularda temel iletişim kurabilecek seviyedir.''

Sınav günü sınav merkezide en az 30 dk önce gelmek gerekiyor. Kayıt işlemleri sırasında parmak iziniz alınıp fotografınız çekiliyor. Sınav Listening ile başlıyor. Genelde karşılıklı 2 kişinin konuşması şeklinde 4 Section dan olusuyor. Konsantrasyonunuzun çok yüksek olması lazım çünkü dinleyip doğru cevabı vermek için 2. bir sansınız yok malesef. Sınav salonunda Hintli olduğunu dusundugum biri hemen yanımda öksürmeye başlayınca bir anlık konsantrasyon kaybıyla 30. soruya kadar zaten iyi geçmeyen sınavımın 30 dan sonrasını hiç takip edemedim.

Listening sonrası ara verilmeden Reading e geçiliyor. 40 soru var. General readingin ilk 20 sorusunun kolay oldugunu söyleyebilirim. Genelde B1 seviyesinde vocabulary ile 15-20 soruya dogru cevap verme oranınız cok yüksek ben en çok son bölümde zorlandım ama orta düzey bir çalışma ile cok rahat 6-7 alınabilecek bir bölüm.

Writing kısmında 2 farklı konu veriliyor. 1. si genelde sizden bir konu hakkında birine e-mail yazmanız isteniyor. Benim konum '' Staj öğrencisiyim ve staj sonrası bana staj yerini ayarlayan organizasyon yöneticisine staj deneyimlerimle ilgili geri bildirim ve staj suresinde beğendigim noktalar ile organizasyonun daha iyi olması için onerebileceklerimizdi'' 2. konu daha çok genel bir konu oluyor. Benim konum '' Genç insanların yerleşim yerleri üzerine olan olumsuz etkileri ve bu etkenlerin nasıl ortadan kaldırılabileceğine dair genel fikirler ve sizin önerilerinizdi'' . 1. konuda en az 150 kelime 2. konuda ise en az 250 kelime yazmalısınız. Gittiğim dil kursu hocalarından biri aynı zamanda IELTS sınavında Speaking ve Writing sınavlarının degerlendirmelerinde görev alıyor. Kesinlikle ve kesinlikle belirtilen kelime sayısının altında yazma en cok puan buradan kırılıyor demişti.

Listenin , Reading ve Writing ara verilmeden arka arkaya yapılıyor. Sınav sırasında sınav ile ilgili bilgi verilirken ve sınavın son 10 dakikası sınav salonunu terk edemiyorsunuz. Sınav sırasında tuvalete gitmek isterseniz size ekstra bir zaman verilmiyor sınav surenizden harcamıs oluyorsunuz. Bu üç aşamadan sonra 1 saat öğlen arası var.

Aradan sonra Speaking e geçiliyor. 15 dk suruyor yaklaşık olarak. Genel konularla Nerelisin ? Hafta sonları neler yapıyorsun ? Gelecek hafta sonu ile ilgili bir planın var mı ? gibi sorularla başladı. Daha sonra size bir topic veriyor ve o topic üzerine 1 dk hazılanıp 2 dk konusmanız isteniyor. Benim konum elde etmiş olduğumun bir başarıyı anlatmam istendi. Daha sonra size sizin anlattıklarınızdan yola cıkarak birkaç soru soruyor.

Genel anlamda benim sınavım iyi geçmedi haftaya sınav sonucunu öğrendigimde buradan paylaşırım. Ocak ayında yeniden girmeyi dusunuyorum. Hazırlanması gerçekten keyifli bir sınav kaynak olarak Focus on IELTS Sue O'Connel in kitabını önerebilirim.

Sınava UK de girecek olan ve merak ettiği sorusu olan arkadaslar varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya calısırım

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2014 15:11 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 168
Aldığı teşekkür: 96
Vize Türü: Settlement - Wife
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Endişeli
Burcu: İkizler
Umarım başarılı bir sonuç alırsın :) Ben de Academic olana 2 kere girdim ~ aynı anlattığın gibi her şey, sadece Writing 2. kısmı epey zor Academic'de, ne derece İngilizce' niz olursa olsun bu kısma ciddi olarak çalışmanızı öneririm~ Benim skorumu bu kısım düşürdü~
Reading-Listening 8.5 Speaking 8 ama overall 7.5 geldi, Writing' i varın siz düşünün :lol:

Herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum ~

Sevgiler ~

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014 13:03 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 161
Aldığı teşekkür: 192
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba Arkadaslar,

Onumuzdeki hafta IELTS online semineri yapilacak. Katilim ucretsiz. Seminer Ingilizce yapilacak.

Asagidaki adreste detaylari bulabilirsiniz.

http://www.britishcouncil.org.tr/exam/i ... ne-seminar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016 12:29 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Pbs Tier4 (general student visa)
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
30 nisan 2016 da Adana'da girdim sınava hazırlık konusunda internette çok faydalı siteler ve forumlar mevcut Gaziantep de iseniz çok deneyimli hocam var ilgilenen pm atabilir sınav modülüm ise IELTS UKVI ACADEMIC

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: