Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Oca 2017 07:09

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2013 13:27 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4527
Aldığı teşekkür: 3027
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar bir çok insan bu sorunun cevabını merak ediyordur bende bu yüzden bu paylaşımı yapmak istedim.

Evet Türk ehliyetiniz ingiltere de geçerli ama sadece 1 yıl için. Bu 1 yıl sonunda önce provisional driving licence sonrada normal ehliyetinizi almanız gerekecektir....

1 yıl kullanım hakkınızın olduğunu gösteren link aşağıdadır...

https://www.gov.uk/driving-in-great-bri ... ycle/other

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013 10:50 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
evet arkadaşlar türkiyede almış olduğunuz ehliyet UK de de 12 ay geçerli.
ama sıkıntı şu ki sizin tr ehliyetiniz üzerinden sigorta yapacak motor insurance company yi bulmak önemli olan. her sigorta şirketi yapmıyormuş bunu.

ayrıca tr ehliyetinizle sigorta yapan şirket sizi uk ehliyeti için gereken evrak işlerinden kurtarmak için (bi nevi müşteri hizmeti ve müşteriyi elde tutbilme politikası olsa gerek) sizin adınıza gerçekleştiriyorlarmış. size sadece yazılı ve uygulamalı sınava girmak kalıyor anlıyacağınız. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2013 19:10 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 47
Aldığı teşekkür: 77
Vize Türü: vatandaslik basvuru sonucu bekliyor
Ruh Hali: Belirtilmedi
Sigortayla ilgili esimde aramisti insuarance firmasini ve EU vatandasi olmayan bir ehliyetim oldugu icin yuklui bir miktar soylemislerdi. Ben de bu sebeple sigorta yaptirmadim ve araba kullanmmadim. Simdilik ihtiyacim olmadigi icinde erteledim sonraki yillara.

Ehliyetini kullananlar ne sekilde sigorta yaptirdilar. Eslere ek olarak da sigorta yapiliyor sanirim. Bu konuyla ilgili deneyim veya bilgileriniz paylasir misiniz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 00:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
slm arkadaslar ben 2 yildan fazladir uk de yasiyorum evlenerek geldim gecen yil 2013 eylulunde turkyeden ehlyet aldim DVAL yi aradim bazilari sonradan sahp oldugun ehliyeti burda kulanabilirsin bazilari kulanamazsin birisi de sen ne turlu vizen olursa olsun dedi eger her yil turkyeye giris cikis yapiyorsan her gelisinde 12 ay kulanma hakkin var dedi . her neyse bir sigorta siirketini ardim onlarde 12 ay hakkin var dedi sigortayi yaptim br gun baska bir sorundan dolayi tafarik polis beni durdurdu ve bana bu ehliyeti burda kulanamazsin dedi sen burde rezidnt sin dedi ikincisi uk acemi ehlyeti almisin aldiktan sonara ister 12 aylik zamanin olsun tc ehliyetin yine iptal oluyor araca el koydu garaja cekti garaj parasi odedim araci aldim beni mahkemeye verecegni soyledi bir ay oldu daha kagit gelmedi mahkemeden tekraradan DVAL aradim isi iyi bilen biriyle gorustum adama anlatmadan sorunun ne oldugunu hatta yakalandgimi bile tahmin etti adam bana ben yilardir burda calisiyorum dedi bana 12 ay kulanma hakkin var ayrica uk acemi ehliyetin olsa bile dahi kulanabilirsin bende yazi istedim bana avukatina git sana yardimci olur dedi yani avukatn bu sorulari yazili olarak bize sorusun gibisine dedi bende sana brosur gonderecegim dedi borsorde evet ehlieti sonradan alsan 12 ay kulanabilirsin diye bir yazi yok yanliz ilk geldiginizde 12 ay kulanablirsiniz diyor(tabi ehlyetin varsa) 12 aydan oncede uk acemi ehliyetinize basvuru yapiniz bu ehliyeti aldiktan sonar araciniza L takmaniza ve 3 yilik deneyiml birini yaninizda bulundurmaya gerek yok diyor taki 12 ayinizi kulanan kadar benim sorum su 1 boyle bir vaka yasayan arkadasimiz oldumu olduysa lutfen yazsin 2 tc den sonradan alnan ehliyeti 12 ay burda kulanablirmiyiz (tabi burda yasiyanlar icin) 3 burda yasamaya basladigimiz zaman (RESIDENS ingilizce yazilisi yanilmiyorsam) buraya ilk geldigimiz gecici vizemi yoksa soresiz oturum aldiktan sonrami????lutfen saglikli bilginiz varsa yardimci olun mahkemede onemli olacak benimk icin tesekurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 01:00 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4527
Aldığı teşekkür: 3027
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Adina cok uzuldum cok gecmis oldun. Mahkeme kagitlari 4 ayda falan geliyor. Cok zor bir durumda kalabilirsin ve bu vatandasligini etkileyebilir sabika aldigin taktirde. En kotu senaryoyu sana yaziyorum ki gec olmadan onlemini al...

Sana tavsiyem acil bir avukat bulman... Eger istersen bir barrister'in telefonunu vereyim arayabilirsin. Kendisi aç gozlu avukatlardan degildir. Danismani r konusup sorununa cozum bulmani siddetle tavsiye ederim.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 10:02 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
kazim kardes tr avrupa birliginde olmadigi icin ulkeye ilk girisin 12 ay gecerli malesef o ehliyet benim gecen arkadasim yakalandi ve £2700 cezayi kafadan kestiler mahkeme si gelmedi hala arti pointide ingiliz ehliyetinden dustuler polisin dedigi gibi sen resident oldugun icin avrupa birligi olmayan ehliyeti kulanamazsin umarim mahkemede iyi niyetli bir hakimile karsilasirsin para cezasi ile olay kapanir sonucta kasti yapilan bir durum yok !!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 10:02 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
t&a sabikasina islemez eger kazaya karismamis veya yalan soylememisse !!!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2014 10:50 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 248
Aldığı teşekkür: 375
Vize Türü: Vatandaş
Burcu: Terazi
Evet malesef sadece 1w ay gecerli fakat provisional licence yani acemi ehliyeti alinmissa bu 1 yil icinde Turk ehliyeti gecerliligini yitirir. Cunku sistemde artik bir acemisiniz. Kazim gecmis olsun adina uzuldum. Gecmis olsun.

Ben beklerim; Donmen icin degil, pismanligini gormek icin !
B. Marley

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2014 18:34 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 248
Aldığı teşekkür: 375
Vize Türü: Vatandaş
Burcu: Terazi
Yukarida celiski yaratmis ve yanlis yazmisim. 1w ay yazmisim nedemekse bende bilmiyorum. :) Ama Turk ehliyeti Ulkeye giris tarihinden itibaren 1 yil gecerli fakat bu arada acemi ehliyeti alinmissa Turk ehliyeti gecerliligini yitiriyor. Boylece kendi dagittigimiz konuyu biraz toplamis olduk. Hehe

Ben beklerim; Donmen icin degil, pismanligini gormek icin !
B. Marley

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2014 12:18 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 31
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Ya bu ulkede yasalar nasil uygulaniyor anlamis degilim bu son yazilanlar kesinlikle mantik disi. Kanitida burada hatta bu brosurde ilk bir sene icerisinde Provisional ehliyetle arabayi kullansaniz bile L harfi takmaniza ve yaninizda birini bulundurmaniza gerek yoktur diyor.
Bende bugunlerde araba alacagim, bu konu iyiden iyiye kafami karistirdi Provisional ehliyetim yeni geldi ve ayrica henuz 12 ayi tamamlamadim...

http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg ... 068659.pdf

Yukaridaki belgede sayfa 9'da bizim durumumuzla ilgili aciklama var arkadaslar tecrubesi olanlar lutfen yardim rica ediyorum...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: