Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ara 2019 01:00

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Para Transferi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 May 2019 23:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Family Member - EU Residence
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Dost
Burcu: Aslan
Merhaba,
Türkiye den İngiltere ye banka aracılığıyla para transferi ve ücretleri hakkında bilgisi olan var mı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 May 2019 06:24 
Kullanıcı avatarı
tuncaf yazdı:
Merhaba,
Türkiye den İngiltere ye banka aracılığıyla para transferi ve ücretleri hakkında bilgisi olan var mı?

TransferWise ile gayet uygun bir sekilde gonderim yapabilirsiniz linki birakiyorum goz atin isterseniz https://transferwise.com/a/ismaild31

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2019 06:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
yucelsenturk yazdı:
Bu konu aslında sıkıntılı olabiliyor. İngiltere'ye geldiğinizde banka hesabı açmak büyük sıkıntı. Para göndermek isteyenlerde aynı sıkıntıyı yaşıyor. Ben gelmeden bunu araştırdığımda transferwise ile karşılaştım. Türkiyedeyken 10 dakikada hesap oluşturdum. Kimlik fotoğrafını gönderip hesabı onaylattım. İçine 20 pound attığınızda İngilteredeki adresinize ücretsiz olarak temassız özelliği olan banka kartı gönderiyor. Sonra içindeki 20 poundu istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Ayrıca çalıştığım yer parayı sadece banka hesabına gönderebildiği için herhangi bir bankadan hesap açana kadar transferwise hesabını kullandım. Aylık 200pounda kadar komisyonsuz atmlerden para çekebiliyorsunuz. Sonrasında %2 komisyon alıyor. Herşey burada kartla (özellikle temassız ödeme) yapıldığı için aylık 100 pound nakite bile ihtiyacım olmuyor. Kira ve oyster gibi büyük ödemeleri de kartla halledebiliyorsunuz. Ayrıca temassız özelliği ile tüm toplu taşımada ulaşım kartı gibi kullanabilirsiniz (Aynı ücreti kesiyor). Güzel özelliklerinden biri de online ödeme, temassız ödeme , atmden para çekme gibi özellikleri anlık telefondan açıp kapatabiliyorsunuz. Ben özellikle temassız özelliğini kullanmadan önce açıyorum. Bu özellik kullanığım diğer bankalar HSBC ve Barclaysta yok malesef. O yüzden yanımda hala transferwise kartını taşıyorum.

Para transferi ise western union gibi yöntemlere göre oldukca uygun. Bu konuda transferwise'ı diğer iyi uygulama olan transfergo ile karşılaştırabilirim. Transferwise'nın banka hesabı gibi kullanılıp banka kartı özelliği de olması zaten öne çıkartıyor. Ancak transfergo ücretsiz gönderim yapıyor olmasına karşın kuru düşük tutarak transferwise ile aynı kapıya çıkmasına neden oluyor. Haftasonu ve mesai saatidışında dahi mesaisaatinde bankaların verdiği kurdan yüksek olduğunu görebilirsiniz. Western union ile olan komisyon farkını karşılaştırırsak. 1000 poundu WU ile gönderdiğinizde paranızda sanırım 40 pound civarında kayıp oluyor. Transferwise ile gönderdiğinizde 7.09 pound komisyon alıyor. Ben 4 aydır kullanıyorum aktif olarak. Buraya dil okuluna gelen arkadaşlarımdan, gezmeye gelen aileme kadar herkese aldık. Günlük hayatta fazla nakitle Londarada dolaşmaktan iyidir.

Ayrıca sizin linkinizle başkası üye olursa. Üye olan kişi ilk para gönderimini komisyonsuz yapıyor. Üye yapan kişi de üye yaptığı 3 kişi 200 pound transfer (kime gönderdiği önemli değil) gerçekleştirdiği anda 50 pound kazanıyor.

Üye olmak isterseniz benim linkimi de paylaşıyorum.
http://www.transferwise.com/

Arkadaşımın adresini versem de kartı teslim ediyorlar mı?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: