Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Oca 2021 18:44

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2020 23:06 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 35
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Selam ruinded,
Ben sahsen su arkadaslari kullandim ve memnun kaldim: www.capricornfinancial.co.uk

Ben contractor olarak calistigim icin benim genel gecer bankalardan kredi almak cok mumkun degildi. Hatta gorustugum baska mortgage advisor'lar benim resmi gosterdigim maasim uzerinden kredi cekebilecegimi belirterek planlarima limon sikmislardi. Bu adamlar "yok onlar bilmiyor merak etme halledicez" diyip gercekten de hallettiler. Halifax'ten hic problem olmadan aldim mortgage'imi.

Dogrusunu soylemek gerekirse Tr'deki evini beyan edip etmemen sana kalmis. Ben etmedim, cok ciddi fark yaratiyordu. Help to buy dan faydalanman icin bence bir sakinca yok o anlamda. Bu arada normal kredi cekerken de o soru soruluyor, eger baska ulkede de olsa evim var dersen faizler ve odemen gereken pesinat artiyor.

Oranlari ve ucretleri hatirlamiyorum dogrusu. Ama bu verdigim broker bana cok yardimci olmustu. Onlari arayip bir konusursan eminim fikir vereceklerdir sana.

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2020 22:42 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhaba Arkadaslar,

2019 Ekimde sukurler olsun evimizi almis bulunmaktayiz. Bu cok guzel bir duygu, uzun seneler odeme avantaji ve faiz oranin TR/TL ye gore cok daha makul oldugundan dolayi paranizi kiraya cope atacaginiza her ay benzer tutarda mortgage odeyin paranizin bir kismi bankaya faize gitsin ama iddi bir miktarida depositonuzun uzerine yillar yillar icinde birikim olarak kar topu olsun buyusun.

Evinizi istediginiz gibi kullanmak size ait oldugunu hissetmek harika,

Bu isin baslangici ve olmazsa olmazi deposito arkadaslar, yasal minimum % 5di ama simdi biraz yukselecegine dair haberler var. Biz %15 ini verdik cunku geri kalan kismini anak mortgage ve help to buy ile kapatabiliyorduk.

Yeni ev aldik bence cok daha mantikli, Hem % 20 sini devlet ilk 5 yil 0 faiz ile veriyor sonrasinda pesin veya onuda uzun vadeye faizi ile bolebiliyorsunuz. Boylelikle evin % 20 si icin mortgage veya deposito dusunmek ayarlamak zorunda kalmiyorsunuz dolayisyla almak mantikli geliyor.

Ornek olarak vereyim biz £265.000 aldik benzer yol sokak vs vs kullanilmis bir ev oldugunu varsayarsam £225.000 bantlarinda olacagini saniyorum/gordum. Tas atlasin ortadan ikiye ayrilsin 200.000 altinda olmaz.

Bu ulkede bildiginiz uzere iscilik pahali, git yaptr vs bir dunya bas agrisi al tertemiz evi guzelce otur, istedigin gibi kullanin derim. Sart ilk defa aliyor olmaniz lazim.

Biz evi satin aldigimiz sirketin anlasmali oldugu mortgage advisor ve avukati kullandik, hicbir problem yasamadik, zaten musteriye problem yasatacak olsalar mutahit firma buna engel olur. Tabi bir kac mortgage advisor ile pratik yapmak icin gorusmenizi oneririm verdikleri bilgiler sizin kafaniza bu isin oturmasina yardimci olacaktir.

Kendi sahsima bankalardan direk mortgage arasam bir dunya is ve agir prosedur, ayrica her bankanin ayri kistaslari var bazilari non eu vatandasa permanent oturumu yoksa mortgage vermiyor ben temporary ile aldim. elbette mortgage advisor bu isten para komisyon kazanacaklar fakat Turk kafasiyla bankaya daha uygun olsun diye biz gidersek aksine fiyat cok daha yuksek olacak ve almamiz daha zor diye dusunuyorum.

Bir dunya evrak geliyor satin alma surecinde birakin adamlar hizmet versin isini yapsin..

Simdilik anlatacaklarim bu kadar yine yardimci olabilecegim birsey olursa takip edip yazmaya gayret edecegim.

Selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2020 07:03 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 35
Vize Türü:
Burcu: -
Selam cilekes,
Oncelikle hayirli olsun yeni evin.
Ben help to buy degil de normal, eski pusku evi, cetrefilli tapu islemleri sonunda alabilmis bir ornegim. Sanirim toplam surec ilk teklifimiz sonrasinda 9 ay gibi surdu. Solicitor'umuz de emlakcimiz da saticimiz da surveyorlarimiz da hepsi ayri ayri karakterlerdi.

Dediklerin cok dogru, normal yoldan gidip, help to buy disinda ev aldiginda alacagin ev genelde buranin eski pusku ve bakimli evleri oluyor. Yani butcene gore tabii. Biz merkezden cok uzaklasmayalim istedik, civarda guzel devlet okulu olsun istedik. Zaten sirf bu iki kriter ile hem help to buy imkanlari cok azaliyor hem de bakim istemeyen evin butcen dahilinde olabilme ihtimali.

Pisman miyiz, degiliz, ama cok yorucu oldu ve hala daha yoruyor. Hatta soyle soyleyeyim, dun gece 1'e kadar duvarlara duvar kagidi asiyordum. Ondan once supurgelik kesip takma isleri, duvarlari alcilama isleri, vs. Eve gireli 9-10 ay gibi oldu ve sanirim bu insaat isleri onumuzdeki 3 yil falan surecek yavas yavas. Bu yolu tercih edecek arkadaslar hem bu gercekligin farkinda olsunlar hem de bu yol uzun ve cetrefilli bir yol, bir hayli emek de isteyen bir yol. Biraz bu kendimizce yaptigimiz insaat isleri sunlar bunlar eve deger katiyordur umuduyla ilerliyoruz bakalim gucumuz yettigince.

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz